Мовна хвилинка. У путь щасливу і широку. Всіх виводить школа вас. До уроку! До уроку!В школі дзвоник кличе вас!Поспішіть місця зайняти,Час урок розпочинати!
Номер слайду 3
· Яка частина слова містить лексичне значення слова?· Яка змінна значуща частина слова виражає його граматичне значення?· Чи мають закінчення незмінні слова? Наведіть приклади незмінних слів.· Які закінчення називаються звуковими,а які нульовими?·
Номер слайду 4
Префікс. Корінь. Суфікс. Закінчення. СЛОВО
Номер слайду 5
Корінь
Номер слайду 6
У кожній групі знайдіть слова, які не належать до спільнокореневих.1. Будівля,будувати, будильник, будова, будинок.2. Підводний, водолаз, підвода, вода, водяний.3. Гірський, міжгір’я, гора, погоріле, гірка.4. Нічний, нічого, нічка, вночі, ночівля.
Номер слайду 7
До поданих слів доберіть спільнокореневі і форми слова. Школа, ліс
Номер слайду 8
Префікс
Номер слайду 9
Позначте префікси у словах Присипати, пречудовий, пролісок, безхмарний, надписати, сказати, передосінній, вдихати
Самостійна робота.1 Спільнокореневі слова – це:а) слова зі спільним коренем, але з різним лексичним значенням; б) слова, однакові за звучанням і написанням, але різні за лексичним значенням;в) слова, різні за звучанням і написанням, але однакові чи близькі за лексичним значенням.2. Основа слова – це:а) головна значуща частина слова;б) змінна значуща частина слова;в) частина слова без закінчення. 3. Корінь – це:а) частина слова без закінчення;б) головна значуща частина слова, яка виражаєйого лексичне значення ;;в) змінна значуща частина слова, яка виражає його граматичне значення.4. Префікс – це:а) значуща частина слова, що стоїть перед коренем; б) значуща частина слова, що може стояти як перед коренем, так і після нього.в) змінна значуща частина слова, яка виражає його граматичне значення5. Коренем у словах голова, головний, головешка є:а) гол;б) голов;в) голови.6. За допомогою суфіксів -еньк-, -есеньк-, -юсіньк-, -ісіньк- можна утворити:а) прикметники із значенням здрібнілості, пестливості; б) прикметники із значенням збільшеної ознаки;в) іменники – назви людей за національністю.