Презентація: "Риштування та підмостки"

Про матеріал
Презентація: "Риштування та підмостки" створена для використання на уроках професійно-теоретичної підготовки будівельних професій
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Риштування та підмостки

Номер слайду 2

Загальні характеристики. Під час зведення будь-якого будинку або споруди доводиться виконувати роботи на висоті, тому необхідні засоби підмощування: риштування, підмостки та ін. Підмостки звичайно влаштовують усередині приміщення, а риштування – зовні. Якщо усередині будинку є високі приміщення, то там також улаштовують риштування. Засоби підмощування — пристрої, призначені для організації робочих місць під час виконання будівельно-монтажних робіт на висоті або глибині понад 1,3 м від рівня ґрунту або перекриття і відповідають вимогам індустріального будівництва. За конструкцією всі засоби підмощування поділяють на:будівельні риштування;підмостки;вишки та люльки;майданчики. Риштування (риштовання) будівельні — багатоярусна конструкція, що дає змогу організувати робочі місця на різних горизонтальних площинах. Підмостки будівельні — одноярусна конструкція, призначена для робіт, під час яких потрібно переміщувати робочі місця уздовж фронту робіт.

Номер слайду 3

Загальна будова риштувань. Незалежно від типу з'єднання частин конструкції, всі риштування складаються з подібних елементів, таких як:стійки/рами (вертикальні ребра жорсткості);діагоналі (діагональні ребра жорсткості, роблять усю конструкцію міцною);горизонталі (горизонтальні поперечки);ригелі (перемички під настил);дощатий настил (для переміщення робітників);упори, що надають пристосуванню стабільність і не дають йому завалюватися вперед і назад;захисна огорожа (для захисту робітників від падіння у процесі роботи);опори;сходи/драбина (для пересування між рядами). Кількість та розмір елементів варіюється в залежності від масштабності та складності об'єкта. Для полегшення збирання риштувань можна побудувати схематичне креслення.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Металеві засоби підмощування. За  матеріалом виготовлення засоби підмощування бувають:металеві;дерев'яні. За методом кріплення конструктивних елементів: 1. РамніВважаються особливо міцними, оскільки їх основою є суцільнометалева рама. Плюс – вага конструкції невелика, але при грамотному монтажі такі риштування здатні «нести» навантаження до 200 кг/м². Обмеження ж за висотою 50 м для приватної будови великого значення не має. Саме така модель у сфері індивідуальної забудови вважається найкращою.

Номер слайду 7

2.штирьовіЧастини конструкцій у цих пристроях кріпляться одна до одної штирем. Плюс – невелика вага при здатності витримувати значне навантаження. Їх досить просто зібрати-розібрати. Мінус – найвища вартість, підвищений тиск на ґрунт. Для забезпечення стійкості необхідно вжити низку додаткових заходів. У приватному секторі такі риштування зазвичай не використовуються. Основна причина – складність виготовлення. Тут потрібні точні розрахунки та зварювальний апарат.

Номер слайду 8

3.клиновіКонструкція таких риштовань і підмостків з'єднана клиновим методом. Здатні витримувати значну вагу. Відрізняються від усіх аналогічних у застосуванні моделей підвищеною надійністю та міцністю. Але й витрати на виготовлення набагато більші.

Номер слайду 9

4. ХомутовіВертикальні та горизонтальні стійки пов'язані вставками за методом «труба в трубу», закріпленими поворотними та неповоротними хомутами. Плюс – можливість зміни геометрії скелета за кожною з осей. Мінус – складність монтажу/демонтажу конструкції. До того ж за потреби підвищити несучу здатність доведеться купувати елементи кріплення. Одним лише дротом, тим більше мотузкою, у такому разі не обійтися.

Номер слайду 10

Види підмостків. Шарнірно-панельніСкладаються з дощатого настилу і двох сполучених з ним опор. При виконанні робіт другого ярусу (вище 1,2 м від перекриття) трикутні металеві опори розташовані в нижньому положенні. При виконанні робіт третього ярусу (вище 2,4 м) опори помостів займають верхнє положення.1 — опори; 2 — робочий настил; 3 — бортове обгороджування

Номер слайду 11

Виконані у вигляді захищеного майданчика з робочим настилом, спертою на П-видні важелі. Підйом і опускання підмостків здійснюється гідроприводом.1 — опорна рама; 2 — рухливі важелі;  3 — шарнір; 4 — знімне обгороджування; 5 — платформа з робочим настилом; 6 — гідросистема

Номер слайду 12

ВАЖЛИВО!Будівельні роботи на висоті більше 4 м виконуються з риштувань, пересувних вишок і люльок.

Номер слайду 13

Різновиди деревʼяних риштуваньЇх найчастіше збирають прямо на об'єкті. Вони найдешевші, зате нерозбірні. Повторне застосування матеріалу небажане1. Вірменські конверти. Найпростіші у виготовленні та використанні. Стіна будівлі використовується як одна із опор. Висота регулюється підпірними лагами. Називаються так через те, що зазвичай до стіни не кріпляться, а просто притуляються. Тримаються вони за рахунок упору. Чим більше навантажують цей вид будівельних риштувань, тим міцніше вони стоять. Є дві конструкції, обидві вони виконані у вигляді букви «Г», лише розгорнуті у різні боки. Вони надійні - витримують 11 метрову колоду і трьох людей.

Номер слайду 14

Козли. Трикутні або трапецієподібні конструкції, на які спираються настили. Їхній недолік – складність регулювання по висоті. Натомість їх легко переставляти. Іноді одну стійку з одного боку роблять вертикальними, без нахилу. Це дозволяє встановлювати їх ближче до стіни, тоді настил розташовується ближче до стіни. У деяких випадках це зручно, наприклад, при конопатці, фарбуванні, профілактичній обробці.

Номер слайду 15

Повноцінні будівельніСкладаються з опорних стійок та поперечних перекладин, на які кладуть настил із дощок. Для запобігання перекосу стійок використовують діагональні перекладини. При підйомі на риштування можуть використовуватися прикладні драбини. Для підвищення безпеки із зовнішнього боку використовується огорожа з дощок.

Номер слайду 16

Види та конструктивні особливості вишки-тури

Номер слайду 17

Переносні столики. Це нерозбірна конструкція, виготовлена з труб і листа з алюмінієвих сплавів, із двома допоміжними сходинками. Їх використовують для організації робіт на висоті до 3 м у стиснутих умовах або за невеликого обсягу будівельно-монтажних робіт. Ширина столиків дає змогу проносити їх через дверні прорізи, а жорсткість конструкції забезпечує надійну роботу працівників на висоті з необхідним інструментом і матеріалами.

Номер слайду 18

Підмостки самохідніПідмостки самохідні з переміщуваним робочим місцем застосовують для робіт на висоті під час зведення сільськогосподарських і промислових будинків.

Номер слайду 19

Будівельні люльки. Будівельні люльки (фасадні підйомники) з електроприводом. Щоб підняти працівників, будівельні матеріали та інструмент на більшу висоту застосовують люльки.

Номер слайду 20

Драбини. Для виконання робіт використовують також драбини. Вони міцні, легкі, їх можна переносити з одного місця на інше. Драбини виготовляють з якісної деревини чи труб. Драбини заввишки до 3 м роблять завширшки 0,5 м, а за більшої висоти ширину драбин збільшують. Знизу драбини рекомендується робити трохи ширші, ніж угорі. Ніжки драбин бувають нерозсувні та розсувні. Нижні кінці драбин забезпечуються упорами у вигляді гострих металевих шипів, наконечників. Для бетонних підлог наконечники бувають гумові, для дерев’яних підлог – металеві.

Номер слайду 21

Монтаж вікон та дверей виконують з дерев’яних драбин-столиків. На їхніх широких площадках можна розташовувати матеріали й інструменти. У сходових клітках зручно працювати на драбинках з висувними ніжками. Для зручності роботи на драбинах до їхніх щаблів кріплять приставні площадки. Їх виготовляють з кутової сталі такого перерізу, що може витримати навантаження на робочу площадку до 200 кгс. Верх площадки має дерев’яний настил. До однієї драбини можна приставити дві площадки: одну для робітника, іншу – для матеріалу.

Номер слайду 22

Безпечна експлуатація засобів підмощування. Перш ніж виконувати роботи із засобів підмощування, працівники мають навчитися безпечним методам і способам робіт відповідно до інструкцій заводу-виробника та інструкцій з охорони праці. Під час будівельно-монтажних робіт слід застосовувати переважно інвентарні засоби підмощування. В окремих випадках можна використовувати неінвентарні засоби, конструкція яких визначена у проєкті виконання робіт. Поверхню ґрунту, на яку встановлюють засоби підмощування, потрібно вирівняти, утрамбувати та забезпечити відведення з неї поверхневих вод. За неможливості виконати ці вимоги засоби підмощування необхідно обладнати опорами, що регулюються (домкратами), щоб забезпечити їх горизонтальне виставлення. Або ж можна встановити тимчасові опорні споруди, які забезпечать горизонтальність виставлення засобів підмощування.

Номер слайду 23

Вимоги до риштувань та підмостків

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Номер слайду 29

Номер слайду 30

Номер слайду 31

Номер слайду 32

Номер слайду 33

Номер слайду 34

Номер слайду 35

Установлюють риштування і підмостки на міцній і щільній спланованій основі. Якщо зовнішнє риштування передбачається використовувати тривалий час, улаштовують жолобки для виводу дощової води. За улаштування підмостків і риштувань їхні опорні стояки встановлюють за виском. Кінці стояків спирають на підкладки з дощок завтовшки не менше, ніж 50 мм і завдовжки на 400 мм більші, ніж поперечна відстань між двома стояками. Підкладки щільно укладають на основі. Вирівнювати їх клинами, уламками дошок цеглинами категорично забороняється. Для зручного виконання робіт ширина настилу на підмостках і риштуваннях має становити не менше, ніж 1,5 м, між настилами у світлі – не менше, ніж 1,8 м. Настил повинний мати рівну поверхню. Між дошками або щитами припустимі щілини, розмір яких не перевищує 10 мм. Усі настили риштування, розташовані на висоті понад 1,1 м над рівнем ґрунту, повинні мати огорожу заввишки не менше, ніж 1 м. Дерев’яні поруччя роблять обструганими. Усі навантаження на риштування і підмостки мають не перевищувати норм на 1 м² металевого риштування допускається рівномірне навантаження 200 кгс. Щоб уникнути ураження електричним струмом, робочі електропроводи мають не торкатися риштування. Риштування має бути заземленим. Після улаштування риштування і підмостків заввишки до 4 м їх приймає виконавець робіт, а понад 4 м – комісія, акт приймання якої затверджується головним інженером організації. Влаштовувати і демонтувати риштування і помости дозволяється тільки робітникам, які пройшли спеціальний інструктаж. Працювати на риштуванні під час грози та вітру силою 6 балів і більше забороняється. Працювати на висоті понад 6 м дозволяється, якщо улаштовано не менше двох настилів: робочий (верхній) і захисний. Коли необхідно виконувати роботу одночасно з двох настилів на різних ярусах, їх має бути не менше, ніж три. Виконання робіт у кількох ярусах на одній вертикалі без проміжних настилів між ними забороняється.

pptx
Додано
19 листопада
Переглядів
99
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку