1 вересня. Початок навчального року припадає на 1 вересня лише в кількох державах — це в основному країни колишнього СРСР (Україна, Білорусь, Московія, Казахстан, Молдова, Туркменістан, Вірменія, Прибалтика), а також Чехія і деякі інші країни Європи. В Італії цей день приходиться на 1 жовтня. У ряді країн немає єдиного для всіх закладів дня початку навчального року. Так відбувається, наприклад, у Німеччині, Іспанії та Франції. У США літні канікули закінчуються у другій половині серпня. А японські школи i ВУЗи й зовсім відкривають свої двері в перший день квітня!
7 вересня — День незалежності Бразилії. До цього свята країна йшла з початку 18 століття. У колоніальну епоху на території Бразилії панувала Португалія. Практично все, що вироблялося в країні, вивозили до Англії. У 1808 році, коли війська Наполеона вели військові дії проти Португалії, весь королівський двір на чолі з Дон Жоао VI перебрався в Ріо-де-Жанейро. Це істотно наблизило країну до власної незалежності.7 вересня 1822 віце-король проголосив Бразилію незалежною імперією. 7 вересня
8 вересня вважається Міжнародним днем солідарності журналістів. Він був заснований конгресом міжнародної організації журналістів, який відбувся в Бухаресті в 1958 році. Члени четвертого конгресу вирішили, що саме 8 вересня журналісти повинні демонструвати свою солідарність і єдність всьому світу. При цьому учасники зборів акцентували увагу на необхідності спільного захисту прав журналістів в різних конфліктних ситуаціях.8 вересня
Міжнародним днем грамотності прийнято вважати 8 вересня. Це свято офіційно відзначається Організацією Об'єднаних Націй. На сьогоднішній день, за даними ООН, у світі налічується близько 4 мільярдів грамотних людей. Хоча представникам різних поколінь ще є до чого прагнути. Дослідження показують, що на сьогоднішній день у світі близько 860 мільйонів дорослих людей неграмотні. Також відомо, що 100 мільйонів дітей у всьому світі не навчаються в школі. Сьогодні під егідою ООН реалізується програма, спрямована на поширення грамотності
Щороку в другу суботу вересня святкують День українського кіно. Свято з'явилося з виходом президентського указом 12 січня 1996 року. Містом-родоначальником української кінематографії став Харків. Першим оператором кіно в Україні був фотограф Альфред Федецький. Він зняв хронікальні сюжети і в грудні влаштував перший показ в Харківському оперному театрі. Першою українською кіноактрисою стала Віра Холодна, вона переважно знімалася в Одесі.
День фізичної культури та спорту України відзначається в другу суботу вересня. Вперше це свято відзначали в 1994 році, після виходу відповідного президентського указу. З кінця 19 століття в країні поширився найпопулярніший на сьогоднішній день вид спорту — футбол. В той час дуже відомим вважався український борець греко-римського стилю Іван Піддубний. Легендою світового спорту став Сергій Бубка, який встановив 35 світових рекордів у стрибках з жердиною. До цих пір встановлений ним в 1994 році рекорд (6 м 14 см) ніким не побитий.
Міжнародний день краси відзначають 9 вересня.Ініціатива святкування дня краси виходила від членів Міжнародного комітету естетики і косметології СИДЕСКО. Вона була створена в 1946 році в Брюсселі. У 1995 році була введена традиція проведення в цей день конкурсів краси. Вперше подібний захід відбувся в Бельгії. Це сталося у вересні 1888 року. Всесвітній конкурс краси вперше пройшов у квітні 1951 року. Для визначення найдостойніших учасниць подібних конкурсів члени журі звертають увагу не тільки на зовнішню привабливість дівчат, а й на їхню освіченість, тямущість та інші риси характеру.
Враховуючи надзвичайну значимість мобілізаційних органів усіх рівнів, важливість мобілізаційної, організаційно-штатної, обліково-призовної роботи та комплектування військ особовим складом, а також планування матеріально-технічного забезпечення мобілізаційних заходів, Міністр оборони України 22 серпня 2000 року видав наказ «Про встановлення Дня мобілізаційного працівника».14 вересня
15 вересня. День фармацевтичного працівника України відзначають усі фармацевти країни в третю суботу вересня. Професійне свято фармацевтів було засноване президентом України 7 вересня 1999 року. На сьогоднішній день у фармацевтичній галузі України працюють понад 350 тисяч осіб. За офіційними даними, в Україні функціонує близько 10 тисяч аптек, більше 5 тисяч аптечних пунктів і понад 6 тисяч аптечних кіосків. Таким чином, день фармацевта в Україні відзначають співробітники 5000 фармацевтичних організацій.
16 вересня вважається Міжнародним днем охорони озонового шару. З'явилося свято в 1994 році завдяки відповідним рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Серед 36 країн, що підписали протокол, була і Україна. Важливість цього питання полягає в збереженні тонкого газового щита навколо Землі, який захищає всіх нас від згубної сонячної радіації. Зараз нерідко можна почути про відкриття нових «озонових дірок». Першу з них виявили в 80-х роках над Антарктидою.16 вересня
День працівників лісу відзначають у третю неділю вересня. За офіційними даними, третину суші на планеті займають ліси. Але їх площа стрімко скорочується через нерозумну вирубки і відсутність планомірних рішень з відродження лісу. На сьогоднішній день загальна площа світового лісу складає 38 мільйонів квадратних метрів.
17 вересня 17 вересня — відзначають День рятувальника України. Вперше це свято відзначали в 2008 році, так як 12 вересня 2008 року і був підписаний президентський указ, який і встановив свято рятівників України. В цілому, значення свята на честь рятувальників полягає у висловленні загального «спасибі» представникам аварійно-рятувальних, пожежних служб, щоденною роботою яких є ліквідація надзвичайних ситуацій. Це і пожежі, і аварії, і техногенні катастрофи.
19 вересня 19 вересня 1982 року можна вважати Днем народження «Смайлика». В цей день Скотт Фалман, будучи професором Університету Карнегі-Меллона, запропонував графічно передавати усміхнене обличчя за допомогою трьох символів, які слідують один за іншим: двокрапка, дефіс, закриваюча дужка. Це нововведення отримало просту назву «смайл» (з англ. "Посмішка") і знайшло широке застосування в комп'ютерній сфері — особливо в інтернеті і соціальних мережах. Ця подія зберігся в електронному вигляді, оскільки Фалман відправив лист на один з головних форумів своєї країни, в якому написав повідомлення з двома смайликами: веселим :-) і сумним :-(.
Міжнародний день глухих в усьому світі відзначають з 1951 року. Свято було встановлене у зв'язку з заснуванням Всесвітньої федерації глухонімих. Сьогодні, за даними цієї організації, різні порушення слуху виявляються у кожного дев'ятого жителя планети. Люди з вадами слуху в розвинених країнах спілкуються на своїй особливій мові — мові жестів та погляду. Це унікальна форма спілкування, яку розробили в 50-х роках минулого століття спеціально для глухонімих учасників різних конференцій, конгресів і симпозіумів. Основоположником мови жестів вважається французький абат Чарльз-Мішель де Л'Епе. У 1760 році він заснував у Парижі інститут глухих.30 вересня
Указом президента України від 14 травня 1998 року був заснований Всеукраїнський день бібліотек. Його святкування проходить щорічно 30 вересня. Робота сучасної бібліотеки істотно відрізняється від її давніх прототипів. У Княжій Русі бібліотеки працювали переважно при церквах або монастирях.