Про матеріал
Презентація уроку математики в 6 класі.
Метою було сформувати уміння учнів розв’язувати задачі на використання основної властивості пропорції, прямої й оберненої пропорційних залежностей, формувати уміння учнів застосовувати знання про пропорції для розв’язання задач, зокрема практичного змісту. Задачі за допомогою пропорцій розв’язували ще в стародавні часи, але й сьогодні вони потрібні нам у повсякденній діяльності.
Урок проходив у вигляді зустрічі за «круглим столом». На зустріч ми запросили «кулінарів», «фермерів», продавців, банківських працівників, домогосподарок, «представників» промислових галузей, мистецтва,, музики, науки тощо. (Ці ролі виконують учні, яких я до уроку готувала заздалегідь, проводила консультації, пропонувала літературу).
Пропорція «призначить учням побачення» на уроках алгебри, геометрії, фізики, хімії, географії, малювання, креслення, праці та музики.
За її допомогою можна розв'язати задачі з цих предметів, знаходити відстані на місцевості й карті, обчислювати відсоткові розрахунки, знаходити невідомі величини та розв'язувати рівняння.
Художник, скульптор, архітектор, музикант, інженер – усі вони ознайомлені з пропорцією та її властивостями.Як побачили учні математика присутня в усьому: вона і в устрої рослини, вона і в тілі людини, вона і в музиці, і за її законами будується всесвіт. Математика – це не тільки сухі формули, теореми та їх доведення, а це ще й краса. Учні переконалися, як тісно, майже нерозривно пов'язані математика і закони прекрасного, що закони краси мають математичний характер.
Художники, вчені, модельєри, дизайнери роблять свої розрахунки та креслення, виходячи зі співвідношення "золотого перерізу".