9 березня о 18:00Вебінар: Навчаємося не тільки за партою, або рухливі ігри з інтелектуальним навантаженням на уроках суспільного і гуманітарного циклу

Презентація "Сон. Біоритми"

Про матеріал
Мультимедійна презентація 8 клас, "Сон. Біоритми"+ є конспект уроку, до підручника В.І.Соболь
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Летим. Дивлюся, аж світає,Край неба палає,Соловейко в темнім гаїСонце зострічає. Тихесенько вітер віє,Степи, лани мріють,Меж ярами над ставами. Верби зеленіють. Сади рясні похилились,Тополі по воліСтоять собі, мов сторожа,Розмовляють з полем.І все-то те, вся країна. Повита красою,Зеленіє, вмивається. Дрібною росою,Споконвіку вмивається,Сонце зострічає...І нема тому почину,І краю немає!Т. Г. Шевченко “Сон”

Номер слайду 2

Тема уроку: Сон. Біоритми

Номер слайду 3

Мета уроку:сформувати уявлення про сон як про особливу форму роботи головного мозку;розглянути причини і наслідки порушення сну, показати, що багато біологічних процесів в організмі людини є ритмічними;розкрити значення біологічної ритмічності для життєдіяльності людини.

Номер слайду 4

Скласти визначення, вивчені на попередніх урокахп, а, р, м, я, е, с,т, ь, ф, л, в, і, к, д, с, о, и, н,ч.

Номер слайду 5

Існують навіть боги, пов’язані зі сном Гіпнос Морфей

Номер слайду 6

Сон – це природний періодичний функціональний стан організму людини, що характеризується вимкненням свідомості та зниженням здатності нервової системи відповідати на подразники.

Номер слайду 7

Періоди сну Повільний сон Швидкий сон

Номер слайду 8

1 фаза – засинання;2 фаза – Поверхневий сон;3 фаза – початок глибокого сну;4 фаза – глибокий сон. Як відбувається сон по фазам?

Номер слайду 9

1. Здійснюється обробка інформації та її переведення в довготривалу пам’ять, що запобігає інформаційним перенавантаженням;2. відновлюються обмінні процеси;3. забезпечується відновлення працездатності організму та структури нейронів. Біологічне значення сну:

Номер слайду 10

Скільки потрібно спати?Немовлята сплять 20 годин на добу. Діти молодшого віку 10-11 годин. Старші школярі потребують 10ти годинного сну. Дорослим людям вистачає 8 годин

Номер слайду 11

Летаргічний сон. Будь який сон, який триває понад 24 години – летаргічний.Є версія, що летаргічний сон Миколи Гоголя був помилково прийнятий за смерть.

Номер слайду 12

Сомнамбулізм(Лунатизм)Близько 2 відсотків людей ходять уві сні. Сомнамбула все бачить і може давати відповіді на прості запитання. У дітей зустрічається дуже часто, але у більшості у дорослому віці минає.

Номер слайду 13

ДобовіМісяцевіСезонніРічніБіологічні ритми

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Домашнє завдання. Опрацювати §54, відповідати на запитання с. 238, визначити свій хронобіологічний тип за допомогою тестування на с. 238

Номер слайду 17

«Чемодан, корзина, м'ясорубка». Чемодан - хотіли б взяти з собою з цього уроку;Відро для сміття -викинути у сміття; М‘ясорубка - «дожувати» на наступному уроці.

Номер слайду 18

pptx
Додано
26 лютого 2019
Переглядів
5505
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку