Презентація: "Самовизначення і вибір професії"

Про матеріал
Презентацію розроблено до уроку "Самовизначення і вибір професії", 9 клас. презентація дає можливість полегшити процнс засвоення учнями навчального матеріалу.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема: Самовизначення і вибір професіїПід час уроку ми:ознайомимося зі складниками життєвого самовизначення;довідаємося про формулу вибору професії;складемо особистий рейтинг мотивів для вибору професії;Про аналізуюємо ґендерні стереотипи щодо вибору професії.

Номер слайду 2

Знайомство. Запишіть відповіді на запитання: Якою людиною я хочу стати? _______________________________Яку я хочу мати родину? ___________________________________Ким я хочу бути? __________________________________________Якого соціального статусу я прагну? __________________________

Номер слайду 3

Самовизначення це своєрідний механізм пізнавальної діяльності людини

Номер слайду 4

Поради стосовно життєвого самовизначення: Ставтеся до свого життя як до унікального й дуже відповідального шансу реалізувати себе. Не зациклюйтесь передчасно на чомусь одному, дайте простір своїй уяві, приміряйте різні соціальні ролі та розвивайте необхідні для їх виконання життєві навички. Завжди намагайтеся брати на себе відповідальність за те, що відбувається у вашому житті, не перекладайте відповідальність на інших людей чи обставини. Плануючи віддалене майбутнє, завжди запитуйте себе: «А що я можу зробити для цього вже сьогодні?»Підтримуйте баланс між довго- і короткостроковими цілями.

Номер слайду 5

«Формула професійного самовизначення»{D113 A9 D2-9 D6 B-4929-AA2 D-F23 B5 EE8 CBE7}ХОЧУвибір професії має відповідати вашим бажанням. МОЖУобираючи професію, треба враховувати власні здібності до неї. ТРЕБАбрати до уваги сучасну потребу в цій професії та якомога точніше оцінити її перспективи на ринку праці.

Номер слайду 6

Перегляд відеоhttp://autta.org.ua/ua/materials/material/Maystern-st-ne-maie-stat-/

Номер слайду 7

«людина-природа» «людина-техніка» «людина-людина» «людина-знакова система» «людина – художній образ» Типи професій:

Номер слайду 8

Приклади професій типу «людина-природа» Кінолог. Агроном. Мікробіолог

Номер слайду 9

Приклади професій типу «людина-техніка» Будівельник. Механік. Архітектор

Номер слайду 10

Приклади професій типу «людина-людина» Вчитель. Перукар. Екскурсовод

Номер слайду 11

Приклади професій типу «людина-знакова система» Програміст. Бухгалтер. Топограф

Номер слайду 12

Приклади професій типу «людина-художній образ» Музикант. Художник. Дизайнер

Номер слайду 13

Висновки: Вдалий варіант професійного самовизначення відповідає формулі: «Хочу, можу, треба». Коли усі компоненти формули збігаються, людина отримує задоволення від роботи, досягає високого рівня майстерності та отримує гідну винагороду за свою працю.

Номер слайду 14

Завершення тренінгу. Вправа «Відкритий мікрофон». По черзі продовжте фразу: «На цьому тренінгу мені сподобалось / не сподобалось / я дізнався...»Станьте боком в тісне коло, праві руки витягнуті в центр і, стрибаючи на правій нозі, усі разом повторюємо: «Хай сьогодні нам щастить, хай нам завтра пощастить, хай в усьому нам щастить!»

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Донець Тетяна
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
25 листопада 2019
Переглядів
398
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку