19 січня о 18:00Вебінар: Психологічна допомога дітям і дорослим у кризових станах

Презентація. Тема "Алергія. Типові алергени"

Про матеріал

Дана презентація пояснює причини виникнення алергії, типи алергічних реакцій, найбільш поширені алергени. ознайомить з наслідками алергії. Буде корисною не лише для учнів, а й батьків.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Типові алергени. Завдання № 15

Номер слайду 2

Алергія — це спотворена, неправильна реакція імунітету, за якої ушкоджуються власні тканини організму. Алергія (др.-греч. Ἄλλος - інший, чужий + ἔργον - вплив) - надчутливість імунної системи організму при повторних діях алергену на раніше сенсибілізований цим алергеном організм.

Номер слайду 3

Алергени-це речовини антигеної природи, що викликають алергію. В залежності від походження бувають екзогенними і ендогенними.

Номер слайду 4

Алергенами в першу чергу є чужорідні білки або поєднані з ними ліпоїди, мукополісахариди тваринного і рослинного походження та інші сполуки небілкової природи.

Номер слайду 5

Контакт з пилком у високочутливих осіб, який може викликати розвиток сезонних захворювань алергічної природи називається полінозом

Номер слайду 6

Періоди наростання концентрації пилку в атмосфері: весняна хвиля -характеризується великою кількістю пилку деревних рослин, час цвітіння яких доводиться на квітень - травень, весняно-літня охоплює час масового запилення злакових трав літньо-осіння - відрізняється масовим запиленням бур'янів, які широко виростають вздовж автомобільних доріг, залізничних ліній, на пустирях і відрізняються високою насіннєвою і пилкової продуктивністю.

Номер слайду 7

Прояви алергії : напади чхання,риніт, кон'юнктивіт, висипання на шкірі та її свербіння, набряк шкіри та слизових оболонок, головний боль, біль в області грудей, напади ядухи (бронхіальна астма)анафілактичний шок.

Номер слайду 8

Профілактика загострень полінозу - це специфічна гіпосенсібілізація. Проте необхідними складовими успіху в профілактиці алергічних захворювань є: своєчасне усунення контакту з алергеном, правильний режим праці, харчування (дотримання дієти, ведення харчового щоденника), відпочинок. Велике значення в профілактиці алергічних хвороб має правильне загартовування організм

Номер слайду 9

pptx
Додано
27 жовтня 2018
Переглядів
2943
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку