Презентація "Ультрафіолет"

Про матеріал
Презентація на тему "Ультрафіолет" для учнів 9-го класу й для інших класів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

«Ультрафіолет»Презентація на тему:

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Уся область ультрафіолетового випромінення умовно ділиться на:довгі ультрафіолетові хвилі від 315 до 400 нм;середні ультрафіолетові хвилі від 280 до 315 нм;короткі ультрафіолетові хвилі від 10 до 280 нм.класифікація

Номер слайду 4

Сонячні промені нагрівають повітря, воду, Землю, усі навколишні тіла. Цей факт відомий вам із власного досвіду – на сонечку тепло. Але якщо біле світло – складне, то які саме промені гріють найбільше – червоні, зелені чи фіолетові? Саме це вирішив з’ясувати 1800 року англійський астроном і фізик Вільям Гершель. Він повторив дослід Ньютона, розклавши світло за допомогою скляної призми у спектр. Пересуваючи термометр уздовж спектра, учений виявив, що найбільшу температуру термометр фіксує за межами червоної частини спектра, там, де око не сприймає ніякого світла! Гершель пояснив це наявністю невидимого випромінювання Сонця. Оскільки це випромінювання знаходилося відразу за червоною частиною спектра (тобто відхилялося призмою слабше, ніж червоні промені), його назвали інфрачервоним („нижче червоного”) випромінюванням – ІЧ. Поза фіолетовою частиною спектра термометр Гершеля випромінювання не зафіксував. А міг би! Якби призма, що розкладає світло, була не скляною, а, наприклад, кварцовою. У сонячному світлі є випромінювання, яке відхиляється призмою сильніше, ніж фіолетове, але це випромінювання поглинається склом.

Номер слайду 5

1801 року німецькому фізику Йоганну Ріттеру вдалося вловити це невидиме випромінювання. Він досліджував хімічну дію різних ділянок сонячного спектра, застосовуючи хлористе срібло, яке під дією світла чорніє. Хімічна дія світла поступово зростала від червоної ділянки спектра до фіолетової і досягала максимуму поза фіолетовою областю, в якій око не розпізнавало ніяких променів. Так у сонячному світлі відкрили нове випромінювання. Його назвали ультрафіолетовим (коротшим, ніж фіолетове) випромінюванням – УФ. Ультрафіолетове та інфрачервоне випромінювання вчені також називають світлом, як і видиме для нашого ока сонячне випромінювання.

Номер слайду 6

Ультрафіолетове випромінювання, скорочено УФ-випромінення або ультрафіолет — невидиме оком людини електромагнітне випромінювання, що посідає спектральну область між видимим і рентгенівським випромінюваннями в межах довжин хвиль 400-10 нм.

Номер слайду 7

Флуоресценція уранового скла в ультрафіолеті. Дугові розряди виробляють ультрафіолетове світло, тому зварювальники мусять одягати зварювальну маску, аби запобігти пошкодженню очей

Номер слайду 8

Фотостаріння шкіри Це переважно УФ-А, або ближній ультрафіолет. У нього найбільша довжина хвилі і він проникає трохи глибше у шкіру. Зморшки головним чином виникають внаслідок руйнування колагену та еластину. Це природні волокна, які підтримують форму нашої шкіри.

Номер слайду 9

Вплив УФ на організм людини У ХХ столітті було вперше доведено, що УФ чинить благотворний вплив на людину. Під впливом УФ посилюється ріст клітин; швидше відновлюються тканини організму і загоюються рани різного походження, у тому числі і після оперативних втручань; підвищується опірність організму до дій інфекційних збудників, токсичних і канцерогенних речовин; покращується розумова і фізична працездатність; у шкірі утворюється вітамін D. В останньому випадку важливо, щоб на шкірі зберігалася природна жирова плівка. Жир шкірного сала на поверхні шкіри піддається дії УФ і потім знову вбирається в шкіру. Але якщо перед тим, як вийти на сонячне світло, змити шкірний жир, вітамін D не зможе утворитися. Якщо прийняти ванну відразу ж після перебування на сонці і змити жир, то вітамін D може не встигнути ввібратися в шкіру. Нестача вітаміну D призводить до погіршення згортання крові, м’язової слабкості, розвитку рахіту у дітей, виникнення остеопорозу, ускладненням якого є ламкість кісток унаслідок вимивання Кальцію.

Номер слайду 10

Знімок Сонця в УФ-діапазоніПриродними джерелами УФ випромінювання є Сонце, зорі, міжзоряне середовище. Космічний телескоп „Хаббл” досліджував чудову туманність Орел (M16 або NGC 6611). Перед спостерігачами постають у всій красі яскраві молоді зорі, що народжуються з хмар молекулярного водню туманності. Ці „малюки” є частиною зоряного скупчення і випромінюють потужне УФ випромінювання, яке іонізує навколишній газ туманності, змушуючи його світитися.

Номер слайду 11

Деякі пігменти вибірково поглинають УФ, тому вони можуть здаватися світлими у видимому світлі, але темними в УФ. Зазвичай пігменти розсіюють УФ-енергію як тепло, але також може відбуватися розрив внутрішньомолекулярних зв’язків. Флуоресцентні молекули поглинають УФ випромінювання і повторно випромінюють цю енергію як видиме світло. Це робить їх темними в УФ діапазоні, і змушує світитися видимим світлом під дією УФ випромінювання. Ультрафіолетове світло розсіюється сильніше, ніж видиме світло, оскільки довжина хвилі менша, а релеївське розсіювання обернено пропорційне довжині хвилі в четвертому степені.

Номер слайду 12

5 цікавих фактів про УФ-випромінення🔹 Рівень ультрафіолетового випромінювання в місті нижчий, ніж на пляжі. Тому в місті можна використовувати косметику з більш низьким фактором захисту (SPF) - 10-20, а на пляжі - від 30.🔹 В воді на півметровій глибині рівень ультрафіолетового випромінювання становить 40% від того, що на поверхні. Саме тому на море плечі, обличчя і спина засмагають набагато швидше ніг.🔹 Неможливо захиститися від сонця і при цьому сильно засмагнути. Це два взаємовиключних процеса. Єдиний спосіб отримати насичену і при цьому безпечну засмагу - автобронзант.🔹 При слабкому захисті від сонця шкіра швидше старіє. Шкідливі UVA-промені вільно проникають через скло, тому навіть в будівлі ваша шкіра може піддаватися їх впливу.🔹 Людське око не бачить УФ випромінювання, оскільки рогова оболонка ока і очна лінза поглинають ультрафіолет. Ультрафіолетове випромінювання бачать деякі тварини. Наприклад, голуб орієнтується по Сонцю навіть в похмуру погоду.

Номер слайду 13

pptx
Пов’язані теми
Фізика, Інші матеріали
Додано
1 травня 2022
Переглядів
3151
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку