Мета : закріпити та поглибити знання учнів про вітер, його утворення та види; ознайомити з використанням вітру людиною; розвивати пізнавальний інтерес, пам'ять, мислення та мовлення учнів; виховувати старанність, зацікавленість предметом.
Вітерець, вітер, вітрище, вітрисько, буревій… Он скільки вітрів є у нас. І кожен по-своєму називається, і кожен по-своєму поводиться, тобто дме. Оцінюють їх силу люди, виставляючи бали, як школярам на знання в школі. Одиницю має неспокійний вітер. Дванадцять балів за поведінку отримав найбільший – буревій. Добре, що він у нас нечастий гість. Десятибальний вітер вивертає дерева з корінням, а дев’ятибальний - зриває дахи з будинків. Бурі, урагани, смерчі, буревії – це дуже сильні вітри, що спричиняють велике лихо – на суходолі руйнують будівлі, зривають дахи, із корінням вивертають дерева, перекидають лінії електропередач.
Має форму хобота, що опускається на землю та всмоктує все всередину. Наближення смерчу можна відчути за свистінням, що переростає в оглушливе ревіння, яке супроводжується тріском зламаних дерев. Його шлях зазвичай не перевищує 80 км, а живе він не більше ніж дві години. Швидкість повітря всередину смерчу може перевищувати 1000 км за годину. За такого вітру піщинка, піднята ним, пробиває людину наскрізь, як куля. Буває, що піднятий предмет просто гойдається всередині смерчу, а через деякий час м’яко опускається на землю. Одного разу кухонна шафа була перенесена на декілька сотень метрів і жодна тарілка в ній навіть не зрушила з місця. Було й таке, коли кури, що потрапили в епіцентр бурі, залишалися живими, але без одної пір’їнки.