Презентація "Творчі завдання. Українська мова. 4 клас. Речення. Текст.

Про матеріал
Творчі завдання з української мови для 4 класу сприяють кращому засвоєнню теоретичного матеріалу та формують навички практичного застосування. Їх можна використати як додатковий матеріал для урізноманітнення освітнього процесу.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ТВОРЧІ ЗАВДАННЯ з української мови 4 КЛАС Речення. Текст.

Номер слайду 2

Спиши речення, пiдкресли слова в переносному значеннi. Вiтер з гаєм розмовляє, шепче з осокою. Тополi поволi стоять собi, мов сторожа, розмовляють з полем. Пишається калинонька, явiр молодiє.

Номер слайду 3

З поданих слiв склади i запиши речення. курчатка, жовтенькi, на, висипали, траву. схилах, кульбабки, на, розцвiли, зелених. краплi, блищать , роси, сонцi, на. на, виблискували, самоцвiтами, сонцi, роси, краплi. повiтрi, у, лiтає, бабиного, павутиння, лiта.

Номер слайду 4

Запиши речення, підкресли основу у кожному з них. в`ється, мiж, швидка, берегiв, зелених, рiчка. голубi, сонце, у, свiтле, вiконця, зазирає. туман, золотiй, срiбний, землi, по, гуляє.

Номер слайду 5

Запиши вiршованi рядки. На мiсцi крапок встав порiвняння, поданi в дужках. З листя падають росинки , нiби сонячнi ..... Роси падають на квiти i блищать, як ..... На травi блищать росинки, мов срiблястi ..... (Самоцвiти , сльозинки, намистинки)

Номер слайду 6

Спиши речення i постав, де необхiдно, роздiловi знаки. Пiдкресли однорiднi члени речення. Добре слово говориться не язиком а душею i серцем. Наука в лiс не веде а з лiсу виводить. Стараннiсть i труд до мети ведуть. Вовк старiє але не мудрiє. Слухай багато а мало говори. Золото й срiбло не старiють батько й мати цiни не мають.

Номер слайду 7

З двох простих речень утвори i запиши одне складне. Пiдкресли граматичну основу. Зiйшло сонце. Туман розвiявся. Блиснула блискавка. Загримiв грiм. Настав травень. Зацвiли каштани. Повiяв свiжий вiтерець. По небу попливли легенькi хмарки.

Номер слайду 8

Подiли текст на речення, запиши його. Подумай, який розділовий знак треба поставити в кінці кожного речення. Люди сiють хлiб щедро оспiвана ця праця людська зерно для людини i досi залишається земним дивом воно безсмертне кинуте в землю стає колосом наливається соками землi й сонця красується радує урожаєм нелегко дається хлiб справжню цiну його знають хлiбороби.

Номер слайду 9

Спиши текст, розкриваючи дужки. Дуже давнiм промислом на Українi є плетiння (лоза). (Лоза) можна гнути, переплiтати. Вона не ламається . З (лоза) плетуть кошики, колиски, меблi . Вмiють працювати з (лоза) народнi умiльцi .

Номер слайду 10

Склади i запиши зв`язний текст з деформованих речень. Пiдкресли спорiдненi слова . Вербичка на, цвiте, галявинi, смiливець-незнайомець. на, ньому, видно, не, листя, гiлки, серпанок, окутує, а, рожевий. то, вербичка, китицi, розпушила. зiрвав, кiлька, вiтерець, пушинок, по, i, понiс, галявинi. розсипає, верба, своє, це, насiння, усюди.

Номер слайду 11

Прочитай текст. Це опис чи мiркування? Запиши речення, у якому висловлюється твердження. Обкладинка - важлива частина книжки, її обличчя. На обкладинцi друкується прiзвище автора, назва книги. Обкладинка оберiгає книгу, робить її красивою.

Номер слайду 12

   Гра «Спіймай прислівники». Біжить лісовий струмочок усе вперед і вперед. Жебонить веселу пісеньку. Не замовкає він ні на хвилиночку. Не відпочиває ні вдень, ні вночі. Радісно співає срібноголосий, поспішає на допомогу всьому живому. Мелодійно розливається навкруги його дзюрчання.

Номер слайду 13

   Удоскональ текст, виправ помилки. Визнач тип тексту. Ліс одягнув яскравий жупан. Від жовтих листочків ліс здається золотим. Зеленіють лише лісові красуні-ялинки і сосни. Скидає листочки горобина, а ягідки залишає. Це горобина у червоному намисті зустрічатиме зиму.

Номер слайду 14

Знайди і виправ помилки у тексті. РІДКІСНА ГОСТЯ        Діти жили в силі недалеко відлісу. Наузлісі під ялинкою вони в лаштували пташину їдальню. Гілки ялини захисчали годівницю відзавірюхи. Їжу для птахів діти готували зосині. Согодні діти йшли вузькою стежиною від відати друзів. На скатертині снігу видно лисячі, пташині сліди. У будиночку вже снідала синиця. Згущавини лісу литіла догодівниці зграйка щиглів. Раптом на верхівці ялини зявилася білка. Звірятко огляділося навкруги і стрибнуло на пташиний будиночок. Рідкісна гостя вправно стала обїдати ягідки згоробини. 

Номер слайду 15

   Спиши, розкриваючи дужки. (З)давніх-давен  побутує  хлібороб(ськ/зьк)ий  звичай  збира..(н/нн)я  роси.  На  початку травня, в час  завруне(н/нн)я  оз..(и/е)мини,   селяни   виходили   (з)бирати   росу. Вони одягали св..ятковий одяг, брали   ..(ї/йі)жу.   До  схід  сонця  заходили   (до)сусідів  і вирушали (в)поле.   Йшли лише попарно. Дорогою   (не)розмовляли, до стрічних віталися поклоном. Так велів звичай. Біля  ниви   ро(з/с)ст..(е/и)ляли   скатертину,  вистав-ляли    сніданок. Господар брав у виш..(и/е)тий рушник хлібину, запрошував тричі обійти житні сходи. Потім окроплювали одне одного росою, бажали   (щ/шч)астя,   здоров..я.

Номер слайду 16

   Спиши, розкриваючи дужки. ВОРОНА Одного разу бабуся знайшла на вулиці поран(е/и)ну ворону. Вона принесла її (до) хати і поклала в ящик з курчатами.( В)ранці пішла (по)дивитися на курчат. У куточку сиділа ворона. Під її крилами примостилося п…ять курчат. Двоє сиділо у неї на спині. За кілька днів крило у ворони (за)гоїлось. Бабуся її випустила. Але ворона кружляла навколо хати і кричала. У хаті пищали курчата. Бабуся випустила їх на подвір…я. Як зраділа ворона!( З/с)летіла до них, розставила крила і голосно каркнула. Так і лишилась ворона жити (у)бабусі.

Номер слайду 17

   За поданим початком напиши текст-міркування. Придумай і запиши заголовок до нього. У кожного з нас, як у скриньці зі скарбами, ховається своя таємниця. Це не просто якась річ, а щось набагато цінніше – мрія. Моя мрія – це як зірка, що світить далеко-далеко, манячи до себе. Але що це за зірка? Який шлях я маю подолати, щоб до неї дістатися?

pptx
Додано
3 грудня 2024
Переглядів
626
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку