«Математичний турнір»
«Дії з раціональними числами»
6 клас
Тема:Дії з раціональними числами
Мета:.Систематизувати і узагальнити вивчений матеріал; розвивати логічне мислення учнів; вчити послідовно та чітко висловлювати свої думки та впевнено їх захищати
Напис на дошці:
Математика - це мова плюс міркування, це наче мова і логіка разом.
Математика – знаряддя для міркування.
Р. Фейнман
Хід уроку
I. Організаційнийетап
Учитель повідомляє тему та мету. Клас об`єднується в дві команди, кожна обирає капітана. Оголошуються правила гри, особливості кожного етапу уроку та умови оцінювання. Учень, що дав правильну відповідь, виставляє отримані бали в свою індивідуальну картку уроку (додаток) і ці бали зараховуються команді.
II. Представленнякоманд
Учні згадують цікаві висловлювання про математику, кожне з яких оцінюється в 1 бал.
Наприклад: Математика розум до ладу приводить.
III. Завдання на концентраціюуваги
Вставити пропущені букви. Правильна відповідь – 1 бал
IV. Розминка (актуалізаціяопорнихзнань)
Правильна та чітка відповідь на запитання оцінюється в 1 бал
V. Круговізавданнянакартках
Команди отримують картку з завданнями. Кожна правильна відповідь оцінюється в 2бали. Учні обох команд, виходячи до дошки, розв’язуютьпоодномузавданню. Оцінюється правильність та швидкість виконання, що приносить команді додаткові 2 бали.
Обчисліть:
- -
4 + ( - 4
-9 + 4
* ( - )
-2)
(-)
31 0
VI. Який приклад треба виключити з ряду:
1) * ;
- - ;
3) 2 –
4) : (-
5) : (- 1)?
Завдання попередньо записане на дошці, яка закрита. Правильна та чітка відповідь оцінюється в 2 бали.
VII. Конкурскапітанів.Правильна відповідь- 1 бал.
1. 33 = 27?
2. Будь – яке раціональне число – ціле?
3. (-22 ) = -4?
4. Якщо стіл дубовий, то він дерев’яний?
5. 13 > - (- 15)?
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
VIII. Кросворд
Кожна команда отримує кросворд. Оцінюється правильність і швидкість виконання завдання. Максимальна кількість балів – 5 балів.
По горизонталі:
1. Результат додавання.
2. Його додають, віднімають, множать, ділять, підносять до степеня.
3. Результат віднімання.
4. Числовий множник перед буквеним виразом.
5. Відстань від початку відліку до точки, яка зображає це число на координатній прямій.
6. Він буває одиничним.
По вертикалі:
1. Вона буває переставна, сполучна, розподільна.
2. Він має чисельник і знаменник.
3. … подільності.
4. Число ні додатнє, ні від’ємне.
X. Підсумок уроку
Визначається команда – переможець. Капітани оцінюють роботу кожного учня. Члени команди, що перемогла, отримують додаткові 2 бали до тих, що є в індивідуальних картках.