Презентація "Теорема Піфагора" (8 клас)

Про матеріал
Презентація "Теорема Піфагора" ( 8 клас ) приведена у відповідність до підручника "Геометрія. 8 клас" (О. С. Істер) п. 18., що відповідає новій програмі з математики.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Теорема Піфагора 8 клас Підгірненська ЗОШ І-ІІІ ступенів Новомиколаївського району Запорізької області 2019

Номер слайду 2

б. 580 – б. 500 р. до н.е. Піфагор Самосський

Номер слайду 3

Відкриття піфагорійців Піфагорійцями було зроблено багато важливих відкриттів в арифметиці і геометрії, у тому числі: теорема про суму внутрішніх кутів трикутника; побудова правильних многокутників і розподіл площини на деякі з них; геометричні способи рішення квадратних рівнянь; розподіл чисел на парні і непарні, прості і складні; доведення того, що корінь з 2 не є раціональним числом; створення математичної теорії музики і вчення про арифметичні, геометричні і гармонійні пропорції і багато що інше.

Номер слайду 4

Що є спільного між теоремою Евкліда, теоремою ”повітряних млинків” і теоремою “осликів”?

Номер слайду 5

c2 = a2 + b2 В прямокутному трикутнику квадрат гіпотенузи дорівнює сумі квадратів катетів. Теорема Піфагора

Номер слайду 6

Площа квадрата, побудованого на гіпотенузі прямокутного трикутника, дорівнює сумі площ квадратів, побудованих на його катетах.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Малюнок– опорний сигнал АС2 + ВС2 = АВ2 АВ=AD+DB AC2+BC2 = AB(AD+DB) AC2 = ADAB BC2 = DBAB

Номер слайду 9

Піфагорова головоломка

Номер слайду 10

Шаржі Пифагоровы штаны во все стороны равны

Номер слайду 11

Отже, Якщо даний нам трикутник І притому з прямим кутом То квадрат гіпотенузи Ми завжди легко знайдемо: Катети в квадрат зводимо Суму ступенів знаходимо – І таким простим шляхом До результату ми прийдемо. Ч.т.д. Теорема у віршах

Номер слайду 12

Задача із підручника «Арифметика» Леонтія Магницького Случися якійсь людині до стіни сходи прибрати, стіни ж тоя висота є 117 стоп. І поголите сходи долготью 125 стоп. І ведати хоче, колико стоп сіючи сходи нижній кінець від стіни отстояти ймать.

Номер слайду 13

Задача індійського математика XII століття Бхаскари “На березі ріки росла тополя самотня. Раптом вітру порив його стовбур надломив. Бідна тополя впала. І кут прямий З перебігом річки його стовбур складав. Запам'ятай тепер, що в цьому місці річка В чотири лише фута була широка Верхівка схилилася у краю річки. Залишилося три фути всього від стовбура Прошу тебе, скоро тепер мені скажи: У тополі як велика висота?”

Номер слайду 14

Задача із китайської «Математики в девяти книгах» Є водоймище із стороною в 1 чжан = 10 чи. В центрі його росте очерет, який виступає над водою на 1 чи. Якщо потягнути очерет до берега, то він якраз торкнеться його. Запитується яка глибина води і яка довжина очерету?

Номер слайду 15

Трикутник з сторонами 3, 4, 5 називають “єгипетським трикутником”.

Номер слайду 16

Задача

Номер слайду 17

Задача

Номер слайду 18

Задача

Номер слайду 19

Для домашнього завдання: 1) Спрогнозуй, чи зможуть пропливти кораблі по Дніпру під звичайними мостами чи потрібні для цього розвідні мости?

Номер слайду 20

2) Запропонуй способи знаходження висот даних об’єктів?

Номер слайду 21

До зустрічі! Підгірне Використано шаблон презентації Ранько О.О. Сайт: http://pedsovet.su/

ppt
Додано
22 січня
Переглядів
423
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку