Птахи навесніЯДС 2 клас. Підготувала Ольга Козлова
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Повторення вивченого- Які метелики з`являються коли ще довкола лежить сніг? (Кропив`янка).- Який метелик жовтого кольору? (Лимонниця).- Яких метеликів вважають найгарнішими в наших краях? (Павине око,Жалібниця, Адмірал).- Які ще комахи прокидаються ранньою весною? (Мухи).- Де вони ховаються на зиму? (Між віконними рамами, у будинках)- Хто з комах прокидається в лісі з настанням весни? (Мурашки).
Номер слайду 4
Мозковий штурм. Прилетіли гостіСіли на помості,Без сокири, без лопати. Поробили собі хати. Здогадались, дітлахи?Ну, звичайно – це … .
Номер слайду 5
Мозковий штурм. Діти, давайте з вами пригадаємо, яких тварин називають птахами?(Птахи - це тварини, тіло яких укрите пір'ям).- На які групи поділяють всіх птахів? (зимуючі, перелітні)
Номер слайду 6
Вступне слово. Птахи не тільки прикрашають наше життя, вони перші помічники людини у боротьбі зі шкідливими комах та гризунами. Їх здавна називають санітарами лісів і полів. Тому люди також повинні дбати про пернатих.
Номер слайду 7
Мозковий штурм. Яких птахів називають перелітніми?
Номер слайду 8
Гра «Впізнай пташку»
Номер слайду 9
Перегляд відео
Номер слайду 10
Робота з підручником, с. 64. Складання розповідей за малюнками
Номер слайду 11
Робота з підручником, с. 64.
Номер слайду 12
Робота у зошиті, с. 33
Номер слайду 13
Робота у зошиті, с. 33
Номер слайду 14
Руханка
Номер слайду 15
Гніздування птахів. Ластівки прилітають приблизно в середині травня, а в другій частині місяця відбувається спорудження гнізда і відкладання яєць. Відомо, що ластівки будують гнізда практично на будь-яких будівлях, створених людиною.
Номер слайду 16
Гніздування птахів. Для жителів міст і сіл нашої країни чи не в першу чергу саме шпак здавна є ознакою приходу весни, бо він може повертатися до наших садів і парків вже наприкінці лютого, але найчастіше – у першій половині березня. Ще до прильоту самки, а потім разом з нею самець починає чистити дупло або шпаківню, що обрав для гніздування. Він зовсім не зважає на те, що в тому дуплі до його прильоту вже влаштували гніздо горобці. Горобине кубельце віхоть за віхтем він неодмінно викине без будь-яких роздумів про пристойність своєї поведінки. Сильніший здолає слабшого.
Номер слайду 17
Гніздування птахів. Жайворонок — один з найвідоміших співаючих представників пернатих. Він радує весняними трелями п’ять континентів. Ранньою весною повертаються зграї птахів. Приліт жайворонків у багатьох народів у Європі настільки тісно пов’язаний з весною, що в березні булочки печуться під назвою жайворонки. Це нескладні кулінарні вироби, які віддалено нагадують птахів з родзинками замість очей.
Номер слайду 18
Гніздування птахів. Лелека вже давно став священним птахом у багатьох народів. Про це говорять хоча б численні легенди, казки, повір’я, поговірки, що дійшли до нас із тих часів. Лелеки спілкуються між собою, шиплячи і клацаючи дзьобом, оскільки вони не можуть «вимовляти» жодних звуків, крім тихого писку, через особливості своєї будови.
Номер слайду 19
Робота у зошиті, с. 34
Номер слайду 20
Закріплення нового матеріалуhttps://learningapps.org/view1245704
Номер слайду 21
Рефлексія. Якщо урок сподобався, то ви махаєте руками, як пташка крилами. Не сподобався – закрийте обличчя, як засмучена пташка.
Номер слайду 22
Рефлексія. Наш дивний світ такий, як казка: Он в небі хмаронька пливе. Тож бережи його, будь ласка,Все в ньому гарне і живе. Он квітка полум'ям палає,І ясне сонечко блищить. Чарівна пташечка співає,Все в дивосвіт прийшло, щоб жить.