Про матеріал
Різноманітність комах - цікавий світ комах.
•У Японії вважають, що побачити метелика у себе в будинку - на щастя: метелики символізують все краще в житті людини. Тому ритуальний «танець метеликів», що виражає радість життя, традиційно відкриває тут урочисті ходи і свята.
•Метелик у Сербії - «мара», «вампір». По народним повір'ям, душа -метелик вилітає з вампіра, коли його протикають осиковим колом, і, щоб знешкодити кровопивця, потрібно убити цього метелика. Вважалося також, що у вигляді метелика відьма вночі літає до чужої корови, щоб відібрати молоко. Тому в глухих місцях Сербії і в наші дні калічать (але не вбивають!) метелика, що прилетів вночі на вогонь: метелику злегка підпалюють крила, щоб на ранок по опіках на руках пізнати жінку-відьму.
До цих часів багато людей в Україні і інших слов'янських країнах вважають своїм обов'язком відігнати нічного метелика від вогню. Тому, що збереглися старовині вірування, такий метелик є втіленням душі померлого предка, а нічна темрява, з якої вона з'являється, асоціюється з потойбічним світом•Стародавні греки відмітили сумний вираз очей, що немов плачуть, на крилах денного павиного ока (Inachis io) і пов'язали цього метелика із стражданнями, що припали на долю коханої Зевса - прекрасної дівчини По. Побоюючись гніву своєї дружини, ревнивої богині Гери, Зевс перетворив По в білосніжну телицю. Але Гера, продовжуючи мстити, наслала на неї жахливого овода, який заподіював нестерпні страждання. Сльози, що лилися з очей бідної телиці, утер метелик, названий за це згодом ім'ям безвинної жертви, - Inachis io.