Навчально-методичне забезпечення учнів 1-х класів нової української школи з іноземних мов
(Слайд 1)
Коли діти приходять до першого класу, то мають лише досвід, набутий ними у дошкільний період (Слайд 2) (уміння розглядати й обговорювати зображене на малюнках; навички розмальовувати, вирізати, клеїти, ліпити, співати, танцювати, розповідати вірші, виконувати фізичні рухи, розігрувати короткі сценки тощо). Тому вчитель повинен це враховувати при підготовці до уроку.
Згідно цього пропонується використовувати у роботі наступні методи:
-
Гра, як відомо, є природнім середовищем спілкування дітей. (Слайд 3) Для дитини гра – це спосіб пізнання дійсності, спосіб випробувати себе. Тому вчителю не слід забувати про це і застосовувати різноманітні ігрові завдання (слайд 4): ситуативні, змагальні, ритмомузичні та художні, усвідомлюючи їхній потенціал в навчанні. Використовуючи гру на уроці, учителю потрібно чітко розуміти той результат, який планується отримати. Гра повинна змінювати взаємостосунки між дітьми і дорослим вчителем: вчителю бажано шукати можливість приймати участь і грати разом з дитиною, тому що атмосфера гри руйнується під оком стороннього спостерігача.
(Слайди 5,6)
-
(Слайд 7) Для ефективного навчання учнів і для розвитку різноманітних здібностей дитини слід враховувати потреби учнів з різними стилями сприйняття: аудіалів, вербалів, візуалів та кінестетиків. Тому вчителю рекомендується використовувати різноманітні навчальні стратегії та стилі навчання, що допомагають кожному учневі усвідомити свій потенціал і проявити себе.
-
Навчання через прямий досвід (Слайд 8)(Total physical response) передбачає, що дитина має фактично зробити або зобразити за допомогою пантоміми те, що вона говорить або чує.
-
(Слайд 9) Метод розповідання історій (Storytelling) заснований на потребі кожної людини ділитися історіями, досвідом або важливими подіями. Історії надають можливість для “занурення» дітей в іншомовну атмосферу, для ознайомлення зі світом. Історії значно легко сприймаються, вони більш захоплюючі та цікаві, ніж правила або директиви. Після того, як людина вислухала вас, вона починає вам довіряти. Вам же стає значно простіше переконати її у чомусь чи мотивувати на якусь дію.
Сторітеллінг - це один із засобів урізноманітнити урок, знайти підхід та зацікавити дитину. Його перевага у тому, що він не вимагає витрат і може бути застосований у будь якому місці, у будь який час, на будь якому уроці.
Робота над історіями в початковій школі виробляє звичку до прослуховування, а потім і до читання і, таким чином, закладає основу для занять на подальших етапах вивчення ІМ.
-
(Слайд 10) Прийоми театру забезпечують можливістю розіграти найрізноманітніші елементарні комунікативні ситуації відповідно до віку дитини, допомагають краще засвоїти слова, фрази, текст.
-
Використання ритміко-пісенного матеріалу (Слайд 11). Ритмічність та наявність близьких до дитячого сприйняття образів розвиває здібність утримувати в пам’яті слова, словосполучення, забезпечує швидке їх запам’ятовування, що, в свою чергу, сприяє розвитку такої психічної функції, як пам’ять.