Презентація "Склад. Правила переносу слів."

Про матеріал
Поглибити знання про склади; дізнатися про основні правила переносу; навчитися правильно ділити слова на склади; розвивати культуру мовлення.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

5 клас Основні правила переносу слів

Номер слайду 2

Що таке склад? Види складів. Склад — частина слова, що вимовляється одним поштовхом видихуваного повітря. Щоб визначити кількість складів у слові, потрібно порахувати голосні звуки. Склади бувають закритими і відкритими.

Номер слайду 3

Якщо слово в рядку не вміщається,То на склади швиденько розбивається. Якщо слово в рядку не вміщається,То на склади швиденько розбивається.

Номер слайду 4

Одна буква від слова не відриваєтьсяІ в попередньому рядку не залишається. При переносі слід всім пам’ятати: Й та ь від попередньої не можна відривати. Поділи слова на склади для переносу. Чайка, урок, нянька, ручка, оса, здається, смієшся, краб, лінь, бойовий, осінь, можливість, районний, радість.

Номер слайду 5

Перевір себе. Чай - ка, урок, нянь - ка, ня – нька, руч - ка, ру - чка, оса, зда – єть - ся, смі – єш - ся, краб, лінь, бо – йо - вий, осінь, мож – ли - вість, ра – йон - ний, ра – йо – нний, ра - дість.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Визначте кількість складів у словах. Рама, зелений, сир, диван, сумувати, запам’ятати, веселка, віконце, дівчатка, дім, прочитати, рій.

Номер слайду 8

Правила переносу слів{69012 ECD-51 FC-41 F1-AA8 D-1 B2483 CD663 E}Правила. Приклади. Можна Переносити слова з рядка в рядок за складами во-ро-та, гай-ка, Хар-ків Слова з однаковими приголосними та зі збігом приголосних переносити двома способами жи-ття і жит-тя, морк-ва і мор-ква, гали-цький і галиць-кий. Не можна Переносити одну букву олі-вець (а не о-лівець), Ма-рія (а не Марі-я) Поділяти на частини для перенос двоскладові слова, у яких склад — одна буква рід, око, дім

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Правила переносу слів{69012 ECD-51 FC-41 F1-AA8 D-1 B2483 CD663 E}Правила. Приклади. Не можна. Відривати одну букву від кореня ідругої основи складного слована-вчання (а не нав-чання), восьми-гранний (а не восьмиг-ранний)Переносити приголосні без голоснихра-дість (а не раді-сть), Керч (а не Ке-рч)Відокремлювати апостроф і м’якийзнак від попередньої літерикіль-це, (а не кіл-ьце), Лук-ян (а не Лук-ян)

Номер слайду 11

ЗАПАМ’ЯТАЙ!

Номер слайду 12

Правила переносу слів{69012 ECD-51 FC-41 F1-AA8 D-1 B2483 CD663 E}Правила. Приклади. Не можна. Розривати сполучення літер дж, дз, якіпозначають один звукґу-дзик (а не ґуд-зик), хо-джу (а не ход-жу)Але! Якщо дж, дз не становлять одногозвука, то їх можна розриватинад-звичай-ний (а не надз-вичайний), під-жив-ляти (а не пі-дживляти)Відривати ініціали або інші скороченнявід прізвища, розривати абревіатури,розривати умовні скорочення, що пишуться через дефіс або складаються з кількох слів. Т. Г. Шевченко (а не Т. Г. // Шевченко), але Тарас // Григорович // Шевченко,проф. Іваненко (а не проф. // Іваненко), алепрофесор // Іваненко, 2015 р. (а не 2015 // р.), вид-во (а не вид-//во), Мінфін (а не Мін - фін)

Номер слайду 13

Огірок, зупинився, полетіли, він, ґудзик, вздовж, згин, оса, один, зумію, село, Донбас. Розділіть слова на склади для переносу{7 DF18680-E054-41 AD-8 BC1-D1 AEF772440 D}КІЛЬКІСТЬ СКЛАДІВКІЛЬКІСТЬ СКЛАДІВДЛЯ ПЕРЕНОСУ

Номер слайду 14

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Випиши слова, які не можна розривати для переносу. Зразок, юний, юннат, юнаки, армія, орел, умію, одуд, ґудзик, вздовж, приступ, їсти, село, ящик, обмию, згин, оса, один, зумію.

pptx
Додано
25 листопада 2022
Переглядів
5703
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку