Впізнай кровотечу 1) Щоб зупинити цю кровотечу , слід тимчасово притиснути ушкоджену судину , знезаразити рану і накласти тиснучу пов’язку .
Номер слайду 3
Впізнай кровотечу 2) Щоб зупинити цю кровотечу , слід вище місця поранення швидко притиснути пальцем ушкоджену судину в точках , де прощупується пульс і накласти джгут
Номер слайду 4
Впізнай кровотечу 3) Людина , в якої виникла ця кровотеча , стає блідою , виступає холодний піт , пульс частішає і слабне . До ймовірного місця кровотечі прикладають холодний компрес .
Номер слайду 5
Впізнай кровотечу 4) Ця кровотеча виникає при незначному пораненні . Вона не призводить до значної втрати крові й легко зупиняється .
Номер слайду 6
Перевір свої знання (відповіді) Кардіологія Інфаркт Міокард Систола Перикард Аорта Пульс Адреналін Капіляр Тахікардія Велике коло кровообігу Амосов М.М.
... Тебя я помучил немало , Как вспомню , ни ночи , ни дня Со мной ты покоя не знало , Прости , моё сердце , меня . Как плетью , ах , будь я неладен , Твоё подгонял колотьё . За то , что я был беспощаден , Прости меня , сердце моё . За то , что железным ты мнилось И мог подставлять под копьё Тебя я , безумью на милость , Прости меня , сердце моё . Кружит , как над полем сраженья , Порой над тобой вороньё . За подвиги долготерпенья Прости меня , сердце моё! Р. Гамзатов
Номер слайду 9
Тема уроку : “ Порушення діяльності серцево-судинної системи”
Номер слайду 10
Серцево-судинні хвороби — це цілий ряд різних захворювань які вражають серце та серцево-судинну систему. Вивченням хвороб серця, їх профілактикою та лікуванням займається кардіологія.
Номер слайду 11
Переглянь відеосюжет! Запиши 3-4 тези під час перегляду
Номер слайду 12
Щорічно вперше виявляється близько 2 млн. хворих з цією патологією, з них кожний другий — працездатного віку. Смертність від хвороб серця та системи кровообігу в Україні займає перше місце і у 2-4 рази вища, ніж у країнах ЄС та світу.
Номер слайду 13
Хвороби серцево-судинної системи Хвороби серця Хвороби артерій Хвороби вен
Номер слайду 14
патологічний стан, що характеризується абсолютним або відносним порушенням кровопостачання міокарду внаслідок враження коронарних артерій серця. Характеризується змертвінням частини м'язових клітин серця.
спостерігається порушення тонусу судин, у результаті чого порушується і кровообіг. Хворий нарікає на головний біль, втому. Він веде малорухливий спосіб життя , часто спостерігаються неврози.
Хронічне захворювання, що характерізується ущільненням стінок артерій, звуженням їхнього просвіту й частим утворенням тромбів
Номер слайду 25
Фактори ризику атеросклерозу. гіпертонія; цукровий діабет; ожиріння; надмірне вживання жирної їжі; нервові перенапруження; вживання алкоголю.
Номер слайду 26
нерівномірне розширення вен . Причиною цього є вроджена слабкість венозних стінок і неповноцінність їхніх клапанів , що утруднює рух крові й підвищує внутрішній тиск
Основні причини захворювань серцево-судинної системи Шкідливі звички Емоційні стреси Нераціональне харчування Гіподинамія або надмірні фізичні навантаження Забруднене довкілля
Номер слайду 30
Доведіть чи спростуйте думку про те, що опитані учні мають високу ймовірність захворіти серцево-судинними хворобами. Про що свідчить характер відпочинку опитаних учнів ? Якщо людина не почуває себе щасливою , то… Чи раціональним є харчування опитаних? Переважна більшість респондентів не контактують з курцями, отже… Наявність у родині людей, що мають серцево-судинні хвороби свідчить… Отже ……..
Номер слайду 31
Прислухайся – у грудях серце стука, Вистукує один і той же ритм, Коли немає серця – справжня мука, І ми без серця жити не змогли б. Воно лежить в мішечку перикарду, А в порожнинах – кров, як той вогонь, А з ендокарду, міокарду, епікарду Складається серцевий наш двигун. Штовхає кров у плетиво судинне, Вона ж біжить до мозку, до легень, Життя дарує в тілі всім клітинам Щоночі, щосекунди, кожен день. Така робота серця – титанічна (Життя триває наше кожну мить). Але воно – тканинне і не вічне, Тож, люди, серце ваше бережіть. Здавалося б, як камінь, серце стука, Рікою кров судинами біжить, Але без серця жити – справжня мука, Тож, люди, серце ваше бережіть!
Номер слайду 32
Попрацюйте в групі Виробіть чіткі рекомендації щодо заходів профілактики серцево-судинних захворювань.
Номер слайду 33
Встанови логічні зв’язки Ожиріння Стрес Надмірні навантаження Невроз Гіподинамія Негативні емоції Гіпертонія Зловживання жирною їжею Аутотренінг Заняття фізкультурою Раціональне харчування Контроль за арт. тиском Оптимістичні погляди Прогулянки на свіжому повітрі Аритмія Інсульт Гіпертонія Атеросклероз Дистонія Варикозне розширення вен Інфаркт
Номер слайду 34
Підведемо підсумки Що є причиною хвороб серця і судин ? Що потрібно робити , щоб серце не хворіло ? Чи співпали ваші очікування від уроку з його результатами? Чи був корисним для вас цей урок? Чим саме?
Номер слайду 35
Домашнє завдання Опрацювати параграф 29 з підручника Виконати тести з підручника ( всі) Скласти кросворд по темі «Кровообіг» ( середній, достатній рівень) Проблемне завдання : У людини серце чотирикамерне, але в ембріона є овальний отвір в перегородці (боталова протока), через який кров з правого передсердя надходить в ліве . Після народження цей отвір перекривається. Яка роль цього отвору в ембріона? ( високий рівень)