Мета: - навчити дев’ятикласників узагальнювати вивчений матеріал, виділяти в ньому основне, суттєве, будувати зв'язне висловлювання; - розвивати зв'язне мовлення, творче мислення; - виховувати повагу до пісенної скарбниці українського народу, почуття гордості за свій народ, його талановитих людей, зокрема й тих, хто створює і співає пісні.
Пісні українського народу – найкращі у світі. У них любов і туга, ніжність і сила, слава і печаль. Понесла Україна пісню в народ, і немає такої значної події, такого людського почуття, як «не озвалося в українській пісні чи ніжністю струни, чи рокотом грому»Чи є пісні душею народу упродовж існування нації? Яка їхня магічна сила?
Складання орієнтовного плану твору-роздуму та добір лексичного матеріалу. Усна словесна творчість – найважливіша і найбагатша частина культури українського народу. Духовний набуток, національна своєрідність, вершини творчої діяльності, шедеври незрівняної краси, глибина мелодійного звучання2. Пісня – душа українського народу в її найрізноманітніших проявах:а) гармонія з природою;б) дух незнищенності;в історичних піснях;в) образність та ліризм української пісні. Магічна сила слова, гармонія з природою, віра в існування надприродних сил, духовне єднання із Всесвітом, образне світосприйняття;Боротьба за незалежність, мужні захисники, ідея національного самовизначення;Багатство образів, чуттєвість, переживання, ніжність, картини дитинства, мамина пісня. Цінний спадок, традиції, родовід, єднання.