15 квітня о 18:00Вебінар: Інтегрований STEM-тиждень як ресурс формування цілісності сприйняття світу

Презентація чорновик помилковий

Про матеріал

Презентація уроку з мистецтва для 10 класу на тему "Архітектура і скульптура Північної Америки"

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Архітектура і скульптура Північної Америки

Номер слайду 2

Архітектура Північної Америки 2 пол. 18 ст. зазна­ла впливу класицизму. Відроджуються риси архітектури Давнього Риму і Греції. Пенсільванський банк в Філадельфії (архитектор Б. Латроб). Капітолий в Річмонді, проект Т. Джеферсона 1785-1792 р.р.

Номер слайду 3

Класицизм ( буквально – зразковий)стиль у мистецтві ХVІІ – початку ХІХ ст., - стиль мистецтва, який досяг найбільшого розквіту у Франції у ХVІІ столітті, орієнтувався на античні зразки. Класицизм уперше заявив про себе в італійській культурі ХVІ ст., найбільшого розквіту досяг у ХVІІ ст. у Франції й у деяких країнах зберігав свої позиції аж до першої чверті ХІХ ст.

Номер слайду 4

Ознаки класицизму в архітектурі:1. Відсутність декору;2. Правильні геометричні форми; 3. Використання елементів античної архітектури: колонади, портик, ротонда і фронтон4. Простота і симетричність композиції

Номер слайду 5

Неокласицизм (новий класицизм) — стиль у світовому мистецтві, кінця XVIII — початку XIX ст., для якого характерно звернення до традицій античності

Номер слайду 6

В архітектурі США популярним стає неокла­сицизм. Неокласичні риси національного стилю були яскраво втілені під час будівництва Вашинг­тона. Зразком став знаменитий Капітолій — буди­нок для засідань Конгресу. Також в цьому стилі були побудовані банки і церкви в таких містах, як Філадельфія, Вашингтон, Балтімор. Капітолій 1800 р.

Номер слайду 7

На рубежі XIX - XX віків в архітектурі США спостерігається прагнення до відродження середньовічних стилів, але з використанням сучасних способів будівництва, що дозволяло утілювати в життя оригінальні, незвичайні проекти. Такий напрям називається еклектикою. В цей час архітектурним центром США стає Нью-Йорк. Плеяда талановитих архітекторів - Ч. Маккин, У. Р. Милз, С. Уайт, Р. А. Крам, Б. Г. Гудхью - створила немало монументальних будівель в класичному і готичному стилі. Це громадська бібліотека Бостона, Колумбійський університет, Капітолій в Род-Айленді, церкві у Бруклине і Чикаго.

Номер слайду 8

Бостонська публічна бібліотека 1848 р.міська бібліотека міста Бостона, є однією з найбільших загальнодоступних бібліотек в США. Одна з найбільших бібліотек світу. Будівля бібліотеки — один з чудових прикладів неоренесансної архітектури у США.

Номер слайду 9

Одночасно з цим відбувається відродження романського стилю, але вже із застосуванням нових технологій. Прикладом такого синтезу може служити Церква Святої Трійці в Бостоні.

Номер слайду 10

Середина 19 століття ознаменувалася відродженням готичного стилю, що дістав назву "неоготика« (неоготичний стиль), основним представником якого був Ендрю Джексон Даунинг. Неоготичний стиль активно використовувався при побудові університетів, садиб і церков. Прінстонський університет. Один із найстаріших та найпрестижніших університетів США. Заснований у 1746 р. ЗАВДАННЯ: Знайдіть риси неоготики в будівлі університету.

Номер слайду 11

У Нью-Йорку знаходиться прекрасний зразок американської готики, елегантний синтез Кельнского собору і Нотр-Дам-де-Парі - кафедральний храм Св. Патріка 1888 року, який є історичним пам'ятником архітектури США. Проект і спорудження цього найбільшого в Америці готичного собору очолював Джеймс Ренквик.

Номер слайду 12

Іншим помітним неоготичним архітектором в Сполучених Штатах вважався Річард Апджон, який спеціалізувався на будівництві сільських церков на північному сході країни, його головна робота - Троїцька церква в Нью-Йорку.

Номер слайду 13

Винахід металевого каркаса, зростання міст і населення, нестача земель під забудову - причини появи висотних будівель. На початку ХХ ст. архітектура США позбавляється європейського впливу. Починають домінувати конструкції зі скла та бетону, з'являються перші хмарочоси. Один з найвідоміших того періоду 16-поверховий хмарочос Гарант-білдінг в Буффало (1894) архітектора Луїса Генрі Саллівана.

Номер слайду 14

Архітектор Вільям ван Аллен – побудував у 1930 р. для відомого автомобільного концерну хмарочос – Крейслер білдінг висотою 320 метрів. Хмарочос Крейслер білдінг

Номер слайду 15

Емпа́йр-Сте́йт-Білдінг — хмарочос висотою 381 м (448 м з антеною) має 102 поверхи. Зараз вершину Емпайр Стейт Білдінг як базу для своїх передавачів використовують практично всі теле- і радіостанції Нью-Йорка.

Номер слайду 16

Королівський музей Онтаріо в Торонто (архітектурний шедевр , створений Д. Лібескіндом) - п`ятий за величиною музей північноамериканського континенту, відомий своєю колекцією динозаврів і творів азіатського і африканського мистецтва

Номер слайду 17

Статуя Свободи Числиться в списку найбільш відомих світових шедеврів. Її права рука гордо здіймає факел, в той час як ліва демонструє табличку з письменами. Напис вказує на День проголошення незалежності Сполучених Штатів Америки – 04 липня 1776 р. Це подарунок від Франціїї на 100-річчя незалежності США.Її висота 93 метрам. Розміри голови – 5.26 м, довжина носа – 1.37 м, очі – 0.76 м, рук – 12.8 метра, довжина кожної кисті становить 5 м.25 вікон огляду, розташовані в короні, виступають символом багатства країни. 7 променів, що виходять з неї, є символом семи континентів і морів, розширення свободи в усіх напрямках.

Номер слайду 18

Незвичайний пам’ятник встановлено у 1975 р. - найбільше у світі пасхальне яйце – ВЕГРЕВІЛЬСЬКА ПИСАНКА. Це друга за величиною у світі писанка — заввишки 9,6 м, завширшки 6,5 м, загальна її висота – 11м.Її вага 2270 кг, на розробку, виготовлення та встановлення незвичайного монумента затрачено 12 тис. годин часу, використано понад 2 т алюмінієвих конструкцій ( з уламків літаків).

Номер слайду 19

Пригадаймо Стиль у мистецтві, для якого характерне звернення до традицій минулого …Неокласицизм

Номер слайду 20

Пригадаймо Назва неокласицизм використовується для того, щоб відрізняти цей стиль від спорідненого з ним …Класицизму

Номер слайду 21

Пригадаймо Напрямок в архітектурі ХІХ ст., якому притаманне поєднання елементів різних стилів…Еклектика

Номер слайду 22

Постмодернизм в архитектуре

Номер слайду 23

Меморіал Т. Г. Шевченка у ВашінгтоніАвтор - Лео Мол Присвята до 150-річчя поета

Номер слайду 24

Це місто було засноване в другій половині XVIII століття і отримало бурхливий розвиток під час "Золотої лихоманки". Проте на початку ХХ-го в результаті катаклізмів (землетрусу і пожежі) його довелося повністю відбудовувати наново. Своєрідність Сан-Франциско полягає в змішенні багатьох архітектурних стилів. Діловий центр типовий для великих міст США - з хмарочосами і офісними будівлями. Яскравість і неоднорідність міста і пояснюється поєднанням національних традицій багатьох народів.

Номер слайду 25

Новий Орлеан теж відрізняється різноманітністю стилів. Спочатку тут господарювали іспанці, потім французи. Пізніше Іспанія знову намагалася заселити місто своїми підданими. Це суперництво зробило свій вплив на архітектуру, яка є яскравою сумішшю французького і іспанського колоніальних стилів і називається креольською. Крім того, тут можна зустріти зразки класичних і мавританських будівель.

Номер слайду 26

Це місто знамените будівлями, що належать практично усім колоніальним стилям і напрямам. Історична спадщина дбайливо охороняється владою. Крім того, Чарльстон - місто з множиною храмів усіх релігій : християнські собори, мечеті, синагоги, індуїстські храми. Їх архітектура надзвичайно різноманітна і надає місту особливий колорит, як і популярний у туристів ансамбль Рейнбоу Роу - комплекс різноколірних будинків в колоніальному стилі.

Номер слайду 27

У архітектурі Філадельфії можна простежити усю її історію, починаючи від перших будівель XVII століття. Далі: XVIII століття - цегляні будинки у федеральному стилі в Старому місті біля річки Делавер, XIX - відродження класицизму, почало ХХ - перші залізобетонні хмарочоси і, нарешті, висотні будівлі із скла і граніту вже нового тисячоліття. Однією з головних пам'яток є храм масонів, зведений в другій половині XIX століття в стилі неоготики. Завдяки прекрасному фасаду і розкішному інтер'єру храму його називають одним з архітектурних чудес Америки. Прекрасними зразками модерну служать комплекс Либерти-Плейс, що полягає їх двох високих веж, і хмарочос Комкаст-Центр. З ними гармонійно поєднуються старовинні будівлі в класичному стилі.

Номер слайду 28

Чикаго називають архітектурною столицею США. Популярний на початку ХХ століття функціоналізм змінила еклектика, що використовує мотиви античної класики і епохи Відродження. Але, як би то не було, Чикаго був і залишається містом хмарочосів. Це Марина-сити - комплекс з двох будівель, що нагадують качани кукурудзи, Лэйк-Поинт Тауэр - житлова будова із скла і бетону, Джон Хэнхок центр заввишки 334м, Сирс Тауэр - "букет" з величезних модулів, Уокер Драйв, що нагадує ракету - знамениті висотки Чикаго відомі всьому світу.

Номер слайду 29

У столиці США немає висотних будівель, проте знакові архітектурні пам'ятники є присутніми тут в чималій кількості. Знамениті Капітолій і Білий дім, виконані в неокласичному стилі, органічно вплітаються в сучасну архітектуру міста. Унікальними по дизайну є Конференц-центр Уолтера Вашингтону, комплекс "Уотергейт", Національна галерея мистецтв, аеропорт ім. Д. Даллеса. Не можна обійти увагою Учбовий центр Св. Колетти для дітей-інвалідів з його різноколірними корпусами, що втілюють світле майбутнє. Особливою рисою Вашингтону є велика кількість меморіалів і пам'ятників, а також найкрасивіші парки - Президентський, площа Лафайет і парк Еліпс.

Номер слайду 30

Нью-Йорк Спрямовані увись хмарочоси Нью-Йорка теж знає уся планета. Сотні тисяч будівель немов змагаються один з одним по красі і унікальності. Короткий огляд найбільш вражаючих будов дасть хоч би мінімальне уявлення про ці чудеса. Вежа Американського банку - шедевр стилю хай-тек висотою в 366м, при її будівництві були використані новітні, екологічно безпечні технології. Спортивна арена Barclays Center - масивна споруда неймовірним чином нависає під кутом над землею.

Номер слайду 31

Живопис СШАДжордж Кетлін (1796 – 1872) зробив перші зображення індіанців. Дж. Кетлін

Номер слайду 32

Вінслов Гомер (1836 – 1910)Автор жанрових картин на суто американські сюжети.

Номер слайду 33

Роквел Кент (1882 – 1971)Автор пейзажів Аляски і Гренландії.

Номер слайду 34

Марк Ро́тко (1903 – 1970)Американський художник родом з Латвії, представник абстрактного експресіонізму, один з творців живопису кольорового поля. Свідомо прагнув імітувати дитячі малюнки.  Картини складаються з декількох колірних площин, часто не мали назви. «Помаранчеве, червоне, жовте», вартість $86,9 млн.

Номер слайду 35

Експресіонізм. Напрямок, що виник у XX ст. в Європі. Художники через свої роботи передавали власний емоційний стан: духовну розгубленість, песимізм, розпач і бунтарство. Основними принципами течії стало свідоме спотворення реального світу, додавання предметів перебільшених і незграбних форм.

Номер слайду 36

Джексон Поллок (1912 – 1956)Американський художник, ідеолог і лідер абстрактного експресіонізму.

Номер слайду 37

Рой Ліхтенштейн (1923 – 1997)Американський художник, представник поп-арту. Є одним із найдорожчих художників на світовому арт-ринку.

Номер слайду 38

Клас Ольденбург (1929)Американський скульптор, відомий своїми оригінальними роботами та інсталяціями.

Номер слайду 39

К. Ольденбург. «Воланчик», «Прищіпка»

Номер слайду 40

Роберт Раушенберг (1925 – 2008)Американський художник, представник абстрактного експресіонізму, концептуального мистецтва і поп-арту.

Номер слайду 41

Енді Ворхол (1928 – 1987)Американський художник українського походження, продюсер, дизайнер, письменник, колекціонер, видавець журналів і кінорежисер, представник комерційного поп-арту.

Номер слайду 42

Номер слайду 43

Міста США з незвичайною архітектурою Своєрідний історичний розвиток США не міг не відбитися на архітектурі американських міст. Кожне місто по-своєму унікальне, але є особливі споруди, які приводять в подив туристів. Санта-Фе. У цьому древньому місті усі будинки - житлові, громадські, в центрі і на околиці - побудовані в стилі пуэбло. За старих часів для будівництва використовувався саман - суміш глини, соломи і піску. Тепер застосовуються нові матеріали, але, незважаючи на це, ухвалений в місті закон вимагає, щоб усі будівлі мали елементи згаданого стилю, тим самим зберігаючи старовинний вигляд. Стиль пуэбло імітує зовнішній вигляд традиційних саманових будинків індійців пуэбло, використовуючи також інші матеріали: цегла, бетон. Будинок будують із закругленими кутами, нерівними парапетами, плоским дахом, товстими похилими (англ.) стінами, часто обштукатуреними і забарвленими в коричневі тони.

Номер слайду 44

Також популярність отримав так званий федеральний стиль, що відрізняється неокласичними елементами, яскравим інтер'єром з великим вікнами і білими стінами і стелями, в якому було побудовано багато урядових будівель . До цього стилю належать роботи таких архітекторів, як Ашер Бенджамин, Чарльз Булфинч, Сэмьюэл Мак. Интер, Олександр Пэррис і Уільям Торнтон. Гамильтон Холл, архитектор Самюэль Мак. Интер, пример федерального стиля

Номер слайду 45

У середньовічних традиціях зводилися університети і церкви, а також багаті садиби. Популярним став і федеральний стиль, що відрізнявся не стільки зовнішнім декором, скільки багатим інтер'єром просторих залів з високими стелями і великими вікнами. У цих стилях - грецькому, неоготичному, федеральному - було побудовано багато громадських і урядових будівель. Проте в другій половині XIX століття почалася інтенсивна індустріалізація країни, з'являється термін "фабричний стиль", а з винаходу залізобетону розпочинається нова ера в містобудуванні. Перша будівля з цього матеріалу була побудована в 70-х роках.

Номер слайду 46

Луїс Генрі Салліван ( 1856-1924) — американський архітектор, першопроходець раціоналізму, батько американського модернізму. Творець одного з перших хмарочосів і концепції органічної архітектури, один з найвидатніших представників і ідеолог Чикагської школи архітектури, учитель Френка Ллойда Райта.

pptx
Додано
3 листопада 2019
Переглядів
1302
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку