Поняття світового господарства. Міжнародний поділ праціПідготувала: Вчитель географії та економіки Чернівецької СШОРТ І-ІІІ ступенів №41 Мадей Г. В. СВІТОВЕ ГОСПОДАРСТВОМІЖНАРОДНИЙ ПОДІЛ ПРАЦІ
Номер слайду 2
СВІТОВЕ ГОСПОДАРСТВО (ЕКОНОМІКА)система, утворена сукупністю національних господарств країн світу, що взаємопов’язані міжнародним поділом праці.роль в їх об’єднані відіграють : - міжнародні економічні зв’язки, що виражені рухом (потоками) товарів, послуг, капіталів, робочої сили, інформації між країнами й регіонами світу
Номер слайду 3
ГЕОГРАФІЧНИЙ ПОДІЛ ПРАЦІнаціональні економіки взаємодіють у системі світового господарства за законами географічного поділу праці;географічний поділ праці передбачає формування господарської спеціалізації територій та товарний обмін між ними результатами своєї господарської діяльності.спеціалізація території – виробництво на ній певний видів продукції для обміну.
Номер слайду 4
МІЖНАРОДНИЙ ПОДІЛ ПРАЦІце спеціалізація окремих країн на виробництві певних видів продукції та послуг і подальший товарний обмін ними на світовому ринку.світовий ринок – це сфера товарно-грошових відносин між країнами; сформувався на основі міжнародної торгівлі.на світовому ринку діє особлива система цін – світові ціни.
Номер слайду 5
УМОВИ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇпереваги країни над іншими виробниками продукції, яку вона виробляє (дешева сировина, кваліфікована робоча сила, секрети технологій);повинен бути попит на цю продукцію, а затрати на транспортування вигідними для виробника і споживача;країни-експортери будуть імпортувати продукцію, яку не виробляють.
Номер слайду 6
Використана література. Географія (9) Бойко В. М., Дітчук І. Л., Гринюк Т. А., Смаль І. В.,Харенко І. М. §6 с.34-38.