Презентація+урок "Ділення дробів"

Про матеріал
Дана розробка використовується разом з відповідною презентацією "Ділення дробів"
Перегляд файлу

Урок математики у 6 класі

Тема уроку: Ділення звичайних дробів

Мета уроку:  (слайд 1)

Навчальна: вдосконалення навичок множення та ділення звичайних дробів.

Розвиваюча: розвивати вміння застосовувати теоретичні відомості до розв’язування вправ та задач, формувати в учнів науковий  світогляд.

Виховна: активізувати пізнавальну діяльність учнів, підвищувати інтерес до навчального предмета,  виховувати активність учнів, увагу, інтерес до нових знань і прагнення їх набути.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.

Обладнання: мультимедійний проектор, картки з індивідуальними завданнями, презентація, підручник.

Девіз уроку: ( 2 хв)

                             Думати – колективно,

                            Розв’язувати – оперативно,

                             Обчислювати – вірно,

                            Боротися – старанно,

                            Й працювати – бездоганно.

Яке ключове слово нашого девізу? ( ДРОБИ )

Хід уроку

І. Організаційний момент. ( 2 хв)  (Слайд 2):

Урок щоб легко нам почати,

Слова важливі прошу пам’ятати:

Що Божа ласка душу очищає

І розум благодаттю наповняє.

Тож з Богом до вершин математичних знань крокуймо,

Бо математика – це храм науки, отож, упевнено працюймо!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.   Повідомл. теми, мети уроку (3 хв)

Вчитель.   Ми з вами закінчили вивчення однієї з найцікавіших тем математики – множення та ділення звичайних дробів. Чому цікава тема? Відповідь на це питання дасть сьогоднішній урок, який ми проведемо у незвичайній формі, тому що оцінювання уроку у нас буде  незвичним – у вигляді дробів.

У вас на партах є картки з номерами, куди ви будете ставити свої  зароблені бали. Як тільки ви правильно дали відповідь на запитання, або виконали завдання, відмітьте це у своїх картках.

Запишіть, будь ласка, свої прізвища на картках.

ІІ. Перевірка домашнього завдання  ( 10 хв).

             Контроль знань, умінь, навичок . Перевіримо ваші  ЗУН

Спочатку пригадаємо правила:  (Слайд 3):

  1.  Коротеньке опитування:  за правильну відповідь      бала                      
  1. Як поділити один дріб на інший?
  2. Що отримаємо поділивши 1 на даний дріб? 0 на даний дріб?
  3. Чи може знаменник дорівнювати нулю? Чому?

2. Самостійна робота ( Слайд 4):

  1.       Тестова робота

Варіант 1

  1. Яка з поданих часток найменша?     

1) :; 2) :3; 3) 5: .

  1. Яке з поданих чисел є значенням виразу

:·?
1) ; 2) ; 3) .

  1. Обчисліть корінь рівняння .   

1) ; 2) ; 3) .

Варіант 2

  1. Яка з поданих часток найбільша?

1) ; 2) ; 3) .

  1. Яке з поданих чисел є значенням виразу

?

1) ; 2) ; 3) .

  1. Обчисліть корінь рівняння ?

1) ; 2) ; 3) .


Оцініть як ви виконали с/р. За кожне завдання виконане правильно – 1 бала

IІІ. Оголошення теми і мети уроку  ( 3 хв)  (Слайд 5): 

Темою сьогоднішнього нашого уроку буде _________________________ Запишіть її в зошити

На попередніх уроках ви вже ознайомилися з алгоритмами множення та ділення звичайних дробів, а сьогодні наше завдання закріпити і вдосконалити навички виконання цих дій.

ІV. Актуалізація опорних знань ( 7 хв)

(Слайд) 6: Рене Декарт «Теорія без практики мертва і безплідна, практика без теорії неможлива». Обов’язково вислів Михайла Пилиповича  Кравчука

В той час поки клас виконує усні вправи, «сильні» учні виконують індивідуальні завдання

А хто не отримав завдання, працюємо разом.

  1. Усні вправи ( фронтальна бесіда)  (За кожне завдання виконане правильно – бала)   Слайди (7,8,9):
  •    Назвіть число, обернене до даного: ; ; ; 0,7.
  •    Поділіть центральне число на число в кружечку.

-    Знайдіть таке х, щоб рівність була правильною.

а) ; б) ; в) х : х = 1.   

Картки для «сильних» учнів ( бали )

К-1

Задача. За два дні турист подолав 26 км. Шлях, який він подолав першого дня, складав шляху, який турист подолав другого дня. Скільки кілометрів прохо­див турист щодня?

 Рівняння:    х + х = 26.     Відповідь:  І дня – 12 км, ІІ дня – 14 км.

К-2

 Задача. Першого дня фермер продав всіх овочів, а другого – решту

150 кг. Скільки кілограмів овочів продав фермер за два дні?

1)  1 - = - ІІ дня; 2) 150 : = 375 (кг) – за два дні       Відповідь:  375 кг

VI. Вдосконалення вмінь і навичок  ( 10 хв)

  1. Розв'язання вправи біля дошки:  ( бали  за вправу)
  1. №433  (Якщо лишиться час, то №430)
  1. Завдання на встановлення відповідності: (Слайд  10 )  ( бала  за вправу) 
  2. Додатково

Задача. За м бавовняної тканини і за м сатину заплатили 80 грн. Скільки коштує 1 м сатину і 1 м бавовняної тканини, якщо за всю бавовняну тканину заплатили у 14 разів більше, ніж за сатин?

VІІІ. Підсумки уроку  (Гра мікрофон) (5хв)

Опитування (бала за питання)

  1. Як поділити:

а) два звичайних дроби;

б) два мішаних числа;

в) натуральне число на дріб;

г) дріб на натуральне число?

  1. Чи зміниться значення дробу і як, якщо:

а) його чисельник збільшити (зменшити) у 2 рази;

б) його знаменник помножити (поділити) на 5;

в) чисельник і знаменник дробу помножити (поділити) на однакове число а (а ≠ 0)?

Якщо залишається час,  то:   Знайдіть пропущені числа:

ІХ. Домашнє завдання ( 2 хв)  (Слайд 11)

§10, №№ 429, 431.

Х. Рефлексія ( 3 хв ) (Слайд 12)

Поставте в таблицю:  «+», якщо на уроці було все зрозумілим;  «-», якщо нічого не зрозуміли;  «?», якщо хотіли б дізнатися більше.

Підрахуйте суму всіх дробів на ваших картках та здайте свої  картки з балами, які ви підрахували.

 

 

Додатки:

К-1

Задача. За два дні турист подолав 26 км. Шлях, який він подолав першого дня, складав шляху, який турист подолав другого дня. Скільки кілометрів прохо­див турист щодня?

 

К-2

 Задача. Першого дня фермер продав всіх овочів, а другого – решту

150 кг. Скільки кілограмів овочів продав фермер за два дні?

 

К-1

Задача. За два дні турист подолав 26 км. Шлях, який він подолав першого дня, складав шляху, який турист подолав другого дня. Скільки кілометрів прохо­див турист щодня?

 

К-2

Задача. Першого дня фермер продав всіх овочів, а другого – решту

150 кг. Скільки кілограмів овочів продав фермер за два дні?

 

К-1

Задача. За два дні турист подолав 26 км. Шлях, який він подолав першого дня, складав шляху, який турист подолав другого дня. Скільки кілометрів прохо­див турист щодня?

 

К-2

Задача. Першого дня фермер продав всіх овочів, а другого – решту

150 кг. Скільки кілограмів овочів продав фермер за два дні?

 

К-1

Задача. За два дні турист подолав 26 км. Шлях, який він подолав першого дня, складав шляху, який турист подолав другого дня. Скільки кілометрів прохо­див турист щодня?

 

К-2

Задача. Першого дня фермер продав всіх овочів, а другого – решту

150 кг. Скільки кілограмів овочів продав фермер за два дні?

          Картка обліку навчальних досягнень учнів

 

Прізвище та ім’я   учня__________________________

Ім’я   учителя Володимир Іванович

     Завдання

Бали

  1.    Перевірка знань, умінь, навичок

 

  1.    Самостійна тестова робота

 

  1.    Індивідуальна картка, або усні вправи

 

  1.    Розв’язування  вправи з підручника

 

  1.    Завдання на встановлення відповідності

 

  1.    Гра «мікрофон» (опитування у підсумку уроку) 

 

  1. Рефлексія

 

 

 

 

 

Картка обліку навчальних досягнень учнів

 

Прізвище та ім’я   учня__________________________

Ім’я   учителя Володимир Іванович

     Завдання

Бали

  1.    Перевірка знань, умінь, навичок

 

  1.    Самостійна тестова робота

 

  1.    Індивідуальна картка, або усні вправи

 

  1.    Розв’язування  вправи з підручника

 

  1.    Завдання на встановлення відповідності

 

  1.    Гра «мікрофон» (опитування у підсумку уроку) 

 

  1.   Рефлексія

 

 

 

 

docx
Додано
19 грудня 2020
Переглядів
496
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку