Презентація "Складноскорочені слова як різновид складних".

Про матеріал
Ознайомити з правилами написання складноскорочених слів. Формувати вміння правильно утворювати складноскорочені слова, замінювати сполучення абревіатурами, розвивати самостійність у різних видах діяльності, логічне мислення, пам'ять, увагу, зв'язне мовлення. Виховувати інтерес до предмету.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Актуалізація опорних знань –    Які слова називаємо складними?–    Як поєднуються частини складних слів?–    У яких випадках ми пишемо сполучні голосні о, е, є?–   Коли пишемо складні слова разом?- Коли пишемо складні слова через дефіс?

Номер слайду 2

ВЕСЕЛА ВІКТОРИНАДайти відповіді на запитання-жарти, використовуючи складні слова1. Яка лікарська рослина може вбити звіра? 2. У якого співочого птаха горить хвіст? 3. Яка рослина живе сто літ? 4. У якої рослини горить цвіт? 5. У назві якої тварини «заховалися» мурахи? 6. Який птах і яка рослина ловлять мух? 7. У назві якої лікарської рослини «заховано» золото? 8. Яка африканська тварина має на переніссі ріг?

Номер слайду 3

Вправа конструювання. Записати замість крапок частину іншомовного слова....скоп, ...квиток, ...проба, ...запис, ...стоянка, ...сесія, ...дром, ...логія. Школа…інтернат, кімната…музей, шафа…купе, диван…ліжко, шеф-кухар, євшан…зілля, мати…й…мачуха.

Номер слайду 4

Творення та правопис складноскорочених слів.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Відредагуйте усно речення. Обґрунтуйте свою думку. За потреби скористайтеся довідкою. ДОВІДКА. Науково-дослідний інститут , Київський політех­нічний інститут , Національна академія наук України, футбольний клуб, засоби масової інформації, гідроелектростанція.

Номер слайду 12

Коментоване письмо. Виконання вправи 210.

Номер слайду 13

Творча робота. Утворити абревіатури від запропонованих назв. Скласти речення з однією з абревіатур.

Номер слайду 14

Рефлексія.

Номер слайду 15

Домашнє завдання. Вивчити правило на с.79-81. Виконати вправу214 або виписати 5 складноскорочених слів і їх повні назви (підготуватися до гри «Відгадай за абревіатурою».