Про матеріал
Технологічна картка виготовлення сумки гачком та розрахунок її собівартості. (технологія в’язання гачком,
вироби з уживаних речей)
Правила безпечної роботи та санiтарно-гігієнічні вимоги. Організація робочого місця при в’язанні.
1) Під час в'язання сидіти прямо, не напружуючись і не сутулячись; спиною опиратися па спинку стільця.
2) В'язання тримати на відстані 30...35 см.. від очей.
3) Забезпечити достатнє освітлення робочого місця; світло має падати зліва, згори і трішечки ззаду.
4) Гачком працювати обережно, не розмахувати ним у повітрі і не підносити близько до обличчя.
5) Лікті під час роботи тримати опущеними.
6) Клубок ниток розмістити внизу у кошику чи коробці так, щоб нитка легко розмотувалася з клубка.
7) Після закінчення роботи гачок заховати у шкатулку.
Робоче місце:
Стілець або крісло мають бути з твердим або напівм'яким сидінням і прямою спинкою. Бажано, аби світло падало на руки зліва, зверху і ледве ззаду.
Сидіти при в'язанні треба так: нижній край лопаток упирається в спинку стільця, а поперек ледве відходить від неї. Ноги ставляться на підлогу, по можливості паралельно один одному, коліна злегка підведені (якщо стілець або крісло високі, покладіть під ступні ніг лавку або підставку).
Положення рук:
Лікті притиснуті збоку до тулуба, плечі розпрямлені. Сядьте на декілька хвилин в таку позу, і ви відразу відчуєте, що набули поважного вигляду. У чому ж секрет впливу пози на поставу? У такій позі основне навантаження доводиться на м'язи – розгинання - підтримування відповідної пози. Ці м'язи виключно напружено працюють в так званому ізометричному режимі, тобто, по суті, щодня тренуються. У зв'язку з цим об'єм і сила м'язів - розгібачів, відповідальних, окрім всього іншого, за поставу, швидко збільшуються.
М'язи спини і попереку стають настільки сильними, що заважають жінці сутулитися, і вона вважає за краще зберігати хорошу поставу, тому що так зручніше.
Отже, поза - це основа основ, це фундамент гарної (або поганої) постави. Але для виправлення сутулості і поліпшення постави однієї пози недостатньо, тут без правильного чергування навантажень і відпочинку не обійтися. Без гарного відновлення, яке відбувається під час відпочинку, стомлення в м'язах, зв'язках і суглобах неминуче наводить до порушення постави.
Сидіти в правильній позі з гачком 10-15 хвилин з незвички не дуже затишно. Це і зрозуміло - наростає стомлення. Значить, необхідний відпочинок, але в даному випадку не простій, а активний.
Такий активний відпочинок по 5-6 хвилин на перших порах потрібний через кожних 10-15 хвилин для того, хто в'яже. Він може складатися з п'яти вправ, які виконуються по 45-50 секунд з 10-15-секундною перервою для відновлення дихання.
1. Рух на місці, високо піднімаючи ноги та енергійно махаючи руками.
2. Положення стоячи, руки опущені, ноги ширші за плечі, розігнути тулуб, піднімаючи руки вгору, а потім зробити по 3-5 нахилів, дістаючи руками підлогу: перед собою, справа і зліва від ніг.
3. Положення стоячи, ноги на ширині плечей, руки зігнуті в ліктях, виконувати поперемінно руками імітацію боксу з максимальними поворотами тулуба управо - вліво.
4. Положення стоячи, ноги на ширині плечей, руки на стегнах, виконувати нахили корпусу в сторони з махом протилежною рукою над головою.
5. Положення стоячи, руки опущені, ноги на ширині плечей, максимально розслабити м'язи тулуба, рук і підводитися на шкарпетках, як би підскакуючи.
Спочатку доведеться постійно стежити за тим, як ви сидите. У міру освоєння правильної пози відчуєте, що вона стала для вас звичною і навіть зручною. З того часу можете не сумніватися, що те, що в'яже працює на вашу поставу, якщо... ви не забуватимете про відпочинок.
Оптимальним співвідношенням для в'язальників рахуємо таке: 40-50 хвилин роботи і 8-10 хвилин відпочинку, але активного.