Презентація з української літератури 11 клас. Може бути використана як матеріал до уроку з літератури рідного краю з теми "Письменники Полтавщини. Любов Васильєва. Роман "Крізь призму сльози".
Роман «Крізь призму сльози» Любові Васильєвої – поєднання розуму, серця і почуттів. Урок літератури рідного краю
Номер слайду 2
Васильєва Любов Петрівна – письменниця та краєзнавець. лауреат та дипломат багатьох літературних конкурсів
Номер слайду 3
Моя Оленівка, моя, Найкраща в світі тут земля,У всьому світі.
Номер слайду 4
Слово про письменницю Любов Васильєва – талановитий і цікавий прозаїк. Народилася 6 квітня 1955 року у місті Лутугіно Луганської області. Цього ж року вся родина переїхала до рідного села Оленівка,звідки родом голова сім’ї. А тому і вважає саме Полтавщину своєюбатьківщиною.
Номер слайду 5
Досить дивує контрастне поєднанняу цієї незвичайної жінки: любов дорідного краю, хист до письменства,участь у конкурсах краси та збираннястарожитностей, зайняття спортому таких протилежних напрямкахяк шахи та гірський туризм упоєднанні зі стрибками з парашу-том та захоплення східнимиєдиноборствами.
Номер слайду 6
Почала писати 1995р. З 1998р. Член спілки літераторів«Славутич»У 2008 р. Любов Петрівну прийняли до Полтавської обласноїспілки літераторів
Номер слайду 7
2011 р. створила музей етнографії у рідній Оленівці. У 2011 р. створила музей етнографії в рідній
Номер слайду 8
«Крізь призму сльози» Починаючи з першої сторінки роману ми бачимо себе в районному центрі Козельщина, бачимо стару школу, в якій до 1917 року був монастир. А нині знову все стало на круги своя. Нова школа, яку можна побачити з нагірної частини селища. А монастир, розташований на горі – є окрасою районного центру і за погожої днини його можна побачити з Оленівки.
Номер слайду 9
Звернемо увагу на події місцевого значення, де ми бачимо не тільки рідне село Оленівку, але й все, що відбувається в ньому, відтворено з певними змінами, хоча це не історично-документальний твір. Хлопці, будучи на чужій землі, згадували своє рідне село, в якому ми бачимо і ті ж заливні луки, й садок, і школу, і клуб, і сільські події.
Номер слайду 10
Без перебільшення – Любов Васильєва, мешканка Кременчука, жила своїм рідним селом та його околицями.
Номер слайду 11
Війна в Афганістані показана авторкою не тільки крізь призму горя й смерті колишнього окупаційно-тоталітарного режиму Радянського Союзу, - вона також засвідчила наявність сил і незнищенного морального духу народу далекої країни
Номер слайду 12
Роман «Крізь призму сльози» – це високопатріотичний твір. Де б не були головні герої, у яких би життєвих ситуаціях не опинялися,та виходили з них гідно, з честю.
Номер слайду 13
Роман «Крізь призму сльози» присвячується 26 – й річниці виводу радянських військ з Афганістану. Усім воїнам-афганцям, котрі брали участь у цій війні, яка згодом була визнана політичною помилкою.
Номер слайду 14
Якщо Ліна Костенко – співець усієї української землі, то Л. П. Васильєва – співець Полтавського краю. У кожному творі ми бачимо залюбленість у Батьківщину і батьківщину.