Презентація "Усна народна творчість" містить опис малих жанрів, які належать до усної народної творчості, коротку характеристику їх особливостей та приклади творів. У презентації використано інтернет-ресурси.
Загадка. Це цікава задача. Вона має форму питального або розповідного речення, у якому слова часто римуються. У загадках називається не сам предмет, а подібний до нього за істотними ознаками
Номер слайду 4
Народні пісні: Мають форму вірша. За змістом вони часто нагадують казки. Читати пісні треба наспівно, наче ведеш довірливу розмову.
Номер слайду 5
Гра «Доберіть приказку». Коли хтось щось довго не розуміє, кажуть йому: Коли один одному докучає, тоді приказують: Коли в суперечці кожен обстоює свою думку: Дід своє, баба своє. Вчепився, як реп’ях кожуха. Говори до гори, а гора горою.1231
Номер слайду 6
Усмішки. Це змалювання смішного в житті в доброзичливому, добродушному, жартівливому тоні.
Номер слайду 7
1. - Мамо, хто мене народив? Ти? - Я так і знала. Якби тато, я була б з вусами. 2. – Мамо, мене вже більше не звуть найгарнішим учнем! - Молодець, синку! Ти став краще вчитися? - Та ні, до нас прийшов новий хлопчик, який вчиться ще гірше.
Номер слайду 8
Прислів’я і приказки. Це короткі влучні образні вислови, що часто містять римовані слова. Вони передають досвід народу: Поради, застереження…
Номер слайду 9
Тематика прислів’їв та приказок:
Номер слайду 10
Тематичне коло загадок:
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Скоромовки. Жартівливі вислови, складені із важких для швидкої вимови слів. Повправляйтеся у швидкому читанні скоромовок, водночас звертаючи увагу на правильну вимову слів.