Опис професії, що сформований на базі інтервьювання та роботи з посадовими інструкціями підприємств. Рекомендовано для використання під час навчально-виховного процесу у 8-11 класах.
Обов’язки Керує спеціалізованими автомобільними транспортними засобами за різних дорожніх та кліматичних умов з урахуванням будови, технічних можливостей і вимог правил експлуатації закріпленої за ним техніки та обладнання. Виконує вимоги правил дорожнього руху, правил перевезення вантажів та людей. Контролює правильність завантаження, розміщення та кріплення вантажів у кузові. Забезпечує належний технічний стан спеціалізованих автотранспортних засобів. Керує спеціалізованим обладнанням, яке встановлене на автотранспортних засобах. Виконує роботи зі щоденного технічного обслуговування автотранспортного засобу. Бере участь у плановому запобіжному ремонті закріпленого обладнання і техніки, перевіряє стан приладів безпеки та контролю. Перевіряє технічний стан автотранспортного засобу перед виїздом з парку та після повернення у парк. Заправляє автотранспортні засоби паливом та іншими експлуатаційними матеріалами. Оформлює дорожню документацію. Дотримується правил безпеки під час експлуатації, ремонту та евакуації спеціалізованих автотранспортних засобів. Надає першу медичну допомогу потерпілим під час дорожньо-транспортної події. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.
Номер слайду 3
Відповідальність. Водій автотранспортних засобів несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав. Водій автотранспортних засобів несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту. Водій автотранспортних засобів несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці. Водій автотранспортних засобів несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва. Водій автотранспортних засобів несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством. Водій автотранспортних засобів несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством. Водій автотранспортних засобів несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.
Номер слайду 4
Права спеціаліста. Водій автотранспортних засобів має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей. Водій автотранспортних засобів має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії. Водій автотранспортних засобів має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав. Водій автотранспортних засобів має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю. Водій автотранспортних засобів має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності. Водій автотранспортних засобів має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва. Водій автотранспортних засобів має право підвищувати свою професійну кваліфікацію. Водій автотранспортних засобів має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення. Водій автотранспортних засобів має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.
Номер слайду 5
Підготовка водія транспортних засобів у навчальному закладіВодій– це складна і дуже відповідальна професія, яка потребує високого рівня знань і навичок, тому, для відповідності даним вимогам необхідна підготовка у профільному навчальному закладі(НЗ). Вступити на обрану вами спеціальність здавши Зовнішнє незалежне оцінювання з предметів: українська мова, математика, іноземна мова або історія (залежить від НЗ). До речі, прохідний бал для НЗ таких рівнів має становити 130 і вище. Якщо вам стане знань на вступ до бюджету, кожен абітурієнт прагне цього, то неодмінно до ваших рук потраплять величезні об'єми інформації наукових видань, посібників, підручників з обраного вами напряму. Та важливіше за все – це навички, набуті з майстрами, які мають величезний досвід і готові поділитися ним у будь який час. По закінченні навчання вільні вакансії чекають на вас, адже КВАЛІФІКОВАНИХ спеціалістів-лаборантів в Україні дуже мало.
Номер слайду 6
ПРО ГОЛОВНЕ Багато людей помилково вважають, що ВОДІЙ – це професія легка та не потребує ніяких особливих умінь. Можу запевнити, так висловлюються тільки ті особи, котрі взагалі не знайомі з поняттям “автомобіль”, а автовласники, котрі дозволяють собі так думати, лишаються водіями лише на папері, що несуть у собі загрозу на шляхах України. Водій – одна із складних професій, що поєднує у собі навички притаманні спектру спеціалістів фахових напрямів: економіки, механіки, медицини, психології та ін. Ситуації, у які потрапляє водій, потребують від нього максимальних уваги, кмітливості, досвіду, розважливості і великої долі сміливості. Наостанок, повинен сказати, що професіональний водій у будь-якій ситуації здатен прийняти завжди зважене і об'єктивне рішення, яке збереже життя і здоров’я його пасажирів та учасників дорожнього руху.