19 квітня о 18:00Вебінар: Як організувати якісний урок літератури для учнів із кліповим мисленням

Презентація "Танцювальна магія африканців"

Про матеріал
У даній роботі представлено презентацію до теми "Мистецтво африканського культурного регіону". Матеріал розроблений за програмою «Мистецтво» для 10 - 11класів, автор Л.Масол.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

МИСТЕЦТВО АФРИКАНСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО РЕГІОНУТанцювальна магія африканців

Номер слайду 2

Танцювальна магія африканців Музика і танці – найважливіші елементи численних обрядів африканців. Танцювати африканці вчаться так само безпосередньо, як говорити.

Номер слайду 3

Танцювальна магія африканців Африканський танець – незвичайне видовище, адже осягнути суть та логіку рухів неможливо, потрібно просто відчути ритм, присутній у серцях місцевих мешканців і навколишній природі.

Номер слайду 4

Танцювальна магія африканців Розрізняються танці народів Африки по регіонах, так як різні частини континенту проходили свої етапи розвитку і історії, деякі з них відчули активний вплив іноземних культур.

Номер слайду 5

Танцювальна магія африканців Ті ж території, які ізольовані від цивілізації, є носіями традицій, самобутніх і ні на що не схожих. Все це робить континент максимально цікавим в плані різноманітності тутешніх танців, вивчення яких може бути досить тривалим і захоплюючим. Африканські танці мають яскраві особливості, які і виділяють їх серед інших: масовість; акомпанемент ударними інструментами; специфічні рухи.

Номер слайду 6

Танцювальна магія африканців Більшість світових танців є парними, однак це зовсім не властиво танців народів Африки, які виконуються зазвичай групами, причому зазвичай танцюристи розділені по підлозі, кожен з яких танцює для протилежної статі.

Номер слайду 7

Танцювальна магія африканців Чоловічі танці супроводжуються рухами, що імітують тварин або мисливців, тому часто виконуються зі зброєю (палиця, спис).

Номер слайду 8

Танцювальна магія африканців Жіночі танці мають відповідний характер, вони більш плавні, ноги зазвичай зігнуті, тулуб нахиляється вперед, кроки, шаркотіння. Особливими рухами, що виділяють танцівниць-африканок, є: кручення; тряска.

Номер слайду 9

Танцювальна магія африканців Кожен танець в Африці, так само, як і пісні, має свій глибокий сенс, тому для певної події і групи людей підбираються свої рухи. Виділяються всілякі ритуальні танці народів Африки, що відрізняються регіональними традиціями та тематикою: воїнів; посвячення; мисливців; щоб любити один одного врожаю; виклику і вигнання духів.

Номер слайду 10

Танцювальна магія африканців Танці воїнів присутні у всіх частинах материка, і, незважаючи на відмінні назви, мають схожі руху і сенс. Їх особливості такі: агресивність стилю; характерні рухи; складні барабанні ритми; використання допоміжних предметів в якості зброї.

Номер слайду 11

Танцювальна магія африканців Популярний досі в традиційних африканських племенах обряд посвячення завжди супроводжується танцем, який вважається одним з найважливіших ритуальних танців народів Африки. Перед тим, як його виконати, молоді члени племені усамітнюються на місяці, а потім лише постають перед усією громадою, радіючи за себе і вітаючи зрілість.

Номер слайду 12

Танцювальна магія африканців Полювання стала традиційною темою для багатьох африканських танців, так як вона - частина життя, а саме побут зазвичай і є основою всіх образів в тутешньому мистецтві. Танцювальні рухи відповідні, імітують тварин і людей на полюванні. Для більшого антуражу використовуються різні доповнення: пір`я; тварини шкури; маски звірів.

Номер слайду 13

Танцювальна магія африканців Танці любові насамперед супроводжують традиційні весілля, виконуються не тільки молодятами, а й в їх честь. Ще подібні рухи можна побачити під час проведення: ювілеїв; племінних обрядів.

Номер слайду 14

Танцювальна магія африканців Танці врожаю - це найдавніші ритуальні танці народів Африки, вони є способом спілкування з релігійними божественними істотами. Під час таких рухів члени племені просять про гідне врожаї.

Номер слайду 15

Танцювальна магія африканців Безліч таємничих і стародавніх ритуалів африканських народів пов`язано з викликанням духів, для цього є і відповідні танці. Зазвичай викликаються об`єктами є не абстрактні потойбічні істоти, а конкретні особистості: божества; пращури; духи об`єктів природи. Під час таких танців можна задобрити духа і попросити його про захист або допомоги. Особливим аксесуаром для такої дії є маски, які супроводжують різні обряди, в тому числі весілля і похорони, таким же чином духів і виганяють.

Номер слайду 16

Дати відповіді на запитання. Яка інформація про розвиток мистецтва Африки була новою?Що зацікавило, вразило найбільше?Які традиції африканців (побут, мода, культура) слід використовувати, на ваш погляд, у наш час? 

Номер слайду 17

Дякую за увагу

Номер слайду 18

Інтернет -ресурсиhttp://women.webfermer.org.ua/svit-navkolo-nas/afrykanski-tanci-jaki-vony.phphttps://proukrtravel.ru/rizne/8210-tanci-narodiv-afriki.htmlhttps://www.google.com.ua/searchhttp://africaners.com/uk/afrikanskaya-kul-tura-uk/tantsi-narodiv-afriki/

pptx
Додано
27 жовтня 2019
Переглядів
1812
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку