Презентація "Текст. " Розвиток зв"язного мовлення

Про матеріал

Закріпити, систематизувати і узагальнити знання учнів про текст, вчити розпізнавати типи текстів, їх стиль, складати художні тексти за початком, серією малюнків і планом. Розвивати зв'язне мовлення, увагу, вміння слухати, поповнювати словниковий запас

Зміст слайдів
Номер слайду 1

На уроці рідну мову. Будемо вивчати. Отже, будьте всі уважні,Щоб її нам краще знати.

Номер слайду 2

ТЕКСТ

Номер слайду 3

- Прочитайте ці речення: Сушить і складає їх у своєму дуплі. Білочка готується до зими. Вже осінь. Не страшна звірятку зима. Цілий день вона носить горіхи, жолуді. Чи можна ці речення назвати текстом? Чому?- Що таке текст?

Номер слайду 4

Текст – це група речень, які розміщені послідовно й пов'язані між собою за змістом.

Номер слайду 5

―Визначте, у якому порядку слід розташувати речення, щоб вийшов текст? Сушить і складає їх у своєму дуплі. Білочка готується до зими. Вже осінь. Не страшна звірятку зима. Цілий день вона носить горіхи, жолуді.42153

Номер слайду 6

Будова ТЕКСТУЗачин. Основна частина. Кінцівка

Номер слайду 7

Знаємо ми, як потрібне навчання. Мріємо мову вкраїнську вивчать. Розповідь, опис і міркування –Це види текстів, що треба всім знать.

Номер слайду 8

Текст-розповідь. Текст-розповідь – це текст, у якому йдеться про події, пов'язані між собою, про дії героїв (персонажів) розповіді. ДУБ - символ могутності та довговічності, цілісності й здоров'я. Він - дерево життя, символізує наймогутніших богів: Зевса, Юпітера, Перуна. З дуба, вважається, був зроблений Хрест Господній... Як знак вічності, лягає в основу будівель, мостів, інших споруд, де є дерев'яні елементи. І він виправдовує славу довгожителя - Хортицькому козацькому дубу аж дві тисячі років!

Номер слайду 9

Текст-опис. Текст-опис – це словесне зображення предмета, істоти, явища, місцевості, приміщень. Дуб - наймогутніше дерево української флори. Він виростає величеньких розмірів. Біля села Мельники Чернігівського району росте дуб висотою 30 м і з обхватом стовбура 8.65 м. Вік його становить біля 1100 років. Такі дуби - живі свідки історичних подій ще з княжих часів.

Номер слайду 10

Текст-міркування. Текст-міркування доводить, переконує. Деякі казки називаються чарівними, тому що в них розповідається про незвичайні пригоди і подвиги героїв – сміливих, кмітливих і добрих людей. Вони піднімаються вище хмар, потрапляють у підземне царство, дістають живу і мертву воду. Їм допомагають килими-літаки, скатертини-самобранки, тварини й рослини. Що розмовляють. Ось чому герої чарівних казок завжди перемагають!

Номер слайду 11

Діловий текст. Діловий текст – це текст документів. Цей текст має бути коротким і чітким. Він не містить виражальних засобів (пестливих слів, порівнянь та ін.)Наприклад, оголошення, закони, накази.rrrr

Номер слайду 12

Науковий текст. У наукових текстах подається коротке й точне повідомлення про предмет. Наприклад, правила в підручниках

Номер слайду 13

Художній текст. Тексти літератури (казки, оповідання, вірші) називають художніми. У цих текстах присутні виражальні засоби ( пестливі слова, порівняння, слова з переносним значенням та ін.).

Номер слайду 14

ПЛАН План тексту – це назви (заголовки) частин тексту, розміщені послідовно за змістом. План допомагає відновити зміст прочитаного. Речення плану можуть бути розповідні, питальні, спонукальні.

Номер слайду 15

ПОДАРУНКИПід ялинкою пакунок –Новорічний…                  У коробці він лежить,Стрічкою обв'язаний ,Під папером там пакунок,Захований …

Номер слайду 16

Прочитайте початок тексту. Перекажіть. Сьогодні Оленка іменинниця. Їй виповнилося десять років. Оленка отримала багато подарунків: книжки, фломастери, іграшки. А бабуся зв'язала Оленці мякенькі, пухнасті рукавички. Іменинниця з друзями пішла в сад ліпити сніговика. Чудовий сніговик вийшов! А де ж рукавичка? Одна є, а друга загубилася. Шукали всі гуртом – не знайшли. А рукавичка опинилася під снігом … Робота з зошитом

Номер слайду 17

Хто прийшов до рукавички? (Маленька, лінива, хвостата, працьовита).2. Що принесла мишка в рукавичку? (Зерно, яблучко, насіннячко, жолудь).3. Як жилося мишці в теплій рукавичці? (Затишно, добре, холодно, тепло).4. Яка пора року настала? (Весна, похмура,тепла, сонячна, весела).5. Що сталося із жолудем? (Набубнявів, пустив пагонець, висох)6. Хто побачив рукавичку з пророслим жолудем? (Оленка, бабуся, подружки)7. Що, на вашу думку, зробить Оленка? Що зробили б ви? Дайте усні відповіді на запитання, використовуючи потрібні слова з дужок

Номер слайду 18

До рукавички прийшла маленька мишка. Вона принесла жолудя. Затишно жилося мишці в тепленькій рукавичці. Настала тепла весна. Жолудь набубнявів, пустив пагонець. Оленка побачила рукавичку з пророслим жолудем. Вона посадила деревце біля хати.

Номер слайду 19

Вправа “Мікрофон”- Чи сподобалося вам сьогодні на уроці?Поділіться своїми враженнями.- Які труднощі виникли під час написання творчих робіт? - Дякую вам за роботу. - Поаплодуйте собі. Підсумок уроку.

pptx
Додано
25 липня 2018
Переглядів
922
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку