1. Ранкова зустріч. Гра «ЯК ПОЧУВАТИСЯ КОМФОРТНО У КЛАСІ?»2. Бесіда за змістом сюжетних малюнків/ фотографій «Дружня допомога».3. Обговорення (робота в групах) «Що варто і чого не варто робити в класній кімнаті?» 4. Створення карти маршруту «Дорога до мого класу».6. Я досліджую світ «Як я росту».7. Навчання грамоти «Слова – назви ознак предметів». Підбір означень до слова «клас», «учень», «учні». Розвиток зв´язного мовлення на тему «Моє дозвілля».8. Дизайн і технології «Створення емблем класу».9. Фотозвіт «Вернісаж творчості нашого класу».10. Підсумок виконаної роботи в кінці дня.
ЯК ПОЧУВАТИСЯ КОМФОРТНО У КЛАСІ? І. Ранкова зустріч. Інтерактивна вправа «Доброго ранку» (за сприятливих умов її варто провести на вулиці). Учні стають у коло і повторюють за вчителькою рухи. Над пустелею здійнявся вітер – „шурх-шурх” (три рази потирають долоні) Впали перші краплі дощу – „крап-крап” (три рази клацають пальцями) Дощ пішов сильніше (плескають долонями по плечах) Почалась злива (плескають долонями по стегнах) Здійнялась буря (тупають ногами)...
4. Створення карти маршруту «Дорога до мого класу». Загадки про школу: Як минає тепле літо, То спішать до неї діти. Сміх і гам дзвенить довкола - Відчиняє двері ……. Екскурсія школою. Діти мають дорогою до своєї класної кімнати поводитися так, щоб не нашкодити собі та іншим. А ще потрібно полічити приміщення, коло яких вони будуть зупинятися, запам’ятати розташування «важливих дверей», бути уважними і спостережливими. Створення маршрутного листа.
Під час екскурсії поставте дітям такі запитання: - Що б ви хотіли побачити у школі? - Як називається це приміщення? - Для чого воно призначене? - Коли б ви хотіли тут побувати? - Що б ви хотіли тут робити? - Як називаються люди, які працюють у цьому приміщенні? - Що, на вашу думку, ви можете тут робити?У якому приміщенні можна грати у м’яча, займатися гімнастикою? У … - У якому приміщенні можна смачненько поїсти? У …
7. Навчання грамоти «Слова – назви ознак предметів». Підбір означень до слова «клас», «учень», «учні». Розвиток зв´язного мовлення на тему «Моє дозвілля». Хід урокуІ. Організаційно-вступна частина. Учитель. Всі за парти ми сідаєм До роботи приступаєм Щойно пролунав дзвінок – Час почати нам урок!Установочно-мотиваційний етап. Учитель. Діти, який у вас настрій? Усміхніться, поділіться гарним настроєм з товаришами, доторкніться долоньками до долоньок товариша по парті.‑ Покажіть мімікою задоволення, радість.
Логопедична хвилинка 1. «Кульбабка» Бубоніла діду баба, Ой, не дмухай на кульбабу, Бо із неї полетять, Сто малих кульбабенят.(Потрібно легенько вдихнути носиком і видихнути через рот, губки скласти трубочкою).2. «Сонько» Щось сонько малий притих, Вдих і видих, вдих і видих. Вдих і видих, знову вдих. (Потрібно спокійно дихати носиком).3. «Гарячий чай» Ти гарячий чай полюбляєш пити? Спочатку його треба постудити!(Потрібно подути декілька разів і потягнути повітря до себе).4. «Вітер» Сильний дужий вітер дме, До землі дерева гне.(Потрібно широко відкрити рот і глибоко вдихати і видихати).
8. Дизайн і технології «Створення емблем класу». Зверніться до дітей із пропозицією вирізнити клас з-поміж інших: Діти, ви бачили як багато приміщень у нашій школі, а двері до класних кімнат такі схожі одна на одну. Пропоную вам придумати емблему нашої класної кімнати. Запропонуйте власний ескіз смайлика, який усміхатиметься нам із дверей нашої класної кімнати. Запропонувати учням вирізати із кольорового паперу одного кольору (наприклад, жовтого, оскільки емблема класної кімнати – смайлик – жовтого кольору) відбитки власних черевичків і приклеїти їх на скотч від вхідних дверей до класної кімнати.