Презентація до уроку трудового навчання в 9 класі «Вторинна переробка сировини» на тему «Проблема сміття». Презентацію можна використовувати в позакласній роботі (виховні години, майстер-класи)
Ми, люди, у процесі життєдіяльності створюємо сміття, з яким не знаємо, що робити і куди подіти.
Номер слайду 3
Кожного року в містах і селищах міського типу України накопичується біля 1 млрд. тонн твердих промислових відходів, з яких приблизно 10 % знаходять використання як вторинні ресурси
Номер слайду 4
Більшість відходів потрапляє на звалища, терикони, які зараз займають площу 160 000 га, а загальний об'єм їх складає понад 25 млрд. тонн.
Номер слайду 5
Типовий розподіл вмісту відра для сміття у великих містах України такий: папір – 41 %; органіка – 21 %; скло – 12 %; залізо – 10 %; пластмаси – 5 %; дерево – 5%; ґума і шкіра – 3 %; текстиль – 2 %; алюміній – 1%.
Номер слайду 6
Усе це змушує нас змінити наше ставлення до відходів. Так далі тривати не може.
Номер слайду 7
НОВЕ ЖИТТЯ СТАРИХ РЕЧЕЙМожливо, ти станеш першим серед мешканців вашого дому чи міста, хто не створюватиме ніякого сміття. Розумне використання ресурсів має стати повсякденною звичкою
Номер слайду 8
Апсайклінг – це перетворення відходів (сміття) в предмети мистецтва, модні речі, предмети побуту та багато іншого. У перекладі з англійської термін «upcycling» означає переробку, вторинне використання чогось.
Номер слайду 9
Вироби зі старих дисків
Номер слайду 10
Колажі з глянцевих журналів
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Немає якоїсь загальної формули, яка допоможе створити оригінальну річ з непотрібних предметів. Головне – вміти помічати прекрасне в кожній дрібниці, надихатися усіма оточуючими нас предметами і не забувати про те, що друге життя старої речі – це легко і просто!