Завдання уроку Вміти Розрізняти кристалічні та аморфні тіла. Вміти самостійно працювати з науково-популярною літературою. 3. Вчитися в домашніх умовах вирощувати кристали Знати Поняття кристали, монокристали, полікристали, рідкі кристали, анізотропія, ізотропія, аморфні тіла. 2. Застосування кристалів та аморфних тіл
Кристали характеризуються наявністю значних сил міжмо- лекулярної взаємодії і зберігають сталим не лише свій об’єм, а й форму. Правильна геомет- рична форма є істотною зов- нішньою ознакою будь-якого кристала в природних умовах. Розглядаючи окремі кристали, можна переконатися, що вони обмежені плоскими, ніби шліфованими гранями у вигляді правильних багатокутників.
Атомні кристалічні ґратки. Їхні кристалічні ґратки. утворюються внаслідок щільної упаковки атомів, найчастіше однакових (під час взаємодії однакових атомів йони не утворюються). Атоми, що знаходяться у вузлах, зв’язані зі своїми найближчими сусідами ковалентним зв'язком. За умови ковалент-ногo зв’язку електрони не переходять від одного атома до іншого (йони не утворються , а виникає одна чи декілька спільних електронних пар.)
Металічні кристалічні ґратки. У всіх вузлах ґратки металічних кристалів розміщені позитивні Йони металу. Між ними хаотично, подібно до молекул газу, рухаються електрони, які відокремилися від атомів під час кристалізації металу. Разом з тим, і електрони утримуються йонами в її межах. Наявність вільних електронів у металі забезпечує добру електропровідність і теплопровідність цих речовин.
Науковці, що досліджували сніг Кеплер Перший в історії дослідив кристали снігу Рене Декарт Докладно описав рідкісні форми сніжинок Роберт Гук Дослідив правильну форму снігових кристалів Вільсон Бентли Ункічіро Накая Фотографував снігові кристали (в колекції 5 тисяч знімків) Перший науковець, який створив вчення про снігові кристали
А в жовтні 2004 р. там же відбувся концерт Донбаського симфонічного оркестру «Соляна симфонія» під керівництвом австрійського диригента Курта Шміда за участю солістки Віденської опери Вікторії Лук'янець. Про звучанні оркестру в соляній шахті австрійський композитор і диригент Курт Шмід сказав: «Я просто вражений! Ноти злітали до склепінь печери, а потім повільно, як хмара, опускалися. За словами диригента в світі є всього 2-3 театри, які можуть змагатися з акустикою артемівських соляних шахт.
Кристали саленіту Печера кристалів– підземна порожнина в шахті Naica на півдні мексиканського штату Чихуахуа, заповнена найбільшими в світі кристалами селеніту, що досягають 15 м-ходів в довжину і 1,5 м-ходів в діаметрі. Висока температура (майже 60°С) і 100% вологість повітря, роблять її важкодоступною для туристів.
Камінь - кристал, а кристал значить лід. Кожен з них має форму й свій вид. Скільки симетрії та простоти, Скільки граційності та чистоти . Н.А.Морозов Камінь - кристал, а кристал значить лід. Кожен з них має форму й свій вид. Скільки симетрії та простоти, Скільки граційності та чистоти . Н.А.Морозов