Умови формування:дві щойно завершені світові війни;розвиток науки і техніки;вихід людини в космос;загальний світовий прогрес;екологічна катастрофа;гонка ядерного озброєння;доба «масового споживання».
Номер слайду 3
основні напрямки та течіїпостмодернізм(світоглядно-мистецький напрям, що в останні десятиліття 20 століття приходить на зміну модернізму. Цей напрям - продукт постіндустріальної епохи, епохи розпаду цілісного погляду на світ, руйнування систем - світоглядно-філософських, економічних, політичних);екзистенціалізм (напрям у філософії і течія модернізму, в якій джерелом художнього твору є сам митець, що виражає життя особистості, створюючи художню дійсність, яка розкриває таємницю буття взагалі);інтелектуалізм (умовна назва стильової домінанти твору або літературної течії, роду, жанру, пов'язаних з відчутною перевагою інтелектуально-розмислових елементів образного мислення над емоційно-чуттєвими).
Номер слайду 4
вплив інтелектуалізму на прозу ХХ ст.основні проблемихудожні особливості
Номер слайду 5
основні форми і жанрипритча;філософський роман;драма ідей;філософська лірика;міфологічна повість;роман-сповідь;антиутопія;фантастична притча.
Номер слайду 6
література японії1950 -1970 роки в японській літературі з'являється велика кількість автобіографічних, побутових, детективних, історичних творів, а також творів, що характеризуються поглибленим вивченням психології людини (Ясунарі Кавабата, Юкіо Місіма);1968 - японський письменник Ясунарі Кавабата стає першим Нобелівським лауреатом у галузі літератури за успіхи у сфері літературної творчості. Кавабата широко відомий за кордоном численними перекладами своїх творів, таких як «Країна снігу», «Тисяча журавлів», «Давня столиця».
Номер слайду 7
риси творчості кавабатапрагнення до краси;надзвичайний ліризм;загострена чутливість;поєднання літературних технік сходу та заходу. Основні твори: «Країна снігу», «Тисяча журавлів», «Давня столиця».
Номер слайду 8
латиноамериканська література1960 – розквіту зазнав латиноамериканський роман;модернізується стиль оповідання, використовуються потік свідомості, монтаж, елементи фантастики, алюзії та ремінісценції;оновлюється тематика роману, поглиблюється інтерес до національної культури;інтерес до міфологічних витоків сучасної культури;виникає магічний реалізм як метод зображення дійсності.
Номер слайду 9
театр абсурдувідсутність місця і часу дії;руйнування сюжету і композиції;ірраціоналізм;сплав трагічного і комічного.