Мета:
Використовують як джерело інформації для навчання. Дивляться сайти, які заборонено дивитись. Приймають участь у різноманітних акціях та голосуваннях. Грають в онлайн ігри. Дивляться відеозаписи. Слухають аудіо. Спілкуються з друзями через ICQСпілкуються з друзями через Skype. Ведуть онлайн щоденники. Мають сторінку у “ВКонтакті”,Instagram. Мають сторінку в “Одноклассниках”Що шукають діти в Інтернеті?
Любителі гострих відчуттів придумали нову «гру» — Salt and ice challenge, що в перекладі означає «виклик сіллю і льодом». Результат – каліцтва і опіки. Суть гри «виклик сіллю і льодом» полягає в наступному: дитина повинна довести свою хоробрість, приклавши до тіла шматочок льоду з сіллю. На перший погляд, в цьому немає нічого небезпечного, але насправді така суміш швидко охолоджується до 28 °C нижче нуля! А це загрожує серйозними каліцтвами!Оскільки лід з сіллю прикладається до певного місця, холод і біль досить легко терпіти, - пояснюють у соцмережах. –Ось тільки потім така крутість обертається серйозними термічними травмами, які можна порівняти з опіками!
Переваги та недоліки Інтернету. Переваги: Оперативність в отриманні будь-якої інформації;Спілкування;Самореалізація;Отримання додаткової освіти;Розширення теориторіальних кордонів;Забезпечення дозвілля;Формування інформаційної компетентності, включно з умінням користуватись інформацією: знаходити, отримувати аналізувати, системазувати та використовувати.
I стадія - це легкий розлад. Через захоплення новою іграшкою підліток перестає займатися іншими видами діяльності. II стадія - наростання симптомів. У користувача порушується увага, знижується працездатність, з’являються нав’язливі думки, безсоння. III стадія – це соціальна дезадаптація. Користувач вже не одержує задоволення від спілкування через Інтернет , але все ж таки постійно «висить» на сайтах. Стадії формумання комп’ютерної залежності
Ознаки комп’ютерної залежностіпропуски шкільних занять через комп'ютерну гру вдома або відвідування комп'ютерного клубу;просиджування біля комп'ютера у нічний час;приймання їжі під час комп'ютерної гри чи спілкування в мережі;асоціювання себе з героями комп'ютерних ігор;відсутність інших захоплень, крім комп'ютерних ігор;віддавання переваги віртуальному, а не реальному спілкуванню;загальний час проведений за комп’ютером, перевищує час виконання домашніх завдань, прогулянок, спілкування з батьками і однолітками, інших захоплень;дитина не уявляє, чим себе зайняти, коли комп'ютер зламався;конфлікти з батьками та їх шантажування у відповідь на заборону проводити час за комп'ютером.
Психологічні симптоми:гарне самопочуття або ейфорія під час роботи за комп’ютером; неможливість зупинитися; постійне збільшення кількості часу перебування в Інтернеті; зневага до родини та друзів;відчуття спустошеності, тривоги, роздратованості в періоди перебування поза Інтернетом; брехня про свою діяльність своїм близьким; проблеми з навчанням.
Пам’ятка-тест для батьків. Способи реагування дитини:варіант А. Дитина легко відгукується на прохання, може захопитися допомогою, а потім «переключитися» на іншу справу і забути про комп’ютер – повна свобода від комп’ютерної залежності на момент тестування;варіант Б. Дитина відгукується з другого-третього разу, неохоче виконує прохання, демонструє невдоволення, сперечається — перший ступінь залежності або початковий етап другого ступеня залежності;варіант В. Дитина не відгукується на прохання дорослого, гру не перериває – залежність другого ступеня. Ризик переходу на третій ступінь.
Поради для батьків, які прагнуть зробити роботу дітей в Інтернеті корисною. Правило 1. Уважно ставтесь до дій вашої дитини у мережі Інтернет. Правило 2. Інформуйте дитину про можливості і небезпеки, які містить у собі мережа. Правило 3. Оберіть зручну форму контролю перебування вашої дитини в мережі. Правило 4. Регулярно підвищуйте рівень власної комп’ютерної грамотності, щоб забезпечити безпеку дитини.