Презентація є додатком до читацької конференції "Українські письменниці - лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка. матеріал можна використати на уроці української літератури, а також під час проведення позакласних заходів.
Читацька конференція Тема:Українські письменниці – лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка.
Номер слайду 2
Національна премія України імені Тараса Шевченка – найпочесніша і найвища відзнака не лише за твори літератури, але й мистецтва загалом.
Номер слайду 3
Марія Матіос Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2005 р.) за роман «Солодка Даруся»
Номер слайду 4
Драма на три життя: «Даруся» (драма щодення); «Іван Цвичок» (драма попередня); «Михайлове чудо» (драма найголовніша) Це українська історія ЗО—70-х рр. XX ст. Зокрема, період насильницької колективізації на Буковині й Галичині, прихід радянської влади, появи так званих «лісових людей» . “Солодка Даруся”
Номер слайду 5
Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2008р.) за роман «Епізодична пам’ять» Любов Голота
Номер слайду 6
«Я писала про покоління 70-х років, вихідців із сіл, які з'явилися в містах, про епоху Брежнєва і тоталітаризм радянського суспільства. Героїня і я маємо професію журналістки. Це відбувалося колись на моїх очах, і тому я вирішила все передати, як було». «Коридором дзеркал» «Власний час» «Сонячні люди» «Скрипти» «Робота з обличчям» “Епізодична пам’ять”
Номер слайду 7
Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (2010) за книжку прози «Слуга з Добромиля». Галина Пагутяк ( Галина Василівна Москалець)
Номер слайду 8
Лауреат Національної премії України імені Тараса. Шевченка (2010 р.) за книжку публіцистики «Ave, Evropa!» Оксана Пахльовська
Номер слайду 9
Збірка статей, доповідей, публіцистичних есе, написаних у період з 1989 по 2008 pp. «Ave, Europa!» — це переконлива спроба перевести плакатне гасло «Інтегруймося в Європу!» в багатовимірну й по-ліплощинну аргументацію, зрозумілу не тільки інтелектуалам, а зрозумілу чисто по-людськи.