Конспект уроку з математики
в 1 класі
Тема: Задачі на збільшення ( зменшення ) числа на кілька одиниць. Розв’язування прикладів. Порівняння виразів і числа.
Брусова Оксана Володимирівна,
вчитель вищої категорії,
ЗОШ № 288 м. Києва
Тема: Задачі на збільшення ( зменшення ) числа на кілька одиниць. Розв’язування прикладів. Порівняння виразів і числа
Мета: продовжити роботу над формуванням в учнів вміння розв’язувати задачі на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць; вдосконалювати навички усної лічби; закріпити вміння порівнювати вираз і число; розвивати мислення учнів; виховувати в учнів бажання вести здоровий спосіб життя.
Обладнання: предметні малюнки, таблиці умов задач, геометричний матеріал, презентація в програмі PowerPoint до теми уроку.
Хід уроку
Стали, дітки, всі рівненько,
Усміхнулися гарненько.
Настрій на урок взяли,
Працювати почали!
1 .Усна лічба
- А зараз відгадайте назву цієї прекрасної країни. Ми зуміємо це
зробити, погравши в гру «Шифрувальник».
( На дошці -код. Під буквами стоять цифри. Обчисливши приклади,діти над цифрами знаходять букву і складають слово).
Я |
О |
З |
О |
Д |
В’ |
Р |
7 |
4 |
1 |
5 |
8 |
9 |
3 |
7- 6= |
1 |
З |
5+3= |
8 |
Д |
9- 5= |
4 |
О |
7- 4= |
3 |
Р |
10-5 = |
5 |
О |
10-1= |
9 |
В’ |
3+4= |
7 |
Я |
2. Усний рахунок з «віялами».
– Мандруватимемо ми на потязі. Для того, щоб він вирушив,
ми повинні розв’язати всі приклади на вагончиках.
3. Самостійна робота з індивідуальними картками. Контроль знань таблиці на додавання й віднімання 1 і 2.
- Перша наша зупинка - Долина Режиму дня. Тут ми будемо розв’язувати числові вирази на картках.
4. Фізкультхвилинка
1, 2, 3, 4, 5! Час прийшов відпочивать.
Тож піднімемо руки вгору, наче глянемо на зорі.
А тепер всі руки в боки, як коник – скоки-скоки!
10, 9, 8, 7! Час за парти нам усім!
- Друга наша зупинка – Озеро Загартовування. Скажіть,що сприяє загартовуванню?( Сонце, повітря і вода – наші кращі друзі.)
- Вгадайте цифру, яка вказує, скільки природних чинників допомагають нам загартовуватись:
Цифра ця – два півкільця.
Скріплені,здається.
Подивися:цифра ця, наче змійка,в’ється.( Три )
2.Математичний диктант
- Сонце, повітря і вода загартовують тіло людини, а загартувати мозок нам допоможе математичний диктант:
Відповіді:4,3,8,10,10,4,6,1.
3.Усне опитування.
- Наступна наша зупинка – Дорога Правильного харчування.
Але щоб потрапити на неї, нам необхідно закріпити знання попереднього уроку і відповісти на запитання:
? , на … більше |
? , на … менше |
4.Складання і розв’язування задач за малюнками.
- Отже, ми вже на Дорозі Правильного харчування. Тут нас зустрічають наші друзі – Вітамінчики.
Усі Вітамінчики : - Добрий день!Впізнали нас?
Ми вітаміни,
Дуже корисні для людини.
Вітамін А : Я вітамін на ім’я «А».
Хоч невеликого я зросту,
Корисний дуже для дітей,
Сприяю правильному росту,
Нормалізую зір людей.
Вітамін В : Я вітаміном «В» зовуся.
За справу нелегку беруся,-
Роботі розуму допомагаю
Та й про фізичну працю я не забуваю.
Вітамін С: Я теж важливий вітамін.
Звуся «С» - запам’ятайте!
Весь рік мене вживати не забувайте!
Бо простуді я запобігаю,
І росту вашому сприяю,
Та кровообігу допомагаю.
Вітамін Д : А ви про мене не забули?
Дружіть зі мною ви завжди.
Моя робота, якщо чули, -
Зміцнити ваші кісточки.
1 задача – На столі лежало 6 яблук, а в кошику - на 1 менше. Скільки яблук лежало в кошику ?
2 задача - Мама поклала в борщ 2 бурячки, а картоплинок – на 2 більше. Скільки картоплинок поклала в борщ мама?
5 . Фізкультхвилинка
6. Порівняння виразів і числа.
- Наступна наша зупинка – Гора фізкультури і спорту. Щоб опинитися на її вершині, нам потрібно розділитися на дві команди і виконати завдання - між виразом і числом вставити відповідний знак порівняння.
2+1 2 4+1 4
6-4 4 6+2 10
6+1 8 5-2 2
7. Робота з геометричним матеріалом.
Завдання на розвиток уваги.
- Наша подорож Країною Здоров’я завершилася.
- Чого навчилися на уроці?
- Яке завдання, на вашу думку було найцікавішим?
- Діти! Що потрібно робити, щоб бути здоровими?
- Дякую всім за активність на уроці! За гарну роботу всі ви отримуєте зірочки з Країни Здоров’я!
1