Як потрібно розказати вірш, щоб слухати його було цікаво? емоційно; розбірливо; з вираженням почуттів; з паузами; з правильними логічними наголосами; з відповідною мімікою та жестами; з відповідною інтонацією; з правильним темпом.
Номер слайду 3
Літературознавчий словничок Темп читання — це швидкість читання. Буває повільний, середній, пришвидшений та швидкий. Найчастіше твори читаються в середньому темпі. Інтонація відповідно до мети висловлювання буває розповідною, питальною, спонукальною, окличною, здивування, захоплення, зіставлення, пояснення тощо. За допомогою інтонації виражаються почуття, емоції.
Номер слайду 4
Пауза — це коротка зупинка голосу. Коротка пауза використовується найчастіше, коли в реченні стоїть кома, середня — при двокрапці, довга — при тире, крапці, трикрапці, у кінці віршового рядка. Логічний наголос — це виділення голосом слова, найважливішого для розуміння змісту висловлювання.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Сенкан – це п’ятивірш, тобто вірш, який складається з 5 рядків. Іменник. 2 прикметника. 3 дієслова. Речення з 4 слів. Синонім.
Номер слайду 9
Наприклад Україна. Красива, рідна. Оберігає, звеселяє, чарує. Дає нам змогу розвиватися. Держава.
Номер слайду 10
Домашнє завдання Підготуватися до контрольної роботи, С. 4 – 34 – повторити теорію про різновиди народних пісень, пісні літературного походження.