Презентація " Птахи взимку" до уроку природознавства 2 кл.

Про матеріал

Дуже важко доводиться птахам у люті зимові морози. Усвідомлення того, що поряд із тобою є ті, хто потребує допомоги, спонукає до дії. Діти вчаться розпізнавати птахів, що зимують поряд з ними. Але головне, готові турбуватися про них.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Дорога біла стелеться,І краю їй нема. Сніжок мете. Метелиця. Прийшла до нас зима.

Номер слайду 2

Важко доводиться птахам узимку. Адже страшнішим за люті морози для них є голод. А які птахи зимують в Україні ?

Номер слайду 3

Загадка Як зима – вона на гілці, І співа, мов на сопілці… Жовті груди, чорні крила, Кусень сала сама з’їла.

Номер слайду 4

До нас у вікно зазирнула Зима,Сказала: «Даруйте, що снігу нема!»За нею з’явилась Синичка мала,Цвірінькнула: «Скоро не буде й тепла!Пора майструвати нову годівничку. На крихти смачненькі, пшоно і пшеничку!  Щоб птиці щоранку могли прилітати  І співом веселим зиму звеселяти!»

Номер слайду 5

Синиці Живляться : несоленим салом; маргарином; жиром; м’ясом, сиром; крихтами хліба; насінням кавуна, льону, салату

Номер слайду 6

 Загадка Маленький хлопчик у сірій свитинціПо дворах стрибає, крихти збирає.

Номер слайду 7

В зимові дні на стовпчиках,На вітах, на дахах. Сидять малі горобчики. У сірих піджачках. Сидіти б їм під стріхами,Чекати б їм тепла,Та жаль, що всюди віхола. Поживу замела.

Номер слайду 8

Горобці Живляться: ягодами;насінням бур’янів,трав’янистих рослин (споришу);крупою; крихтами хліба; зерном

Номер слайду 9

Загадка В лісі лине дивний звук: Тук-тук-тук! Тук-тук-тук! Гострий дзьоб, як молоток: Тук-тук-тук! Цок-цок-цок! Буде лісу помагати Працьовита пташка…

Номер слайду 10

По рецепту на базарі Дятел вибрав окуляри, Натягнув собі на ніс, Полетів трудитись в ліс. У осінню хмуру пору Хитрий жук зашивсь під кору. Дятел глянув, сів на сук, Носом тук — і згинув жук. От які-то окуляри Вибрав дятел на базарі! 

Номер слайду 11

Дятел Живиться: шкідниками з-під кори дерев;несоленим салом та м’ясом; насінням ялинових та соснових шишок

Номер слайду 12

Загадка Тут і там вона літає, і на хвіст плітки збирає. Що довідається, — все вмить по лісу рознесе.

Номер слайду 13

Ось почули ми сороку, Розкричалась та нівроку, І скрекоче неспроста, Бо побачила кота. Всім кричить, повідомляє – Небезпека! Кіт гуляє!!!

Номер слайду 14

Загадка Дзоб міцний і гарні крила,Чорний хвіст, жилетка сіра,Чи присяде, чи летить, - «Кар, кар, кар!» - усе кричить

Номер слайду 15

Що ворона поробляє ?Третій день казки читаєІ каркоче тишком-нишком:«Це якась погана книжка !» -Все про вовка, про лисицю,Про кота, про рукавицю,Навіть є про жабу трошки,Є ще про Котигорошка,І про Змія, що літає……Лиш про мене тут немає.»

Номер слайду 16

Сороки, ворони, круки. Живляться : крихтами хліба; рештками різної їжі; овочами; мишами, полівками, дрібними пташинами

Номер слайду 17

Загадка Вони бувають сизі, білі, Воркують, в парку проживають. Вважають їх птахами миру, На щастя в небо випускають. І линуть в сині голубій Птахи чудові — ... 

Номер слайду 18

Чи довелось вам бачити колись,Як у пориві захвату єдинім,Мов білосніжні фейєрверки, ввись. Зривались дружні зграйки голубині?Там, сяючи у небі голубім,У танці, граціознім і натхненнім,Витали і кружляли голуби,Мов Божий дух, легкі та незбагненні.

Номер слайду 19

Голуби Живляться: насінням ріпи, сочевиці, гороху, льону; круглим зерном; твердим камінням; п’ють багато води

Номер слайду 20

Загадка Сіт-сіт-сіт — сигнал летить. Що за пташка так свистить?По деревах повзать звичку має,На зиму їжу запасає. Влітку знищує жуків,Довгоносиків, клопів. 

Номер слайду 21

У повзика взимку. Ні сну, ні спочинку,Від гілки до гілки. Снує повсякчас. Загляне в щілинку -Дістане зернинку,Смачну насінинку,Що влітку припас. 

Номер слайду 22

Повзик Робить запаси на зиму в щілини тріщини кори дерева. Живиться: горіхами; жолудями; крилатками клену; горішками липи

Номер слайду 23

Загадка На галявці — ців, ців, ці —Пташка садить жолудці. Пильно жолудь оглядає,Прямо в ямочку саджає. .

Номер слайду 24

Птаха сойка понад гаєм Все кружляє та кружляє. Від сосни летить до бука, Об ялинчин стовбур стука. То між віттями густими Промайне... Ну й дивина: Приховала ж десь на зиму В гаї жолуді вона... Де лежать, не пам'ятає, Чи під мохом, чи в траві? А чи й зовсім їх немає, Вкрали звірі лісові... 

Номер слайду 25

Сойка Робить запаси на зиму у дупло або в ямку під корінням. Живиться: жолудями; дрібною картоплею; плодами та насінням рослин

Номер слайду 26

Загадка У червонім фартушку птах стрибає по сніжку і розпитує синичку про найближчу годівничку.

Номер слайду 27

Посідали у дворі, Пишногруді снігурі, Теплу одягли свитину І смакують горобину. Червоніють іздаля, Хоч біліє вся земля. І летить лапатий сніг, Чорні шапочки у них.

Номер слайду 28

Снігурі Живляться: насінням соняшнику; гарбуза і кавуна; ягодами калини, бузини, ясена і горобини; крихтами хліба; бруньками плодових дерев; пагонами дерев

Номер слайду 29

Загадка Відкладає птах яєчка,Не лякає вітер, сніг,А проклюнеться малеча –Шишок вистачить для всіх!Лиш ворона «Кар!» та «Кар!»Ну й дивак оцей…

Номер слайду 30

Гляньте ви на дивачка. Що з гніздечка-гамачка. Озира зимовий ліс,На морозі чистить ніс. Звуть його ще кригодзюбом,Не боїться він зими. Ліс сосновий йому любий,В нім зимує він з дітьми.

Номер слайду 31

Шишкарі Живляться: плодами; насінням лісових дерев ялиновими та сосновими шишками

Номер слайду 32

Не лінивець і не сплюх. Гість північний — омелюх. Влітку тут він не буває,Лиш на зиму прилітає. Скаче він по горобиніВ червонесенькій хустині,Одне гронце оббирає,А на інше позирає.

Номер слайду 33

Омелюхи Живлятьсяягодами горобини, барбарису, глоду, калини та омели.

Номер слайду 34

Народні прикмети:·        Снігурі туляться до оселі – на снігопад.·        Голуби туркочуть – тепло віщують.·        Якщо ворона вранці сидить на верхівці дерева і каркає – буде хурделиця.·        Галки збираються зграями і кричать – на мороз.

Номер слайду 35

Допомагай пташкам взимку

Номер слайду 36

 На сніданочок для пташки. Киньте зерен, киньте кашки. Ми ж все літо працювали,Сади з черви обчищали,Ще й на втіху всім співали,Світ навколо звеселяли!

Номер слайду 37

Номер слайду 38

Дякую за увагу!

pptx
Додано
21 квітня 2018
Переглядів
1896
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку