Правило правопису слів з апострофом вивчається у початкових класах. Вчителю треба добирати різні форми роботи, щоб зацікавити вихованців. Багато часу йде на підготовку до занять. Тому хочу поділитися з колегами наробками.
Автор: ОМЕЛЬЧУК Н. М. вчитель-методист Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 4
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Не їсть, не п є, а ходить і б є.
Номер слайду 11
У кого кам яна сорочка?
Номер слайду 12
Поля скляні, а межі дерев яні.
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Спиши, замінюючи виділені слова близькими за значенням з довідки. 1. Діти впорядковували двір. 2. Над пасікою кружляють бджілки. 3. Важкі червонобокі яблука звисають з гілок. 4. За вікном ластівки ліплять гніздечко. Слова для довідки: в'ються, подвір'я, в'ють, рум'яні.
Номер слайду 16
Спиши речення, вставляючи пропущені букви та апостроф. Солов.л селяться у з..лених пар- ках, в..ють гнізда, весело співа- ють. 2. Ластівки носят.. у дз..обах грудочки м..якої глини для гніздечка. 3. У гніздечку вивелис мален..кі ла- стів..ята.
Номер слайду 17
Виділені слова заміни словами, що відповідають на питання який? яка? яке? Запиши за зразком. бриль із соломи – солом’яний бриль
Номер слайду 18
будинок із каменю - ліжко з дерева - луска риби - пір'я горобця - квакання жаб -
Номер слайду 19
Прочитай. Випиши слова з апострофом, поділяючи їх для переносу. Рве Мар'янка у торбинку подо- рожник, матери- нку. Петрик, Оля і Дем'янко накопа- ли валер'янки.
Номер слайду 20
Поміркуй і запиши, як звучатимуть імена дітей, коли вони стануть дорослими.
Номер слайду 21
Жив у саду веселий шпак. Щебече та спі-ває. А тільки виткнеться черв'як – летить стрілою і хапає. Садок буяв і процвітав. Та, спочиваючи від праці, той шпак знічев'я по-клював десяток ягід на гілляці. Хазяїн про-жогом вибіг на подвір'я, пальнув з рушниці по шпаку, аж полетіло з того пір'я. Давно в садку шпака нема, і шпаченята там не свищуть, а люта гу- сінь, як чума, плоди псує і листя нищить.
Номер слайду 22
Вивчи пісеньку і запиши з пам'яті. Вийди, вийди, сонечко, на дідове полечко, на бабине зіллячко, на наше подвір'ячко.
Номер слайду 23
Відгадай загадку, добери та запиши 5 слів з апост- рофом. Я такий же, як знак розділовий, і відомий шкільній дітворі. Та в словах української мови я пишусь не внизу, а вгорі. Спробуй лиш написати ім'я - зразу стану потрібним і я.
Номер слайду 24
Прочитай і спиши вірш, вставляючи, де треба, апостроф. В своїм селі, в своїм кра…ю люблю я співи солов…їні, весн…яний гомін ручаю і руту – м…яту при долині.
Номер слайду 25
Запишіть слова у дві колонки: 1) слова з апострофом; 2) слова без апострофа. Медв...яний, п...ятсот, арф...яр, посе- р...йознішав, дзв...якнути, розв...язано, помор...я- нин, св...ято, сузір...я, харків...янин, вар...яг, від...їзд, різьб...яр, мав- п...яча, роз...ятрити, при...їзд.
Номер слайду 26
З останніх букв обох колонок про- прочитайте назву вірша М. Рильського
Номер слайду 27
Ситуативне завдання. Уявіть себе у ролі вчителя. Виправте помилки у словах, які, на вашу думку, на-писані неправильно. Цв’ях, без’ідейний, від’їж-джати, суб’єктивний,фото- з’йомка, компютер, Лук’ян, необ’їждже- ний,з’єднання,Св’я-тослав, Вячеслав.
Номер слайду 28
Зробіть фонетичний запис слів хом’як подвір’я під’язичний мільйон зів’янути
Номер слайду 29
Знайдіть третє "зайве" слово в групах слів 1) Медв...ний, духм...я- ний, рум...яний; 2) дерев...яний, оло- в…яний,мавп...ячий; 3) р…ясний, бур...ян, кучер...явий.
Номер слайду 30
рум’яний бур’ян мавпячий Знайдіть третє "зайве" слово в групі слів