Презентація використовується під час викладання нового матеріалу на уроці фізики в 9 класі при вивченні теми "Реактивний рух. Фізичні основи ракетної техніки. Досягнення космонавтики."
Дайте відповіді на запитання1. Імпульсом тіла називають добуток…на…2. Імпульс тіла вимірюють у…3. Визначити модуль імпульсу качки масою 4 кг, яка летить зі швидкістю 5 м/с4. Імпульсом сили називають добуток…на… 5. Імпульс сили вимірюють у…6. Дописати формулу Ft=…7. Дописати формулу:m1v1+m2v2=…8. Сформулюйте закон збереження імпульсу.
Номер слайду 3
Реактивний рух. Внесок українських вчених у розвиток космонавтики.
Номер слайду 4
Реактивний рух виникає при відокремленні від тіла його частини з певною швидкістю.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Медузи. Напевно купаючись у морі, Ви бачили медуз, але навряд чи замислювалися, що пересуваються ці дивовижні (і до того ж повільні) істоти якраз таки завдяки реактивному руху. А саме з допомогою скорочення свого прозорого купола вони витісняють воду, яка служить свого роду «реактивних двигуном» медуз.
Номер слайду 7
Каракатиця. Схожий механізм руху має і каракатиця – через особливу воронку попереду тіла і через бічну щілину вона набирає воду у свою зяброву порожнину, а потім енергійно викидає її через воронку, спрямовану назад або в бік (залежно від напрямку руху потрібного каракатиці).
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Кальмари. Але найцікавіший реактивний двигун створений природою є у кальмарів, яких цілком справедливо можна назвати «живими торпедами». Адже навіть тіло цих тварин за своєю формою нагадує ракету, хоча по правді все якраз з точністю до навпаки – це ракета своєю конструкцією копіює тіло кальмара.
Номер слайду 10
Летючі кальмари - головоногі стрибуни.
Номер слайду 11
Скажений огірок. Серед володарів реактивного двигуна в природі є і рослини, а саме так званий «скажений огірок». Коли його плоди дозрівають, у відповідь на легкий дотик він вистрілює клейковиною з насінням
Номер слайду 12
Історія реактивного руху. В XIII столітті винахвдлиав китайці здогадалися запозичити принцип руху восьминогів і каракатиць при винаході перших ракет, які вони почали використовувати, як для феєрверків, так і для бойових дій (в якості бойової та сигнальної зброї).
Номер слайду 13
Реактивний рух в побуті.
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Номер слайду 18
ВНЕСОК УКРАЇНСЬКИХ УЧЕНИХ У РОЗВИТОК КОСМОНАВТИКИ
Номер слайду 19
Кибальчич Микола Іванович ( 1853-1881р.р.)1853 – 1881. Винахідник. Революціонер-народник. Арештований (1875) за революційну діяльність і 2 роки провів в одиночному ув’язненні. Знаходячись у ув’язненні, розробив перший у Росії ракетний літальний апарат для польоту людини. Проект виявився похованим у жандармському архіві і побачив світло тільки в 1918 р. Страчений за вироком суду.
Номер слайду 20
Ціолковський Костянтин Едуардович (17 вересня 1857 - 19 вересня 1935)Російський вчений-теоретик і дослідник, засновник сучасної космонавтики, педагог, письменник. Згідно родинній легенді, предки К. Ціолковського – вихідці з волині, далекі родичі гетьмана Северина Наливайка, чим вчений пишався.
Номер слайду 21
Кондратюк Юрій Васильович (Олександр Гнатович Шаргей)Один з піонерів розробки основ космонавтики. Механік і винахідник, автор досліджень можливості ракетного польоту у світовий простір, автор оригінальний ідей у рішенні проблем міжпланетних подорожей. 1929 р. вийшов у світ твір за назвою "Завоювання міжпланетних просторів". У ній вивів, незалежно від Ціолковського, формулу польоту ракети.
Номер слайду 22
Корольов Сергій Павлович30.12. 1906 (12.01. 1907) – 14.01. 1966. Видатний вчений і конструктор, що вніс визначальний внесок у розвиток ракетно-космічної техніки. Його ракета Р7 ("сімка") вивела перший ШСЗ і корабель з першим у світі космонавтом Ю. А. Гагаріним.
Номер слайду 23
Володимир Миколайович Челомей (1914-1984р) “Батько” ракети-носія “Протон”, за допомогою якої були виведені в космос космічні кораблі “Союз”, “Мир”, “Прогрес”, автоматичні станції “Вега” для вивчення Венери, комети Галлея. Володимир Миколайович є автором нової ідеї розкриття крила ракет у повітрі, технічне вирішення якої визнане зараз у всьому світі.
Номер слайду 24
Каденюк Леонід Костянтинович (1951-1918р.р.)Здійснив космічний політ на американському космічному "Колумбія". Під час польоту виконував біологічні експерименти з рослинами та експерименти . Після вибуття з загону космонавтів (1983) на керівних посадах в Україні. Перший космонавт незалежної України. Герой України. Заслужений майстер спорту України.