Презентація розроблена до уроку мистецтва, є чіткою та зрозумілою для учнів. Тут стисло викладено зміст уроку, також зразки мистецтва епохи класицизму.
Класицизм (лат. classicus – зразковий) – художній напрям в мистецтві XVII-XVIII ст. Виник у Франції. Сформувався під впливом Відродження і Бароко. Пізній класицизм, що отримав назву ампір (поширився в 1-й третині ХІХ ст.), засвоює масштабність характерну для бароко і набуває рис парадності й пишност
Номер слайду 3
Художні засоби стилю:строга організованість;ясність образів;прості та чіткі геометричні форми. Закони архітектурної композиції:симетрія;підкреслення центру;загальна гармонія частин і цілого. Властивості споруд:геометрична правильність об’ємів;логічність планування;урочистість пропорцій;поєднання гладкої стіни з ордером і стриманим декором
Номер слайду 4
У великих містах Європи зводили тріумфальні арки, що повторювали форми римських споруд.
Номер слайду 5
Новгород-Сіверський (ЧЕРНІГІВЩИНА)
Номер слайду 6
Собор Будинку інвалідів, м. Париж, Франція
Номер слайду 7
Гробниця Наполеона
Номер слайду 8
Французи в той час надавали великого значення зведенню Східного фасаду Лувра — головної королівської резиденції, а тому запросили найталановитіших зодчих і оголосили конкурс на кращий архітектурний проект. У цьому конкурсі брав участь і відомий майстер бароко Лоренцо Берніні, який запропонував проект з вигнутими фасадами, оздобленими великою кількістю декоративних елементів. Проте було вирішено, що така споруда буде надто пишною і надано перевагу класичному проекту Клода Перро.
Номер слайду 9
Версаль. Віртуальна екскурсія
Номер слайду 10
Скульптураскладність форм;довершеність пропорцій; урівноваженість композицій; гармонійність і благородство.
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Живопис. Характерні риси : цілісні композиції, яким підпорядковані виразні засоби та система кольорів; величні та ліричні пейзажі. Теми картин: античні герої;історичні персонажі; міфологічні сюжети. Жанри живопису: історичний живопис,; портрет; пейзаж.
Номер слайду 13
Жак-Луї Давид. Присяга Горації
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Виконанайте творче завдання у підручнику на ст.133