Друге лютого. Класна робота. Проблема життя і смерті. «Світлий трагізм» фіналу трагедії
Номер слайду 2
Мікрофон. Чим стало кохання для Ромео і Джульєтти ?
Номер слайду 3
Інформаційне гроно
Номер слайду 4
Проблемні завдання. Які персонажі п’єси, окрім Ромео і Джульєтти, вплинули на фінал трагедії , змінили позиції ворогуючих сімей?Охарактеризувати їх роль у долі головних героїв. У чому ж полягає «оптимізм» трагедії?
Номер слайду 5
Проблемні завдання А. Як ви думаєте, чому автор не примирив родини Монтеккі і Капулетті за життя дітей, а зробив це лише після їхньої загибелі?Б. Яке значення має саме такий фінал?В. Який основний пафос твору ?
Номер слайду 6
Схема «Пафос трагедії»
Номер слайду 7
Лабораторна робота в парах 1. Доведіть , що «Ромео і Джульєтта» В. Шекспіра – трагедія.2. Новаторство В. Шекспіра.3. Знайдіть і визначте роль випадковостей у трагедії.4. Ідеї Відродження у трагедії. Брат Лоренцо – носій цих ідей.5. Знайдіть афоризми у трагедії В. Шекспіра.6. За змістом трагедії доведіть думку, що лише в активних діях виявляється людина.7. Поясніть на прикладі трагедії афоризм А. Сент-Екзюпері «Найголовнішого очима не побачиш».
Номер слайду 8
Домашнє завданняпідготувати висловлювання щодо свого ставлення до проблеми кохання;вибрати з твору вислови, що найбільш до вподоби.Із: підготувати повідомлення про творчість Сервантеса.