p.s. підготувала студентка 311-м групи Літвін Катерина
Номер слайду 2
Кожна людина в своєму житті хоч раз мріяла опанувати якийсь музичний інструмент. Та не у всіх є хист до таких речей,тому багато в кого такі спроби виявились марними і лишились нездійсненними мріями.Єдиний інструмент яким вони володіють- «гра на нервах»Наш український народ ладен грати на всіляких речах і створювати музичні інструменти з неможливого,що не може не дивувати!Тому,сьогодні я розповім про незвичайні музичні інструменти,котрі зможе опанувати кожен(навіть якщо в тебе лапки).
Номер слайду 3
ДРИМБА за своєю милозвучністю цей музичний інструмент має повне право зайняти перше місце. Дримба має форму, схожу на маленьку підкову із металевою пластиною посередині. Цю «підковку» затискають губами або зубами та грають на цій металевій пластині. Порожнина роту служить резонатором звуку і залежно від положення язика у роті та ритму дихання – змінюється звучання цього музичного інструменту. Історія дримби в Україні походить із Карпат, проте у інших народів цей інструмент також користувався популярністю. Також дримба має другу назву «варган». Вони можуть і дещо відрізнятись зовнішнім виглядом, але принцип гри однаковий.
Номер слайду 4
Дівочий гурт «АНЦЯ» осучаснив коломийку про дримбу. ПОВНА ВЕРСІЯ: https://www.youtube.com/watch?v=MPd. Cn. Qccq-c
Номер слайду 5
РУБЕЛЬ українські селяни часто використовували у якості музичних інструментів підручні побутові предмети. Один із таких – рубель, основною функцією якого було зовсім не музика. Рубель – це дошка з «рубцями», котру використовували для прання одягу, така собі перша ручна «пральна машинка». Проте, потім йому знайшли ще одне застосування, адже рубель видавав досить гарний звук, коли по ньому «рубали» ложкою чи скалкою.
Номер слайду 6
БУБОН(РЕШЕТО) це дерев’яний обідець, обтягнутий з обох боків шкірою. Згодом він дещо осучаснився і в дерев’яному обідку з’явились металеві тарілочки або дзвіночки – «бубенці». Це ритмічний інструмент, який є невід’ємною частиною усіх ансамблів, що виконують музику до танців. За давніх часів його використовували як військовий музичний інструмент, аби він своїми ритмічними звуками додавав воїнам завзяття, а також залякував ворога. Грати на такому інструменті дуже просто – бити по обідку бубона або його шкіряній частині. Головне дотримуватись ритму.
Номер слайду 7
ОКАРИНА (ЗОЗУЛЬКА) духовий інструмент, така собі свисткова флейта, вироблена із глини або порцеляни. Має 10 отворів та утворює звуки подібні до співу птахів, особливо зозулі, за що і має таку назву. Інструмент дуже компактний та часто розмальований зверху казковими візерунками. Такий музичний пристрій часто давали бавитись дітям, тож і кожен дорослий зможе з ним впоратись.
Номер слайду 8
БУГАЙ старовинний музичний інструмент, котрий пішов із Західної України. Зробити такий інструмент міг кожен бажаючий – взяти дерев’яне барильце, обтягнути із двох боків шкірою, причепивши з одного боку пучок конячого волосся, утворивши такий собі «хвіст». Потрібно міцно тримати барильце, а за хвіст тягнути мокрою рукою – від цього музичний інструмент утворює звук, схожий на крик бугая(пташки), звідки і пішла його назва.
Номер слайду 9
Звуки бугая зараз можна почути у піснях українського гурту «ONUKA»ПОВНА ВЕРСІЯ: https://www.youtube.com/watch?v=y. RHw. WGO_A48
Номер слайду 10
БАТІГще один дивний музичний інструмент, який не був для цього пристосований. Батіг використовують у побуті для того, щоб поганяти тварин,але якщо ним сильно замахнутись, то в повітрі він видає такий собі «свист», якому українські музиканти знайшли оригінальне застосування.
Номер слайду 11
ДОМРАщипковий музичний інструмент, частіше з чотирма (інколи трьома) струнами. З’явилась в Україні ще в часи Київської Русі. Схожа із російською балалайкою, але в Україні, на відміну від Росії широко розповсюджена виключно 4-струнна домра, яка не має широкого розповсюдження в Росії. 4-струнна домра замінила мандоліну і в деяких районах скрипку в народному побуті.
Номер слайду 12
ДЕРКАЧшумний музичний інструмент, також має назви «вертушка» та «тріскачка». Він складається із дерев’яної коробочки, коліщатка та ручки, котру потрібно крутити. Утворює тріщання подібне із рублем. У використанні дуже простий – не потрібно мати жодних музичних навиків аби на ньому грати.
Номер слайду 13
ПІДКОВАПідкова, котра створена для вберігання кінських копит від зношування, також найшла для себе місце у народному ансамблі. Її часто використовували замість музичного інструменту, відомого нам як «трикутник». Іноді в народних інструментальних ансамблях застосовують підвішену на жильній струні звичайну стальну підкову. Ударяючи по ній металевим прутиком, видобувають високий і дзвінкий звук, який надає звучанню ансамблю специфічного народного колориту.
Номер слайду 14
КАЛАТАЛОшумний музичний інструмент. Мабуть із усіх вищеперерахованих – на ньому навчитись грати найпростіше,бо на ньому взагалі не потрібно вміти грати. Калатало складається із дерев’яної пластини із ручкою і декількох рухомих елементів, котрі видають шум під час різкого руху. Цей нескладний пристрій використовували у випадку, якщо у оркестрі відсутні інші ударні інструменти.
Номер слайду 15
ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!Цікаві відео для перегляду на дозвіллі:https://youtu.be/tzg5sth. DA30 - «19 українських народних інструментів»https://youtu.be/Yo. U-I-n. E4k8 - «Про бугай»