Презентація "Сучасні риси національної економіки України"

Про матеріал
сучасний стан національної економіки країни, проблеми та перспективи розвитку; чинники конкурентних переваг України на ринках сільськогосподарської продукції, рудної сировини і металів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

11 кл проф гео Ур 118 Сучасні риси національної економіки України 15 03 2024* Основу української економіки, за даними на 2017 р., становлять → сфера послуг (60%), → багатогалузева промисловість (28% ВВП) → сільське господарство (12%)СУЧАСНІ РИСИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ. 

Номер слайду 2

* Сучасний стан економіки країни можна визначити як→ кризовий через вплив об’єктивних і суб’єктивних чинників. * Об’єктивні чинники пов’язані → з агресією Росії та окупацією частини території нашої держави.

Номер слайду 3

* Суб’єктивні визначаються → корупцією, → непрофесійним управлінням економікою, → відсутністю ефективних соціально-економічних реформ.

Номер слайду 4

* Розвиток господарства в Україні має свою історію, → яка впливає на нього й зараз. * За часів СРСР у структурі промисловості й сільського господарства нашої держави переважали → екологічно небезпечні енерго- і матеріаломісткі виробництва.

Номер слайду 5

* У сільському господарстві → нехтували законами раціонального землекористування. * На жаль, за часів незалежності Україна → так і не позбавилася соціалістичної системи господарювання, як це було зроблено в Польщі або країнах Балтії.

Номер слайду 6

* Утворена олігархічно-кланова система господарювання з монополіями → виробництва гальмує розвиток економіки України.

Номер слайду 7

* Російсько-український конфлікт 2014 р. примусив спрямувати економіку на виробництво → військової техніки. * Зростання непродуктивних витрат→ поглибило економічну кризу.

Номер слайду 8

* На території Луганської та Донецької областей → було зруйновано багато підприємств, → деякі демонтували й вивезли до Росії. * Це призвело до зменшення економічного потенціалу → держави й втрати значної кількості робочих місць.

Номер слайду 9

* Внутрішній потік біженців з тимчасово непідконтрольних територій → створив низку соціально-економічних проблем (забезпечення робочими місцями, житлом), → які понад п’ять років впливають на економіку країни.

Номер слайду 10

* Рівень життя населення — → це соціально-економічний показник, → що відображає ступінь розвитку й задоволення фізичних, духовних і соціальних потреб, → а також умови в суспільстві для розвитку й задоволення цих потреб.2. ПОКАЗНИКИ СУСПІЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ ТА ЯКОСТІ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ. 

Номер слайду 11

* За основними показниками соціально-економічного рівня розвитку держави — → ВВП (ПКС) — у 2018 р. Україна посідала: 47-те місце у світі (за даними МВФ), → 47-ме (Всесвітній банк), → 48-ме (Книга фактів ЦРУ).

Номер слайду 12

Різниця між ВВП та ВНП визначається тим,→ що до ВНП включають доходи фірм і громадян певної країни, отримані за кордоном. * Проте із цього показника виключаються доходи зарубіжних компаній та осіб, → які здійснюють виробничу діяльність у цій країні.

Номер слайду 13

* У США та багатьох інших країнах доходи громадян і фірм, отримані за кордоном,→ ідуть на банківські рахунки цих держав. * В Україні олігархічні кола → вивозять із країни прибуток та отриманий іншим шляхом капітал за кордон, → де він осідає в офшорах, тим самим збагачуючи ці країни й збіднюючи Україну. Офшо́р (англ. offshore — «поза берегом», «поза межами») — це метод ухилення від сплати податків, на законодавство багатьох країн, які частково або повністю звільняють від оподаткування доходи компаній, отримані поза межами кордонів (берегів) країни реєстрації..

Номер слайду 14

* У 2018 р. за даними МВФ → за рівнем ВВП (ПКС) на одну особу Україна посіла 111-те місце у світі,→ а обсяг ВВП нашої країни склав понад 142,63 млрд дол. США (див. таблицю). МІСЦЕ УКРАЇНИ У СВІТОВИХ РЕЙТИНГАХза ВВП та ПКС, у дол. СШАза ІЛРза тривалістю життя, у роках110 Йорданія943386 Еквадор1,752103 Суринам71,6111 Україна928388 Україна1,751104 Україна71,3112 Філіппіни893689 Перу1,750106 Тринідад і Тобаго71,2

Номер слайду 15

* Якість ґрунтів та інші агрокліматичні умови й ресурси Великої Британії → явно поступаються українським. *28 мільйонів гектарів, товщина чорноземного шару → до 1,5 метра в Україні, середній показник = 40 сантиметрів→ загальний обсяг в Україні становить 112 мільярдів тонн→ коштує від 830 мільярдів до 1 трильйона доларів".

Номер слайду 16

* Британська консалтингова фірма «Рендалл» → визначає найвищий у Європі транспортний рейтинг України → й найбільш сприятливе для розвитку економіко- географічне положення. * Отже, невідповідність сучасного стану економіки України та її економічного потенціалу є очевидною.

Номер слайду 17

* Якість життя в країні визначається за допомогою* Індексу людського розвитку (ІЛР) на основі трьох показників → індекс очікуваної тривалості життя→ індекс освіти, → індекс доходів

Номер слайду 18

* Показники життєвих умов населення в Україні погіршуються через → посилення інфляції (зростання цін на споживчі товари й послуги,→ співвідношення номінальної та реальної заробітної плати).

Номер слайду 19

* Для оцінювання зміни рівня життя населення визначають індекс вартості життя → розраховують за мінімальним набором товарів і послуг для різних соціально-демографічних груп населення:де Ц0, Ц1 — ціна покупки відповідно базисного й поточного періодів; g0, g1 — обсяг покупок базисного й поточного періодів.

Номер слайду 20

* Низький рівень ІЛР (дані ООН) — 88-ме місце України у 2017 р. серед 189 країн світу — свідчить також про неефективне використання наявного в Україні економічного потенціалу.

Номер слайду 21

* У кожній країні склався набір різноманітних чинників, що сприяють їх спеціалізації на виробництві певної продукції й наданні певних послуг (мал. 1).3. МІСЦЕ УКРАЇНИ В МІЖНАРОДНОМУ ПОДІЛІ ПРАЦІ (МПП). Мал. 1. Пріоритетні для участі в МПП сфери господарської діяльності в Україні.

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Номер слайду 29

* Україна має давні традиції вирощування різних → сільськогосподарських культур, → їх промислової переробки * входить до десятки провідних країн світу за виробництвом → соняшникової олії, → меду, → волоських горіхів, → вершкового масла, → курячих яєць та м’яса, ягід.

Номер слайду 30

* Вона виробляє → ракетно-космічну, авіаційну техніку та обладнання, → вантажні автомобілі, → трамваї, → вагони, → військову техніку, → виплавляє чавун і сталь, → входить до переліку провідних країн світу за розвитком IT-технологій.

Номер слайду 31

* Американський інженер Дж. Хуболт згадував: →«Коли березневого світанку 1968 р. я схвильовано спостерігав на мисі Кеннеді за стартом ракети, що мала понести корабель «Аполлон-9» у напрямку Місяця, → я думав про українця Юрія Кондратюка, що розрахував трасу, якою мали летіти троє наших астронавтів». Юрій Кондратюк. Автор так званої «траси Кондратюка», якою подорожували на Місяць космічні кораблі «Аполлон».

Номер слайду 32

* У рейтингу Bloomberg Innovation lndex-2017 Україні належить → четверте місце у світі за ефективністю системи освіти для впровадження інновацій → 27-ме — за патентною активністю.

Номер слайду 33

* Світова економіка переходить у нову промислову парадигму —→ «економне споживання та адитивне виробництво, → де тривимірний об'єкт створюється 3 D-принтером за даними цифрової моделі — альтернативна енергетика та економія ресурсів». * Це знижує ціну на сировину.

Номер слайду 34

* Україна має долучитися до цієї парадигми. * Українські інженерні школи світового рівня→ в ряді важливих напрямків мають стати ключовими чинниками успіху, → надати державі шанси посісти гідне місце в новому світовому розподілі праці, → увійшовши до числа лідерів промислового світу.

Номер слайду 35

Мал. 2. Структура експорту українських товарів у 2016 р. (а) та за дев'ять місяців 2017 р. (б).

Номер слайду 36

Загальний кризовий стан економіки України визначається як об'єктивними, так і суб'єктивними чинниками. Основним показником економічного розвитку країни є ВВП на одну особу. Якість життя в країні переважно визначається за допомогою Індексу людського розвитку (ІЛР). Україна посідає провідні місця у світі за виробництвом продукції агропромислового комплексу, чорних металів, IT-технологіями тощо. ВИСНОВКИ

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Гавриш Руслана Вікторівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Пов’язані теми
Географія, 11 клас, Презентації
Додано
17 березня
Переглядів
1451
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку