СНІД – сукупна назва уражень, що відбувається на III-IV клінічних стадіях інфекції, яку спричинює вірус імунодефіциту людини. Загальноприйнятою назвою хвороби на сьогодні є ВІЛ-інфекція. ВІЛ уражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію організму різним ВІЛ-асоційованим захворюванням.
Номер слайду 3
1 грудня з 1998 року – відзначається, як Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Червона стрічка – символ солідарності з ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД. Під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я, діє міжнародна медична організація AIDS Care Education and Traning, що займається профілактикою поширення ВІЛ-інфекції та підтримкою хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД, у різних країнах Європи, Африки, Азії, Америки й Австралії.
Номер слайду 4
Синдром набутого імунодефіциту вперше було зафіксовано в США в 1983 році. Упродовж двох місяців хворий помер. Сьогодні за добу у світі чотириста тисяч осіб заражується цією хворобою. Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему так, що навіть простий нежить може призвести до смерті людини. Збудник — вірус, що має вигляд спіралі в трикутній серцевині. Він носить назву ВІЛ, який руйнує Т-лімфоцити, і це призводить до втрати організмом захисних реакцій, унаслідок чого різко підвищується ймовірність смертельних запалень, уражень нервової системи, розвитку онкологічних захворювань.
Номер слайду 5
Найбільша кількість вірусу міститься в крові. Саме тому її переливання від ВІЛ-позитивного донора майже завжди призводить до зараження реципієнта
Номер слайду 6
За останні два роки число людей, які заразилися на ВІЛ статевим шляхом збільшилось у два рази. На сьогоднішній день 45% заражень відбувається через незахищений секс.
Номер слайду 7
В Україні, як і в більшості інших країн світу, провідним шляхом інфікування дітей є вертикальний, тобто передача ВІЛ від матері до дитини. В нашій державі кількість немовлят з антитілами до ВІЛ, народжених інфікованими матерями, які перебувають під диспансерним наглядом, щорічно зростає майже вдвічі. Матері цих дітей звичайно або самі належать до групи ризику, осіб з безладним статевим життям, повій, або є сексуальними партнерами чоловіків з уразливих контингентів.
Номер слайду 8
Від загальної кількості ВІЛ-інфікованих, наркомани складають 88 %В Україні 50 тисяч молодих людей мають подвійний діагноз – ВІЛ-наркоманія.52 % зараження – відбувається через “ шприц “
Номер слайду 9
МИ ПРОТИ НАРКОТИКІВ !
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції в Україні станом на 01.04.2019 Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. За оцінними даними, на початок 2018 р. в країні проживало 244 000 ВІЛ-позитивних людей. Кожен сотий громадянин України у віці від 15 до 49 років інфікований ВІЛ, що є одним із найвищих показників серед країн регіону. Протягом 2018 р. в Україні щодня реєстрували 50 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, 24 — захворювання на СНІД і дев’ять випадків смерті від хвороб, зумовлених СНІДом. Найвищі рівні поширеності ВІЛ-інфекції зареєстровано в Одеській (898,3 на 100 000 населення), Дніпропетровській (792,6), Миколаївській (743,5) областях, м. Київ (479,0), Київській (447,9), Херсонській (420,1) та Чернігівській (420,4) областях.
Номер слайду 17
Щодня у світі від ВІЛ|CНІДу помирає близько 8 тисяч людей, 75 % яких складають люди до 30 років.