25.01.2023 СьогодніПосміхніться одне одному, «зніміть» посмішку зі свого обличчя та «киньте» своєму сусідові. «Спіймайте» посмішку, «прикрасьте» нею своє обличчя. Тож починаємо працювати у гарному настрої. Будемо: уважні, розумні, організовані, кмітливі. Щоб урок пройшов цікаво, всі берімося до справи!Психологічне налаштування на урок. Вправа «Спіймай настрій»
Номер слайду 5
Пригадуємо: Що таке спілкування? Що означає «вміти спілкуватися»? Як емоції допомагають нам спілкуватися? Які емоції можуть заважати спілкуватися? Що шкодить спілкуванню, а що – допомагає? Що означає «слухати співрозмовника»? Яке спілкування називають усним, а яке – письмовим?
Номер слайду 6
Спільний – загальний, колективний СПІЛЬНО́ТА, · СПІ́ЛЬНІСТЬ (сукупність людей, держав, згуртованих спільними умовами життя, метою, інтересами). Європейська спільнота. Спілка · зв'язок · (гурт) товариство · співтовариство · співдружність ·Вправа 544 Прочитайте слова. Поясніть їх. Що означає кожне з них? Що в них спільного? Спільний, спільно, спільник, спілкуватися, спільнота, спілка.
Номер слайду 7
Вправа 545 Розгляньте малюнки. Чи скрізь зображено спілкування? Відповідь обґрунтуйте
Номер слайду 8
"Якщо, слухаючи вас, дивляться вам в обличчя, реагують на ваші слова, погляд спрямований вам в очі - будьте впевнені: ви спілкуєтеся". М. І. Лісна
Номер слайду 9
Спілкування – це взаємодія між людьми чи групами людей, задопомогою якої учасники краще пізнають один одного, обмінюютьсяінформацією, думками, почуттями, досягненнями тощо, досягаютьвзаєморозуміння. Отже, СПІЛКУВАННЯ – це коли є взаємодія і взаєморозуміння.
Номер слайду 10
Вправа 546 Прочитайте фразеологізми. Що вони означають? Знайдіть фразеологізми-синоніми. Що добре для спілкування, а що – ні? 1. Точиться розмова. 2. Ні пари з уст. 3. Не подати голосу. 4. Слова не ідуть на язик. 5. Утрачати мову. 6. Держати слово. 7. Сипати словами, як горохом. 8. Решетом воду міряти. 9. Переливати з пустого в порожнє. 10. Губити думки. 11. Язик підвішений. 12. Чесати язика. 13. Говорити щиро
Номер слайду 11
— Поміркуймо, чи можна хоч один день обійтися без спілкування? Життя — це найбільша цінність, якою володіє людина. А найбільша розкіш у житті — це «розкіш спілкування». Антуан де Сент-Екзюпері— Чому Антуан де Сент-Екзюпері назвав спілкування розкішшю?
Номер слайду 12
Найвище багатство людини – це можливість спілкуватися. У спілкуванні ми пізнаємо один одного, розвиваємо свої моральні і психічні якості, розкриваємо себе. Спілкування з оточуючим середовищем починають зі слова, погляду, жесту, усмішки.
Номер слайду 13
Вправа 547 Об’єднайтеся в пари. Розгляньте малюнки. Якою темою вони об’єднані? Оберіть один із них, розподіліть між собою ролі й складіть текст їхньої розмови.
Номер слайду 14
Спілкування - це обмін думками, новинами, враженнями, тобто повідомленнями.
Номер слайду 15
Спілкування – це складний багатоплановий процес установлення і розвитку контактів між людьми, який породжений потребами спільної діяльності і включає обмін інформацією, вироблення єдиної стратегії взаємодії, сприйняття і розуміння іншої людини.
Номер слайду 16
Домашнє завдання:§79, с. 248. Вправа 550 (І). Складіть і запишіть фрагмент спілкування з приємною для вас людиною.