Східні солодощі складають велику групу кондитерських виробів, різноманітних за складом і способами приготування. Цей вид кондитерських виробів називається «східними» солодощами, оскільки вони поширені в кухнях країн Близького і Середнього Сходу. В залежності від використовуваної сировини і консистенції ці вироби поділяють на три групи: типу карамелі, типу м'яких цукерок, східні борошняні вироби.
Номер слайду 3
Східні солодощі типу карамелі Східні солодощі типу карамелі готують уварюванням цукру і патоки з горіхами, кунжутом і іншою сировиною. До цієї групи виробів відносяться: козинаки, грильяж, мак з горіхами, смажений арахіс у цукрі й ін.
Номер слайду 4
Козинаки Козинаки – очищені від лушпиння насіння (найчастіше всього соняшника, кунжута) або горіхи в меді або цукрі, пресовані в брикети.
Номер слайду 5
Грильяж Грилья́ж – це цукерки, виготовлені з розплавленого та частково карамелізованого цукру змішаного з підсмаженими подрібненими горіхами. Можуть заливатись шоколадом.
Номер слайду 6
Східні солодощі типу м'яких цукерок Виготовляють частіше з вершкової помади чи збитого з яєчними білками цукрово-патокового сиропу з додаванням дроблених горіхів, ізюму, цукатів. Уварюють їх менше, ніж вироби типу карамелі, тому вони мають більш м'яку консистенцію. До виробів цієї групи відносять шербет молочний, нугу, рахат-лукум, вершкові ковбаски, ойлу та ін.
Номер слайду 7
Шербет Шербет – це густа маса з горіхами, яку готують шляхом уварювання цукру і патоки, іноді додаючи в неї вершки або молоко. Одним з різновидів шербету є сорбет – смачний заморожений або охолоджений десерт, який готують з фруктового пюре і цукрового сиропу, іноді в нього додають алкоголь. Сорбет Шербет з арахісом Шербет з фундуком
Номер слайду 8
Нуга Нуга — кондитерський виріб на основі збитої цукеркової маси з додаванням меду, горіхів, цукатів, фруктів.
Номер слайду 9
Рахат-лукум Луку́м (локу́м; тур. rahat-lokum — це східний кондитерський виріб з цукру, борошна, крохмалю, можливо з додаванням горіхів або без горіхів. Назва цих солодощів походить від арабського rahat-al-luqum — що в перекладі означає — зручні шматочки.
Номер слайду 10
Вершкова ковбаска Вершкова ковбаска - це східні солодощі, історія яких налічує кілька століть. Вважається, що вперше ці ласощі було виготовлено в Туреччині на початку XVIII століття.
Номер слайду 11
Ойла Ойла – це східні солодощі, які складаються з 2-3 шарів різноманітного кольору. Як правило, два білих і один жовтий. Ласощі представляють собою цукрову масу, в основі якої – яєчні білки.
Номер слайду 12
Східні борошняні вироби Східні борошняні вироби готують із дріжджового чи прісного тіста з великою кількістю цукру, жирів, горіхів, меду, прянощів. До цієї групи відносять кураб’є бакінське, пахлаву, чак-чак і ін.
Номер слайду 13
Курабьє бакінське Вперше з'явилося на кухні перського султана, де, за легендою, кухар султана був змушений виготовити десерт з борошна, яєць, цукру, вершкового масла і шафрану, бо всі інші продукти були вкрадені якимись недоброзичливцями - чи то самого султана, чи то кухаря, бажаючи нашкодити його положенню в палаці. «Курабье» від слова «хураб» - насолода.
Номер слайду 14
Пахлава Пахлава (від араб. баклава — «горіхи») — популярний кондитерський виріб з листкового тіста з горіхами в сиропі широко поширений в кухнях народів колишньої імперії Османа: в азербайджанській, албанській, арабській, вірменській, болгарській, грецькій, іранській, персидській, турецькій.
Номер слайду 15
Чак-чак Чак-чак — виріб із тіста з медом, що відноситься до кухні тюркських народів; національна страва татар і башкирів.
Номер слайду 16
Халва Халва́ (з араб.- солодощі) — східний десерт, що виготовляється з цукру, обсмажених горіхів або насіння і збитої з піноутворювальною речовиною карамельної маси (увареного цукрового сиропу з патокою).
Номер слайду 17
Види халви арахісова, горіхова, соєва, кедрова, соняшникова, тахінна (з насіння кунжуту), комбінована (з насіння кількох видів).