Про назву Танграм У Китаї назва "Танграм" невідома, а гра має назву Чи-Чао-Ту (сім хитромудрих фігур). Назва "Танграм" виникла в Європі, найімовірніше, від слова "Тань" (що означає "китаєць") і кореня "грама" (у перекладі з грецької "буква"). Слово "Танграм" - трактується, як старовинне англійське слово - іграшка - головоломка.
Легенди створення гри “Танграм” Легенда перша: Версія про розбиту плитку. Більше 4000 тисяч років тому в однієї людини з рук випала порцелянова плитка і розбилася на сім частин. Засмучений , він поспіхом намагався її скласти , але кожен раз отримував все нові цікаві зображення. Це заняття виявилося настільки захоплюючим , що згодом квадрат , складений з семи геометричних фігур, назвали Дошкою Мудрості.
Легенди створення гри “Танграм” Легенда друга : Три мудреця придумали « Ши- Чао- Тю ». Це було дуже давно , майже дві з половиною тисячі років тому. У немолодого імператора Китаю народився довгоочікуваний син і спадкоємець . Йшли роки . Хлопчик ріс здоровим і кмітливим не по літах . Одне турбувало старого імператора : його син , майбутній володар величезної країни , не хотів вчитися. Хлопчику доставляло більше задоволення цілий день бавитися іграшками.Імператор закликав до себе трьох мудреців , один з яких був відомий як математик , інший прославився як художник , а третій був знаменитим філософом , і повелів їм придумати гру , бавлячись якої , його син збагнув б початки математики , навчився дивитися на навколишній світ пильними очима художника , став би терплячим , як справжній філософ , і зрозумів би , що часто складні речі складаються з простих речей. І три мудреця придумали цю гру.
Легенди створення гри “Танграм” Легенда третя: Сім книг Тана. Згідно з легендою Тан був легендарним китайським мудрецем , якому його співвітчизники поклонялися як божеству . Фігури в своїх семи книгах він розташував відповідно з сімома стадіями в еволюції Землі . Його танграми починаються з символічних зображень хаосу . Потім слідують найпростіші форми життя , у міру просування по древу еволюції з'являються фігури риб , птахів , тварин і людини. По дорозі в різних місцях трапляються зображення того , що створено людиною: знаряддю праці , меблі , одяг та архітектурні споруди. Відоме китайське прислів'я " Тільки дурень взявся б написати восьму книгу Тана" .