17 липня о 18:00Вебінар: Відеоуроки: як створювати якісний контент для Ютубу

Презентація "Проза ХХ ст. "

Про матеріал
Презентація може бути корисною на уроці зарубіжної літератури в 11 класі за новою програмою. Матеріал викладено чітко та логічно.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ПРОЗА ДГУГОЇ ПОЛОВИНИ хх СТ.

Номер слайду 2

Умови формування:дві щойно завершені світові війни;розвиток науки і техніки;вихід людини в космос;загальний світовий прогрес;екологічна катастрофа;гонка ядерного озброєння;доба «масового споживання».

Номер слайду 3

основні напрямки та течіїпостмодернізм(світоглядно-мистецький напрям, що в останні десятиліття 20 століття приходить на зміну модернізму. Цей напрям - продукт постіндустріальної епохи, епохи розпаду цілісного погляду на світ, руйнування систем - світоглядно-філософських, економічних, політичних);екзистенціалізм (напрям у філософії і течія модернізму, в якій джерелом художнього твору є сам митець, що виражає життя особистості, створюючи художню дійсність, яка розкриває таємницю буття взагалі);інтелектуалізм (умовна назва стильової домінанти твору або літературної течії, роду, жанру, пов'язаних з відчутною перевагою інтелектуально-розмислових елементів образного мислення над емоційно-чуттєвими).

Номер слайду 4

вплив інтелектуалізму на прозу ХХ ст.основні проблемихудожні особливості

Номер слайду 5

основні форми і жанрипритча;філософський роман;драма ідей;філософська лірика;міфологічна повість;роман-сповідь;антиутопія;фантастична притча.

Номер слайду 6

література японії1950 -1970 роки в японській літературі з'являється велика кількість автобіографічних, побутових, детективних, історичних творів, а також творів, що характеризуються поглибленим вивченням психології людини (Ясунарі Кавабата, Юкіо Місіма);1968 - японський письменник Ясунарі Кавабата стає першим Нобелівським лауреатом у галузі літератури за успіхи у сфері літературної творчості. Кавабата широко відомий за кордоном численними перекладами своїх творів, таких як «Країна снігу», «Тисяча журавлів», «Давня столиця».

Номер слайду 7

риси творчості кавабатапрагнення до краси;надзвичайний ліризм;загострена чутливість;поєднання літературних технік сходу та заходу. Основні твори: «Країна снігу», «Тисяча журавлів», «Давня столиця».

Номер слайду 8

латиноамериканська література1960 – розквіту зазнав латиноамериканський роман;модернізується стиль оповідання, використовуються потік свідомості, монтаж, елементи фантастики, алюзії та ремінісценції;оновлюється тематика роману, поглиблюється інтерес до національної культури;інтерес до міфологічних витоків сучасної культури;виникає магічний реалізм як метод зображення дійсності.

Номер слайду 9

театр абсурдувідсутність місця і часу дії;руйнування сюжету і композиції;ірраціоналізм;сплав трагічного і комічного.

pptx
До підручника
Світова література (академічний, профільний рівень) 11 клас (Звиняцковський В.Я.)
Додано
24 березня
Переглядів
287
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку