Презентація "Тваринний світ України".

Про матеріал
Мета: розширити знання учнів про багатство і різноманітність тваринного світу в Україні; виявити у яких фауністичних комплексах проживають тварини; познайомити з видами тварин, що занесені до Червоної книги України; з'ясувати суть акліматизації та реакліматизації тварин; сприяти формуванню екологічної культури учнів, бережливого ставлення до природи.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Різноманітність тварин України. У межах України на суходолі та у водах Чорного й Азовського морів налічується приблизно 44 800 видів тварин. З-поміж них найчисленнішими групами є класи комах (майже 35 тис. видів) і павукоподібних (близько 3300 видів). Серед типу хордових в Україні мешкають понад 100 видів ссавців і 344 види птахів, близько 200 видів риб, 20 видів плазунів та 17 видів земноводних

Номер слайду 3

Тваринний світ –це сукупність усіх видів тварин, які заселяють певну територію. Фауна – сукупність видів тварин, що історично склалася у певній екосистемі (наприклад, фауна лісу, фауна моря).

Номер слайду 4

Закономірності поширення тваринного світу. Тваринний світ тісно пов’я заний із рослинністю. Тому його видовий склад закономірно змінюється залежно від кліматичних умов і характеру рослинності з півночі на південь. Зональні типи фауни фауна Полісся фауна Лісостепу фауна Степу Азональні типи фауни фауна Українських Карпат фауна Кримських гір фауна Азово-Чорноморського узбережжя Відповідно до змін рослинності розрізняють:

Номер слайду 5

Фауністичні комплекси України

Номер слайду 6

Для фауни Полісся характерні лісові та лісово-болотні угруповання тварин. Серед травоїдних тут водяться лось, благородний олень, косуля, лісова миша, соня лісова, заєць-русак.

Номер слайду 7

Складається із тварин, що здатні переносити літню спеку

Номер слайду 8

Поєднує в собі степові види з багатющою фауною птахів. Тут селяться численні зграї мартинів і качок. Відомі сіра і руда чаплі. Це достатньо великі птахи, які глушать здобич ударом дзьоба. У дельтах Дунаю, Дністра, Дніпра гніздяться сіра гуска, лебідь-шипун, пелікани. Ця неповторна різноманітність видів збереглася у Дунайському біосферному заповіднику та філії Кримського заповідника Лебедині острови.

Номер слайду 9

Має переважно лісовий характер. Там живуть олені, косулі, білки, лісові миші, сови. Проте наявні притаманні лише цим територіям види. ФаунаУкраїнських Карпат Ендемічні види тварин: тритони гірський тритони карпатський, плямиста саламандра, кумка гірська, струмкова форель. Комахи: буковий і смерековий короїди, букова плодожерка, ялиновий вусач. Фауна Кримських гір Птахи: сип білоголовий, кримська чорноголова сойка, чорний гриф Комахи: кримський богомол, кримський скорпіон, хрущ

Номер слайду 10

Акліматизація — здатність тварин до пристосування в нових умовах існування. Наприклад: а) плямистий олень, б) фазан, в) ондатра. Реакліматизація — відновлення на певній території видів місцевих тварин, що зникають або вже зникли (зубр, бобер, байбак, лось, дикий кабан) Тваринний світ України потребує збереження й охорони. 1976 р. в Україні було створено Червону книгу зникаючих тварин.

ppt
Додано
14 лютого
Переглядів
381
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку