Презентація "Українська хустка"

Про матеріал
Історія української хустки. Якою була хустка в давнину і яка вона тепер. Які традиції української хустки.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

УКРАЇНСЬКА ХУСТКА Презентацію підготувала вчитель початкових класів Подольна К. Ф.

Номер слайду 2

В українських хатах почесне місце займала піч

Номер слайду 3

Скриня, яка виглядала дуже таємниче, бо там знаходився найцінніший скарб родини. Багато скарбів наші бабусі ховали колись у скрині. А там знаходились:віночок – символ  віри, надії, любові,рушник – символ долі,хустка – берегиня вроди.

Номер слайду 4

Це – хустка. Цінна річ, яку дістанемо зі скриніХустка – крила над батьківським краєм. Вона барви ввібрала у себе – усі. Зустрічайте це диво Вкраїни Гарну хустку – у всій її пишній красі. Кожна барва хустини – це життя українців; Це -червоне і чорне, це весіль барво грай! Розмаїту! Червону! Цю вічну й сучасну Оберіг наш родинний в нашім колі стрічай

Номер слайду 5

Хустка – відрізок тканини, або в’язаний трикотажний виріб, переважно квадратний, який пов’язують на голову, шию, накидають на плечі.

Номер слайду 6

Хусткою українки закривали волосся, але у них завжди було відкрите обличчя. Це свідчить про їх волелюбність.

Номер слайду 7

Засватані дівчата носили хустку з прикріпленою до неї квіткою, або калиною. Люди казали: «Гарна дівка, як засватана». Коли до дівчини приходили свати, вона виявляла незгоду виходити заміж врученням гарбуза. Якщо парубок був до душі, то нареченому дарувала хустку.

Номер слайду 8

У родині, де підростала дівчина, скриню наповнювали хустками, їх дбайливо оберігали .

Номер слайду 9

Крім побутового, хустка в Україні має ще й обрядове значення. Народні обряди, пов’язані з хустиною, супроводжували дитину від самого народження Сповивали новонароджене малятко в біленьку мережану льолю – хустинку, яку традиційно передавали від роду до роду, коли вперше в купелі плескалося немовля.

Номер слайду 10

Улюбленим головним убором української жінки з давніх давен була хустка. Немає таких жінок у світі, яким би вона була не до лиця.

Номер слайду 11

Хустина була завжди символом прихильності, любові і вірності в коханні, прощання і скорботи. Коли син вирушав у далеку дорогу, мати зав’язувала хліб у білу хустину, щоб не забував батьківського порогу. Дай мені, мамо, хустку на щастя, Хай буде на згадку вона, Щоб не була поміж нами далека Навіть чужа сторона.

Номер слайду 12

У продовж багатьох століть хустка була в Україні найдорожчим подарунком, який уособлював для кожної людини рідну Україну, рідний дім, рідну матір. Повертаючись з далекої дороги син завжди віз матері на подарунок хустку.

Номер слайду 13

Хустку носили дівчата всієї України. Пов’язувалися хустки по-різному.

Номер слайду 14

Орнамент на хустках був переважно геометричний, а у 18ст. увійшов у моду рослинний орнамент.

Номер слайду 15

А ще у скрині кожної господині мала бути звичайна ситцева хустка. Нею не зав’язували ні голову, ні шию, а нею зав’язували миску зі святою вечерею і несли до хрещених.

Номер слайду 16

А може, і у вас є старенька бабусина хустка, яка зберігає тепло й затишок, але ви не знаєте, яким скарбом володієте…

Номер слайду 17

Хустка у сучасній моді

Номер слайду 18

Хочеться вірити , що від сьогодні хустка буде не лише модною деталлю на один день, а й предметом благоговіння перед одним із національних символів, оберегом. Не цурайтесь хустинок, дівчата. Що ж ви носите тільки шапки. На хустки Україна багата,І цвітуть ще на них бережки

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Щербина Лариса
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
2 грудня
Переглядів
1006
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку