25 червня о 18:00Вебінар: Компетентнісні завдання з природничої грамотності: від документів PISA до розширеного світогляду

Презентація "Релігійний жанр в європейському мистецтві"

Про матеріал
Шановні колеги, доброго дня! Хочу звернути вашу увагу на презентацію "Релігійний жанр в європейському мистецтві" для учнів 6 класу, яка стане для вас важливою підтримкою у творчо-пошуковому процесі в підготовці до уроку інтегрованого курсу "Мистецтво". Натхнення вам!
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема уроку: “Релігійна тематика в Європейському мистецтві:іконопис, книгодрукарство,храмова архітектура,фрески, мозайка, вітражі.” Тема чверті:”Високе мистецтво духовності. Людина в дзеркалі історії.”

Номер слайду 2

Розглядаємо питання:1. Звідкіля брали сюжети для середньовічних ікон, книжок, вітражів,скульптур та мозайки?2. Що таке вітраж?3. Що таке мозайка?4. Що таке фреска?5. Що таке ікона?6. Образ європейського храму.7. Образи небесних сил (янголів) в монументальному живописі Європейського мистецтва.8. Янголи і музичні інструменти - зв’язок жанрів: релігійний, побутовий, портрет9. Творча робота “Малюємо янгола”Дорогі друзі! Сьогодні я пропоную вам цікавий пізнавальний матеріал про те,що таке релігійна тематика в Європейському мистецтві і як вона впливає на культуру і розвиток багатьох зацікавлених мистецтвом людей по всьому світу.

Номер слайду 3

Величність, піднесеність і високу образів ми можемо спостерігати у творах релігійного , або біблейського жанру. Ще з часів середньовіччя релігійна тематика домінувала в Європейському мистецтві: в іконописі, книгодрукуванні,храмовій архітектурі,монументальному живописі,зокрема у фресках, мозайках і вітражах.

Номер слайду 4

Відповідь: Релігійний жанр, релігійний живопис- жанр образотворчого мистецтва, основними сюжетами якого є епізоди з Біблії та Євангелії. Питання: Звідкіля брали сюжети для середньовічних ікон, книжок, вітражів,Скульптур та мозайки?

Номер слайду 5

Відповідь: Це твір монументального мистецтва, який виконується із кольорового скла і розрахований на перегляд завдяки наскрізьному освітленню. Питання : Що таке вітраж?

Номер слайду 6

Мистецтво вітражів

Номер слайду 7

Відповідь: Це зображення виконане з різнокольорових шматочків каменю, скла (смальти),кераміки, дерева. Питання: Що таке мозайка?

Номер слайду 8

Мистецтво мозайки

Номер слайду 9

Відповідь: Це живопис по вагкій штукатурці, з використанням спеціальних водяних фарб. Питання: Що таке фреска?

Номер слайду 10

Мистецтво фрески

Номер слайду 11

Відповідь: Від грецької мови - “малюнок”,”образ”,зображення осіб священної чи церковної історії. Питання: Що таке ікона ?

Номер слайду 12

Мистецтво іконопису

Номер слайду 13

Храм − це образ космосу, який символічно відтворює небо, рай і земний світ; його впорядкована ієрархічна система простягається від купольної сфери, що зображає небо, і в ній найбільш священних осіб (Христа, Богоматері, ангелів), до земної зони, що стосується нижньої частини інтер’єру. Фрески куполу італійського храму Дуомо у ФлоренціїОбрази небесних сил (янголів) в монументальному живописі Європейського мистецтва. Храми.

Номер слайду 14

Ангел, що грає на віолі. Фрагмент фрески з церкви Санті Апостолі – Форлі Ме. Образи небесних сил (янголів) в монументальному живописі Європейського мистецтва.

Номер слайду 15

Фреска “Білий янгол” в Сербському соборі сучасної Європи. Образи небесних сил (янголів) в монументальному живописі Європейського мистецтва.

Номер слайду 16

Янголи і музичні інструменти - зв’язок жанрів: релігійний, побутовий, портрет

Номер слайду 17

Творча робота “Малюємо янгола”

Номер слайду 18

Виконайте творчу роботу , використовуючи різні інструменти : фарби, кольорові ручки. пастельну крейду. Домашнє завдання

pptx
Додано
18 січня
Переглядів
327
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку